Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to RSO to nie jest w ramach Hbb TV? Przecież kanały TVP w MUX-8 mają to samo TVP GO w Hbb TV, co inne. Niestety mój tuner Octagon SF8008 nie otwiera nowej wersji Hbb TV TVP, ale podglądam w przeglądarce i niezależnie od tego, dla jakiego kanału TVP otwieram Hbb TV, jest tam zakładka RSO. Także w przypadku kanałów z MUX-8.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

- Przenoszenie tylko prywatnych kanałów wygląda tak, jakby ktoś chciał celowo nas osłabić. TVP, zostając w obecnym standardzie do końca 2023 roku, zbuduje ogromną przewagę na rynku telewizji naziemnej i odbędzie się to kosztem nadawców prywatnych. To nieuczciwe traktowanie podmiotów na rynku. Ponadto ludzie, którzy będą mogli nadal odbierać TVP, stracą motywację do wymiany odbiorników - mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV, nadawcy m.in. naziemnych Zoom TV i Stopklatka. Według Kisielewskiego, jeśli rzeczywiście w grę wchodziłyby powody wojenne, to zmianę standardu powinno się opóźnić o kilka miesięcy, ale dla wszystkich nadawców.

 

Pozostaje mieć nadzieję że dla wielu z tych osób motywacją na zmianę odbiornika będzie brak TV Trwam w starym systemie.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pavl6 napisał:

Ale to RSO to nie jest w ramach Hbb TV? Przecież kanały TVP w MUX-8 mają to samo TVP GO w Hbb TV, co inne. Niestety mój tuner Octagon SF8008 nie otwiera nowej wersji Hbb TV TVP, ale podglądam w przeglądarce i niezależnie od tego, dla jakiego kanału TVP otwieram Hbb TV, jest tam zakładka RSO. Także w przypadku kanałów z MUX-8.

 

RSO jest w ramach napisów DVB (komunikaty zregionalizowane) oraz Telegazety na kanałach ogólnopolskich (190-199) i TVP3 (430-439).

 

Jak dla mnie powoływanie się na RSO jest bezsensowne, bo aby korzystać z RSO trzeba mieć włączone ciągle napisy. Pewnie wiele odbiorców nie wie, że takie coś istnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kamilx napisał:

 bo aby korzystać z RSO trzeba mieć włączone ciągle napisy. Pewnie wiele odbiorców nie wie, że takie coś istnieje.

Tego także nie wiedziałem. Nikt ze znanych mi osób nie ma włączonych napisów. W tym ja.

Włączam je czasami gdy chcę obejrzeć film w wersji oryginalnej. Na stałe zaśmiecałyby ekran.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla dzieci zniknie także TVP ABC, które od poniedziałku w dwóch województwach jak TV Trwam musi zadebiutować w HD na MUX 1. TVP ABC wygrało konkurs na kanał dziecięcy, więc przeniesienie kanału do MUX 3 nie powinno się wydarzyć. Ci co nie wymienią sprzętu mający dzieci w domu może to odczuć, ponieważ wszystkie bajki znikną, a kanały prywatne w MUX 8 chyba już niczego takiego nie emitują? (Kiedyś na Zoom TV leciała "Legenda Korry")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dvbtowiec napisał:

Decyzje co do pozostania w DVB-T do końca czerwca MUX3 są już przesądzone.

Będzie konsultacja społeczna na etap od lipcja 2022, do końca 2023..

Ciekawe czy to zostanie uwzględnione.

Te konsultacje chyba nie są obligujące do podjęcia decyzji.

 

No tak, o to mi chodziło. Wiadomo że na okres marzec-czerwiec jest za mało czasu żeby przeprowadzić konsultacje.

Zresztą to i tak było głupie że różne regiony miały przechodzić w różnych terminach.

 

P.S. Ciekawe czy w związku z tym ośrodki TVP3 i TVP Historia będą przechodziły do HD? Teoretycznie mogą wykorzystać ten dodatkowy multipleks.

I co z planami odnośnie odkodowania TVP Seriale, TVP HD?

Edytowane przez michael112
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Multipleks TVP nie przechodzi na nowy standard. Uderzenie w prywatnych nadawców

 

Według szefa MSWiA MUX TVP powinien pozostać w obecnym standardzie m.in. z powodu wojny w Ukrainie 

 

Trzeci multipleks naziemnej telewizji cyfrowej, na którym nadają kanały TVP, na razie nie przejdzie na nowy standard DVB-T2/HEVC. Zdecydował o tym prezes UKE Jacek Oko na wniosek Mariusza Kamińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji. Na DVB-T2/HEVC muszą za to przełączyć się prywatni nadawcy. - Przenoszenie tylko prywatnych kanałów wygląda tak, jakby ktoś chciał celowo nas osłabić - mówi Bogusław Kisielewski, prezes Kino Polska TV.

https://www.press.pl/tresc/70037,multipleks-tvp-nie-przechodzi-na-nowy-standard_-uderzenie-w-prywatnych-nadawcow

 

Już nadawcy  z mux 1 i mux 2 się buntują na tą decyzją że mux 3 zostanie w DVB-T

 

Edytowane przez Przemek2892
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w duszy to mam :-)

Moi wszyscy znajomi i nietechniczni odbiorcy NTC nowe tunery już pozamawiali. 50% już ma zainstalowane i ogląda na nowym sprzęcie. Pozostali własnie oczekują. Paczki z towarem są w drodze. Tak czy owak bedą oglądać TVN i Polsat w HD w nowym standardzie a TVP w starym ale na nowym sprzęcie...

Ja nikomu nie zamierzam tłumaczyć że coś jest tak czy siak. Mówię że idzie nowe i nie ma odwrotu, dekoder wymieniamy / kupujemy instalujemy.

Wielu zależy na kanale TVP Dokument, TVP Abc HD czy regionalnej TVP 3 w HD a te kanały będą tylko w HEVC ( w MUX5 czy 6 TVP Warszawa w HD). Więc trzeba dekodery wymieniać lub kupić dekoder do starego TV.

Zamieszanie zupełnie niepotrzebne. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem dzisiejszą aktualizację artykułu na SK, to poczułem się tak, jakby ktoś mi dał plaskacza w twarz. Czy TVP ma nas za [beep]? Pozostało mi mieć nadzieję, że jakoś porozmieszczają te nowe kanały na MUX 5 i MUX 6 w DVB-T2, i jeżeli to będzie ogólnodostępne, to po części może to być wyjście z sytuacji, ale i tak poczułem się jak najgorszy śmieć. Ech... w jakim my kraju żyjemy... 

Po cichu liczę na "awaryjne" rozwiązanie stacji - z TV Trwam, i możliwą sytuacją, że kanały TVP (poza TVP ABC i możliwymi w HEVC) będą dostępne, a kanał TV Trwam - niedostępny, wtedy może być zamieszanie, oburzenie, i sprawa może się zakończyć szybciej (z TVP w H.264) niż się zaczęła :) , ale to zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybory samorządowe odbędą się jesienią 2023 roku, czyli w czasie kiedy kanały TVP będą nadawane w starym standardzie a reszta w nowym. Osoby starsze które nie mają kablówki ani satelity i nie kupią odpowiedniego telewizora/ dekodera będą mieć w tym czasie dostęp tylko do TVP 1, TVP Info i wiadomości. Według mnie jest to decyzja polityczna aby ograniczyć dostęp do informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeusek napisał:

Cały plan sobie poszedł czy refarming się odbywa ?

Refarming to zwolnienie pasma 700 MHz i te zmiany kanałowe odbędą się zgodnie z planem. Jest o tym mowa w komunikacie TVP.

Cytat

Publiczny nadawca przeprowadzi zgodnie z planem proces refarmingu, czyli zwolnienia części pasma telewizyjnego, przeznaczonego w niedalekiej przyszłości na usługi telekomunikacyjne 5G. W związku z tym zmieni się układ częstotliwości, na których dziś nadawane są wszystkie multipleksy naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).

https://centruminformacji.tvp.pl/59256050/programy-telewizji-polskiej-na-mux3-do-odwolania-w-dotychczasowym-standardzie-telewizyjnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...