Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, pablo21 napisał:

CYRK! CYRK! CYRK! Trzeba napisać skargę do Komisji Europejskiej co ten polski rząd wyprawia bo i tak o 2 lata u nas została odwleczona zmiana standardu z DVB-T na DVB-T2 a tutaj w ostatniej chwili wniosek o zmianę. :-(

O 2 lata mieliśmy opóźniony refarming, czyli rezygnacja z pasma 700 MHz. Standard nadawania nie został narzucony przez KE. Np. Litwa przeniosła multipleksy z pasma 700 MHz, a standard nadawania pozostał i nie planują zmieniać.

Edytowane przez Kamilx
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K63 napisał:

Podejrzewam, że skoro są tacy którzy nie mają pojęcia o zmianie standardu (i być może zwiazanej z tym konieczniością wymiany sprzętu odbiorczego), to są i tacy którzy nie wiedzą o takowym programie.

Osobiście nie spotkałem nikigo, kto chciały skorzystać z takiego dofinansowania. A to w obawie przed ryzykiem późniejszej konieczności opłacania abonamentu.

Gdzieś pisali, że RODO i że nie mają prawa sprawdzać kto płaci abonament. Tyle teorii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, K63 napisał:

....

Osobiście nie spotkałem nikigo, kto chciały skorzystać z takiego dofinansowania. A to w obawie przed ryzykiem późniejszej konieczności opłacania abonamentu.

Żeby dostać dofinansowanie trzeba uzasadnić w  wniosku kiepską sytuację materialną. Pewnie tylko garstka spełnia konieczne warunki, więc o nikim nie słychać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kamilx napisał:

O 2 lata mieliśmy opóźniony refarming, czyli rezygnacja z pasma 700 MHz. Standard nadawania nie został narzucony przez KE. Np. Litwa przeniosła multipleksy z pasma 700 MHz, a standard nadawania pozostał i nie planują zmieniać.

Ale przez to nic nie ruszy i nie będziemy mieli większej ilości kanałów w HD. Po co TVP wnioskowała o częstotliwości MUX6 i MUX5 po refarmingu. Przez to co robi TVP teraz nadawcy komercyjni będą protestować i nie przejdą na DVB-T2/HEVC. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ANDPOL napisał:

Gdzieś pisali, że RODO i że nie mają prawa sprawdzać kto płaci abonament

Polak ma to w naturze, ze nie wierzy w takie zapewnienia.

4 minuty temu, Pawel napisał:

Żeby dostać dofinansowanie trzeba uzasadnić w  wniosku kiepską sytuację materialną. Pewnie tylko garstka spełnia konieczne warunki ...

Znam kilka rodzin, które mają niezły status materialny, ale teoretycznie to bida u nich tak  "piszczy", że "muszą" korzystać w OPS z wszelkiego rodzaju zapomóg. Polak potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że UKE tutaj może odrzucić ich wnioski bo o zmianę rezerwacji nadawców komercyjnych bo o te zmiany dla TVP jako nadawcy publicznego wnioskował Minister MWSiA i chodzi system ostrzegania RSO, który działa za pośrednictwem MUX DVB-T. Na to się powoływał Minister MSWiA. Nadawcy komercyjni i ich MUX-y nie pełnią takiej funkcji niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refarming się odbędzie, czyli wszystko będzie zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej o uwolnieniu pasma 700 MHz.

Jedyna niesprawiedliwość jest taka, że komercyjnym kanałom może stopnieć oglądalność, kiedy część gospodarstw domowych nie wymieni sprzętu na nowy. TVP nie będzie miała z tym problemu, bo nadal będzie nadawać w DVB-T.

https://satkurier.pl/news/215585/mux-3-tvp-pozostanie-na-razie-w-dvb-t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma możliwości (jakkolwiek to głupio brzmi) utrzymywać MUX3 po staremu na określonych częstotliwościach i w nowym standardzie na innych parametrach? Wiem, dubel dubla, ale skoro takie wymyślanie się zaczyna...

 

A może zarezerwowany MUX6 będzie multipleksem w którym cały pakiet TVP byłby nadawany w nowym standardzie, po części dublując MUX3?... 🤔

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Anita Kaźmierska napisał:

Refarming się odbędzie, czyli wszystko będzie zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej o uwolnieniu pasma 700 MHz.

Jedyna niesprawiedliwość jest taka, że komercyjnym kanałom może stopnieć oglądalność, kiedy część gospodarstw domowych nie wymieni sprzętu na nowy. TVP nie będzie miała z tym problemu, bo nadal będzie nadawać w DVB-T.

https://satkurier.pl/news/215585/mux-3-tvp-pozostanie-na-razie-w-dvb-t.html

Pisałem już o monopolu TVP, to są działania monopolowe że ich się nie przełącza na HEVC a komercje się przełącza co będzie skutkowało mniejszą oglądalnością kanałów komercyjnych, zwalanie na wojnę czy inne rzeczy jest śmiechu warte (WOJNY U NAS NIE MA, A POLSKA JAKO OSTATNIA PRZEŁĄCZA SIĘ NA HEVC), komercja nie ma szans - także o tym pisałem.

Jeżeli dodamy, że zostają muxy lokalne w starym systemie, gdzie na śląsku nadają m.in. Polsat HD, TVN HD oraz oba Pulsy i inne oraz MUX8 także w starym systemie gdzie jest paczka TVP + kilka komercyjnych i jeszcze teraz dochodzi MUX3, to mamy to co pisałem czyli większość kanałów nadal w starym systemie hhehehehehe to lepsze jak prima aprilis :) 

Kij ma dwa końce, ostatnio sporo ludzi na ostatnią chwilę kupowało sprzęt w marketach i innych sklepach co było ewidentnie widoczne i teraz ci sami ludzie jak się dowiedzą, że MUX3, MUX8 oraz lokalne są w starym systemie to poczują się oszukani i delikatnie mówiąc mocno zirytowani, bo mogli sobie kupić później jak już będzie wszędzie HEVC, ci ludzie poczują się oszukani przez rząd, który emitował informacje na paskach kanałów TVP o zmianie systemu.. 

Tutaj myślę, że taki pozew do EU komercja ma wygrany z miejsca i kolejne kary dla nas będą, to już jest nudne. Śmiejemy się z rosyjskiej telewizji, a u nas robi się podobnie, smutne to jest :( 

33 minuty temu, pierścień napisał:

A nie ma możliwości (jakkolwiek to głupio brzmi) utrzymywać MUX3 po staremu na określonych częstotliwościach i w nowym standardzie na innych parametrach? Wiem, dubel dubla, ale skoro takie wymyślanie się zaczyna...

Dubel to jeszcze gorszy pomysł, w ogóle rząd ostatnio ma same rewelacyjne pomysły, myślę że w końcu ludzie się zdenerwują delikatnie mówiąc.

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba chyba skargi pisać do UKE i KRRiTV bo tak nic się nie zmieni. Nie mogę sobie darować przez to! Tyle czasu i oczekiwań na wyznaczone terminy przełączeń a tutaj taki ZONK! A tak TVP się chwaliła z Kurskim na czele że będzie więcej kanałów i w lepszej jakości HD i nawet jeden kanał w 4K czyli TVP 4K. :-(

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Poland napisał:

 Myślę że jednak MUX3 przejdzie na DVB-T2 w terminie. 

Obawiam się że nie przejdzie.

https://satkurier.pl/news/215585/mux-3-tvp-pozostanie-na-razie-w-dvb-t.html

Cytat

W związku z tym pismem, podjęte zostaną następujące kroki przez Prezesa UKE:

1. 22 marca 2022 roku wszczęte zostało postępowanie dotyczące zmiany ww. decyzji rezerwacyjnej. Jej treść została uzgodniona z przewodniczącym Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Witoldem Kołodziejskim. Telewizja Polska nie wniosła uwag.

 

2. 24 marca 2022 roku wydana została nowa decyzja rezerwacyjna, która umożliwia korzystanie ze standardu DVB-T lub DVB-T2 dla MUX 3 do 29 czerwca 2022 roku.

 

TVP 3 Wrocław miało pod logo dopisek odliczający ile dni do końca przejścia na DVB-T2.

Przed chwilą włączyłem go z HbbTV, dopisek zniknął.

Kończy się pasmo regionalne, zobaczymy czy będzie jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2022 o 12:11, Widz naziemnej telewizji napisał:

Tak rebranding, pomyliło mi się. TVP HD powinno się zmienić w TVP4K.

 

6 godzin temu, pavl6 napisał:

W sumie logiczne byłoby, żeby przeszli rebranding w TVP 4K.

Od miesięcy piszę to samo TVP HD -> TVP 4K.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed kilkoma dniami TVP poinformowała, że razem z Emitele-m uruchamia infolinię o zmianie standardu. Ponadto chwilę wcześniej - jak na ironię - WM podały, że ...

Cytat

Ze względu na trwającą na Ukrainie wojnę rozważano zmianę terminu przełączenia standardu nadawania telewizji naziemnej, lecz z przyczyn technicznych i proceduralnych byłoby to bardzo trudne. Przesunięcie terminu nadejścia DVB-T2/HEVC oznaczałoby ingerencje w umowy podpisane przez nadawców, decyzję Urzędu Komunikacji Elektronicznej oraz planów opracowania technicznego. Choć jest ona możliwa, to zmiana terminu wejścia w życie nowego standardu nadawania sygnału naziemnej telewizji cyfrowej stanowi znaczną operację logistyczną. Niemożliwe jest dokonanie jej za pomocą jednej decyzji administracyjnej.

https://www.wirtualnemedia_pl/artykul/dvb-t2-hevc-naziemna-telewizja-cyfrowa-wojna-ukraina-brak-kanalow-telewizyjnych-nowy-system

 

Czyżby wydarzyło się coś, co spowodowało nagłą zmianę decyzji? Czyżby nasz rząd wiedział coś więcej, niż podaje się do publicznej wiadomości? Jeżeli tak, to obawiam się, że temat zmiany standardu nadawania TV, może być dla nas wszystkich nic nie znaczącym wydarzeniem. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...