Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Już się pierwsza kablówka wypowiedziała (Inea):

Telewizja może mieć kłopot z nakłonieniem operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych do płacenia za kanał, który jest dostępny bez opłat. - Zasada jest prosta: kanał free-to-air nie podlega opłacie. Nigdy nie płaciliśmy nadawcom za kanały, które nie są kodowane. Bo dlaczego nasi klienci mieliby płacić za coś, co można oglądać za darmo? – mówi Jarosław Pijanowski, członek zarządu sieci kablowej Inea. - Jeżeli Telewizja Polska będzie się domagała opłat po umieszczeniu TVP Sport na multipleksie, to raczej zrezygnujemy z dystrybucji tego kanału, niż zdecydujemy za niego płacić. I myślę, że podobnie zareagują inni operatorzy. Zapowiedź o wprowadzeniu TVP Sport do oferty naziemnej wygląda mi na nie do końca przemyślaną decyzję telewizji – dodaje Jarosław Pijanowski.

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/52292,TVP-Sport-ma-trafic-na-trzeci-multipleks_-ale-z-oplat-od-operatorow-nie-rezygnuje

 

Czyli, jednak jedno drugie wyklucza. Tak, jak mówiłem. :P

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już się pierwsza kablówka wypowiedziała (Inea):

 

Telewizja może mieć kłopot z nakłonieniem operatorów sieci kablowych i platform satelitarnych do płacenia za kanał, który jest dostępny bez opłat. - Zasada jest prosta: kanał free-to-air nie podlega opłacie. Nigdy nie płaciliśmy nadawcom za kanały, które nie są kodowane. Bo dlaczego nasi klienci mieliby płacić za coś, co można oglądać za darmo? – mówi Jarosław Pijanowski, członek zarządu sieci kablowej Inea. - Jeżeli Telewizja Polska będzie się domagała opłat po umieszczeniu TVP Sport na multipleksie, to raczej zrezygnujemy z dystrybucji tego kanału, niż zdecydujemy za niego płacić. I myślę, że podobnie zareagują inni operatorzy. Zapowiedź o wprowadzeniu TVP Sport do oferty naziemnej wygląda mi na nie do końca przemyślaną decyzję telewizji – dodaje Jarosław Pijanowski.

http://www.press.pl/newsy/telewizja/pokaz/52292,TVP-Sport-ma-trafic-na-trzeci-multipleks_-ale-z-oplat-od-operatorow-nie-rezygnuje

 

Czyli, jednak jedno drugie wyklucza. Tak, jak mówiłem. :P

 

No i tutaj on nie mówi do końca prawdy. Jeśli w tej kablówce był kiedykolwiek kanał Fashion TV - który pomimo emisji FTA na satelicie był i jest nadal kanałem płatnym.

Analogicznie sytuacja wygląda z kanałem Eurosport 1 Deutschland.

 

Podsumowując, to zdanie: Nigdy nie płaciliśmy nadawcom za kanały, które nie są kodowane. Powinno brzmieć: Nigdy nie płaciliśmy nadawcom za kanały, które są nadawane naziemnie w postaci niekodowanej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Operatorzy nie będą płacić za TVP Sport, jeśli kanał trafi na MUX-3

 

Sprawę jasno stawia Jerzy Straszewski, prezes Izby Komunikacji Elektronicznej, zrzeszającej sieci kablowe stanowiące 75 proc. rynku kablowego w Polsce. - Albo opłaty od operatorów, albo udostępnienie kanału za darmo. Stacja płatna nie może być w emisji otwartej - mówi w rozmowie z wirtualnemedia_pl. Straszewski.

PIKE w momencie startu TVP Sport w 2006 roku podpisała ramową umowę z TVP określającą warunki udostępnienia sportowej stacji u operatorów płatnej telewizji. Zapisano w niej wtedy, że kanał nie może być dostępny za darmo, jeśli TVP pobiera opłaty za jego dystrybucję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Radosna twórczość" Kurskiego. :D Rozpoczyna wojnę na wielu frontach, którą przegra. Zaraz może nie być już prezesem. A TVP nie zrobi nic, do czasu startu MUX-8. Bo przecież nie ma gdzie przenieść kanałów, a ich czasowo nie zawieszą.

TVP Sport może pojawić się dopiero w przyszłym roku odkodowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

TVP Polonia ma być wyłączona z oferty Naziemnej Telewizji Cyfrowej:

http://www.press.pl/tresc/44369,tvp-polonia-ma-byc-wylaczona-z-oferty-naziemnej-telewizji-cyfrowej

Edytowane przez Barti
Przeniesiono dyskusję do bardziej odpowiedniego wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie... przecież ten kanał miał być w naziemnej telewizji tylko tymczasowo. Mogliby uruchomić przed igrzyskami TVP Sport.

 

Jedynka i Dwójka emitują program w wersji HD (wysoka rozdzielczość), nadawca chce jednak poprawić ich jakość (szczególnie dotyczy to Jedynki). Ponadto TVP zamierza podwyższyć do HD standard kanału TVP Info.

A może przy okazji poprawić jakość TVP3? - obecnie bardzo słabe SD (w analogu jakość była lepsza).

Edytowane przez Kamilx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Polonia ma być wyłączona z oferty Naziemnej Telewizji Cyfrowej:

http://www.press.pl/tresc/44369,tvp-polonia-ma-byc-wylaczona-z-oferty-naziemnej-telewizji-cyfrowej

 

No i bardzo dobrze! Po kiego grzyba TVP Polonia została w ogóle umieszczona w telewizji naziemnej?

Kompletnie niepotrzebnie i bez sensu, gdyż kanał ten z założenia przeznaczony jest dla Polaków mieszających za granicą i powinien on być nadawany wyłącznie drogą satelitarną i umieszczany też w swoich pakietach przez sieci kablowe działające w innych krajach. TVP Polonia na multipleksie w telewizji naziemnej w Polsce to tylko zwyczajne marnowanie miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nareszcie początki normalności w naziemnej ofercie TVP. Obecność Polonii na MUX-3 była absolutnie pozbawiona sensu. Nikt mi nie wmówi, że ten kanał mieszkańcowi Polski jest potrzebny. Ogólnie bardzo dobra decyzja. Jeden bezsensowny zapychacz mniej. Czekamy na odpowiedź Polsatu :P

Na co już wykorzystają to miejsce? Średnio mnie to interesuje. Marzyłoby mi się TVP Sport, ale jak będzie to TVP Info HD, to też może być.

Oby tylko nie tworzyli nic nowego. Lepiej wzmocnić ofertę już istniejących kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Może w międzyczasie odpalą MUX8 i tam przeniosą TVP Polonię ? Pożyjemy, zobaczymy.

 

Ciekawe zatem pojawi się w zamian - czyżby jednak TVP Sport?
Na moje oko mogliby jeszcze "kopnąć" na MUX8 nie tylko TVP Polonię ale i TVP Historię i w jej miejscu dać na przykład odkodowaną stacje TVP Seriale lub jakiś nowy filmowo-serialowy twór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wiecie w nocy z 18 na 19 lipca z MUX3 wyleci TVP Polonia.

Na razie trzeba tą informację traktować jako nieoficjalną, więc prawdopodobną. Ponadto nie z mux-3, tylko w ogóle z NTC.

 

Od 19 lipca sygnał kanału będzie można odbierać wyłącznie za pośrednictwem satelity (FTA) oraz sieci kablowych i IPTV.

 

EDIT:

Jest potwierdzenie od jednego z operatorów tv kablowej

http://satfilm.pl/index.php/komunikaty-footer/519-tvp-polonia-usunieta-z-tv-naziemnej

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcje są dwie. Albo ta data nie jest wcale aktualna i/lub trzeba na ewentualny oficjalny komunikat poczekać, albo - co bardziej prawdopodobne - ten kanał tak bardzo jest dla naziemnej nieistotny, że nawet nie informują o planach jego wyłączenia z oferty :lol2:

Poza tym nie wiem jaka część społeczeństwa byłaby rzeczywiście zszokowana tą zmianą. Większość to zignoruje, a nieliczni (tacy pewnie jak ja :D) otworzą z tego powodu szampana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Polonia jest na ostatnim miejscu oglądalności w komercyjnej, spośród kanałów TVP w DVB-T (źródło). Także, dużej szkody to im nie przyniesie. Istotniejsze, co w zamian? TVP Sport? I czy w ogóle coś będzie. Wolałbym poprawę bitrate całego multipleksu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Polonia jest na ostatnim miejscu oglądalności w komercyjnej, spośród kanałów TVP w DVB-T (źródło). Także, dużej szkody to im nie przyniesie. Istotniejsze, co w zamian? TVP Sport? I czy w ogóle coś będzie. Wolałbym poprawę bitrate całego multipleksu.

 

Pewnie TVP INFO HD, a jak Kulturę w HD przerzucą do MUX-8 to może pojawi się TVP SPORT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie TVP INFO HD, a jak Kulturę w HD przerzucą do MUX-8 to może pojawi się TVP SPORT.

TVP Sport to tylko na MUX-3 z racji doświetleń. Ale chyba jeszcze nie ma kompromisu z kablówkami. Info HD bardziej, bo odpowiednie inwestycje już były i tylko czekają na odpowiedni moment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...