Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, dvbtowiec napisał:

@Poland Mundial w 4K jest już drugorzędny, skoro oficjalne plany są pozostania w starym systemie do końca 2023. Inaczej by tak daleko nie planowano.

Reguły gry właśnie uległy zmianie. Wszystkie dotychczasowe zapowiedzi są pod znakiem zapytania. 

MSWiA dało możliwość, a nie wymóg nadawania do końca 2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojna może trwać dzień lub lata, a jak będzie trwała 5 lat to im znów przedłużą do 5 lat ? :) Dla nawet 1% więcej głosów w wyborach to pozostali by nawet na mpeg2 gdyby jeszcze bylo..

To nie nasza wojna, zawsze jakis preteks znajdą, covid20 21 22 , deszcz, burza, pierdnięcie, itd.

Rozumiem możliwość dla wszystkich, a nie jednego podmiotu, to są działania monopolowe i tyle, nikt normalnie myślący tych bajek nie kupi. Nie można faworyzować jednego podmiotu.

Edytowane przez pietrek1
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po [beep] ta cała zmiana jak i tak zamierzają w starym nadawać? Wielcy komercyjni z nadawcami MUXów lokalnych podpisują umowy na duble w DVB-T, MUX 3 nie przechodzi... Odwołać tą całą zmianę to będzie spokój.

A jak tak bardzo chcą by była TVP dla każdego - to może jeszcze wymyślą powrót analogu?

Absurd, po prostu absurd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to by tłumaczeniem o Ukrainie takie MSWiA i TVP mogły nam wciskać kit w uszy. Mnie bardziej zastanawiało czemu KRRiT i UKE to klepnęły skoro zostanie MUX3 w DVB-T może wiązać się z problemami technicznymi w obrębie SFNów - czy nie mogą odmówić Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Telewizji Polskiej? Zmiana byłaby ręce i nogi gdyby na MUX3 było 5 stacji HD a na MUX5 docelowy kształt MUX3 zawierający 10 stacji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W normalnych warunkach takie wnioski są dyskutowane kilka lat. Tu klepnięto decyzję w kilka dni. Te problemy z nadajnikami pracującującymi synchronicznie, bo sam refarming się odbędzie będą ciekawym doświadczeniem. Te kłopoty mogą wbrew pozorom zmusić do zmiany decyzji i szybszego powrotu do DVB-T2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Rząd obawia się, że wiele z osób zagrożonych utratą sygnału telewizyjnego może odebrać zniknięcie kanałów naziemnych jako atak hybrydowy lub nawet inwazję Rosjan.

Jeżeli komuś zniknie odbiór mux-3 z powodu rozległej sieci SFN, to nawet posiadacze sprzętu DVB-T mogą zinterpretować to jako "atak hybrydowy lub inwazję Rosjan". A tego ponoć chciano uniknąć po wprowadzeniu DVB-T2. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dvbtowiec napisał:

W normalnych warunkach takie wnioski są dyskutowane kilka lat. Tu klepnięto decyzję w kilka dni. Te problemy z nadajnikami pracującującymi synchronicznie, bo sam refarming się odbędzie będą ciekawym doświadczeniem. Te kłopoty mogą wbrew pozorom zmusić do zmiany decyzji i szybszego powrotu do DVB-T2. 

Obyś miał racje. Nie zdziwię się jak TVP zrobi jednak hurtowo zmianę na DVB-T2 pod koniec czerwca wraz z ostatnim etapem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem tylko, że zwolnienie pasma nie ma nic wspólnego z przejściem na DVB-T2, skoro pozostaje tyle samo MUX-ów, a może nawet będzie więcej, a zaraz pojawiło się kilka komentarzy polemizujących z pozostaniem przy DVB-T. Czytajmy siebie wzajemnie ze zrozumieniem, po co tracić czas na nieporozumienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Widz naziemnej telewizji napisał:

A ja chcę DVB-T2 HEVC bo to rozwój obrazu i dźwięku, postęp technologiczny, powinno to być wcześniej, a nie z takim opóźnieniem. Wszystkie kanały powinny przejść na 1920x1080p50 klatek na sekundę oraz pojawiać się kanały 4k.

Jakie 4k hehehehe jaja robisz ? Przecież 4k przez satelitę masz kilka pozycji, to w naziemnej może będzie jedna testowo za rok przy dobrych wiatrach, a jak sprawdzą wyniki oglądalności to zaraz zdejmą jak canal+3d, naziemna nie jest do 4k. Postęp technologiczny jakby chcieli robić to DVB-T2 było by 2 lata temu jak w Niemczech czy Czechach, a my za dwa lata jeszcze bedziemy mieli mux3 z dublami w starym systemie i muxy lokalne oraz mux8 w starym systemie, u nas opóźnienie trwa 5 lat w praktyce, a o 4k zapomnij, będzie tylko test chwilowy jak dobrze pójdzie.

Będziemy mieli stary system przez dwa lata przynajmniej, a w między czasie Czechy i Niemcy ruszą z DVB-T3 i będzie śmiech jak zawsze. 

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak oglądałem dzisiaj TVP 3 Kraków w telewizji naziemnej około 22:00, to ta pani od "Sprawy dla reportera" coś mówiła o przejściu na DVB-T2, był spot reklamowy o DVB-T2 :D :lol2: I jeszcze był numer telefonu. Czasami wygląda to jak kabaret :D 

Edytowane przez Gierek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Michu_97 napisał:

Na TVP1 widziałem pasek w trakcie "Sanatorium miłości" :D 

Wygląda na to, że w ramach rekompensaty dla pokrzywdzonych jak tv trwam (której nie ma w mux3 i regionalnym czyli będzie tylko w nowym systemie), chociaż paseczek na osłodę, tutaj widać która strona kija wymusi zmianę standardu na wiernych :) Ktoś musi, ktoś musi przecierać szlaki :) Aleluja i do przodu, przynajmniej TRWAM ma jaja i tylko w nowym systemie !

Edytowane przez pietrek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj z nadajnika Katowice Kosztowy doszło do zmian które zauważyłem na swoim dekoderze że wersja regionalna krakowska TVP3 dla Małopolski zachodniej czyli doświetlenie z tego nadajnika wyświetla się na początku listy a macierzysta wersja Katowicka TVP3 z tego nadajnika na końcu listy a było na odwrót dopóki wczoraj nie został dodany nowy mux testowy DVB-T2 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te reklamy są cały czas emitowane. Nie dziwi mnie to, bo formalnie przechodzimy na nowy standard. TVP w końcu też przejdzie. Ale to raczej nie ma nic wspólnego z tym że na razie zostaje.

Chyba że coś innego @Poland miałeś na myśli? Znajdziesz ten fragment w sieci i powiesz od której minuty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...