Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli ktoś odbiera program TVP Polonia za wschodnią czy południową granicą korzystając z DVB-T odbiera też główne kanały TVP więc strata samej TVP Polonia będzie mała. Poza tym TVP Polonia dla zagranicy jest dostępna zasadniczo drogą satelitarną nie naziemną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

dokładnie tak,zresztą co to za Polonia,co zapomniała ojczystego języka.

Nadawanie po rosyjsku,to pomoc w rusyfikacji Polaków na wschodzie.

Podejrzewam,że jak zwykle chodzi o nowe miejsca pracy dla szwagra i bratowej...

Program TV Polonia najlepiej ilustruje cytat z klasyka:

-Wszystko można mnie zarzucić,ale nie to,że ja nowoczesny. :D

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przełączając kanały w tv trafiłem na komunikat TVP a w nim treść jak dla mnie mocno niedopracowana. Podają bowiem, że zmieni się "oferta anten" a dalej, że będzie można oglądać TVP1 w HD oraz TVP ABC. Więc ja się pytam jaka to zmiana, bo przecież TVP1 HD jak był tak będzie? Lepiej chyba byłoby podać ludziom wreszcie jakie programy TVP będą w MUX1 a jakie w MUX3 a może nadal do końca nie została ustalona wersja ostateczna zmian i stąd taka a nie inna informacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Priorytetem w MUX-3 powinny być kanały TVP1 HD, TVP2 HD i TVP Regionalna, bo są zapisane w ustawie. Nastepnie TVP Kultura i TVP Historia, ponieważ spełniają misję i emitują programy czerpiące środki z abonamentu RTV. Także TVP ABC, bo brakuje kanału dla dzieci w NTC i to też swego rodzaju misja. Pozostałe, to pełna dowolność w kwestii dostępności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, że W MUX3 TVP1 HD i TVP2 HD muszą zostać tak jak i TVP Regionalna a więc 5/8 pojemności mamy zajęte (zakładając 8 tzw. slotów w MUXie jak jest dziś przyjęte). Pozostają nam trzy miejsca a programów aż pięć. Po "odstrzeleniu" TVP Polonia mamy nadal o jeden program za dużo i wiadomo to od momentu, gdy powstała TVP Rozrywka i już wówczas trzeba było robić testy z upchaniem dodatkowego slotu a nie na ostatni moment a w przysłowiowej szufladzie trzeba było od dawna mieć plan awaryjny, którego pewnie do dziś do końca nie dopracowano, czyli odpowiedź jaki jeszcze program się pożegna z DVB-T jeśli test nie będzie zakończony pozytywnie.

 

Od operatorów wymaga się informowania abonentów z co najmniej miesięcznym wyprzedzeniem o zmianach oferty, szkoda, że takie same wymogi nie dotyczą zmian oferty w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można by zrobić, gdyby wszędzie był dostępny jakiś MUX lokalny. Póki co multipleksy lokalne raczkują i jeszcze daleka droga zanim w każdej miejscowości będzie któryś z nich dostępny. Lepiej jak nadawca lokalny będący operatorem MUXa podzieli się miejscem np. z nadawcami programów muzycznych, bo ma wówczas mniejsze koszty utrzymania nadajnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie natury technicznej.

Otóż, do każdego albo prawie każdego kanału są obecnie dołączone dwie lub trzy ścieżki dźwiękowe. Z tego, co pamiętam, podobnie było i na testowym multipleksie, działającym do piątku w Warszawie.

Każda taka ścieżka zajmuje pewną część przepływności multipleksu.

W obliczu, kiedy już wkrótce każdy bit będzie się liczył, a wiemy, że testowy mux nie posiadał EPG i telegazety, nie powinniśmy ograniczyć ilości tych ścieżek?

Według mnie, dla wszystkich kanałów oprócz Jedynki i Dwójki wystarczyłoby po jednej ścieżce.

Tylko dwóm kanałom głównym potrzebne są dwie (ale nie więcej - obecnie są trzy!) ścieżki, bo podczas niektórych transmisji jest alternatywny komentarz, albo filmy w oryginalnej wersji językowej (choć nie mam 100% pewności co do tego drugiego).

W powyższym przypadku, na multipleksie z 10 slotami bez problemu zmieściłby się teletekst, a i tak zostałoby pewnie trochę wolnego miejsca na ewentualną poprawę jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie podkręcą parametrów, bo to odbije się na zasięgu i dostępności MUX-3. Musieli by dostawiać kolejne doświetlenia, a to niestety za dużo kosztuje. Wszystko zostanie upchane kosztem zmniejszenia bitrate'u na poszczególne kanały TVP. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem o ewentualne zmiany FEC i GI dlatego, że podczas briefingu padło stwierdzenie, że od 15 lutego przez miesiąc TVP będzie prowadzić analizy w miejscach gdzie jest dalej od nadajników (trudniejszy odbiór) i w razie czego reagować więc się zastanawiam czy te analizowanie nie będzie właśnie z tego powodu, że FEC lub GI jednak ulegnie zmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie podkręcą parametrów, bo to odbije się na zasięgu i dostępności MUX-3. Musieli by dostawiać kolejne doświetlenia, a to niestety za dużo kosztuje. Wszystko zostanie upchane kosztem zmniejszenia bitrate'u na poszczególne kanały TVP. :/

I tak 27 kwietnia będą uruchamiać kolejne doświetlenia więc pewnie i te powstałe po zamianie parametrów do nich dołączą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Oglądałem dzisiaj zamknięcie igrzysk na ARD HD (sat) i TVP1HD (mux3). To co się działo z obrazem na TVP1HD woła o pomstę do nieba. Tak rozmytego obrazu to już dawno nie było. Na obrazie ARD można było "noże ostrzyć". A oglądając TVP1 HD człowiek nie mógł uwierzyć, że teoretycznie rozdzielczość była wyższa.

Jak to jest możliwe, że ARD nadaje 1280x720 i obraz jest doskonały, a TVP1HD nadaje 1920x1080 a obraz to rozmyta plama (w porównaniu).

Czy TVP naprawdę aż tak wszystko jedno co leci w eter? Jak już poupychaliście te 10 kanałów, to chociaż dajcie niższą rozdzielczość do tych kanałów pseudo HD, bo to co teraz jest oglądać się nie da!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopóki nie powstaną jakieś ogólne regulacje odnośnie minimalnego bitrate czy kompresji wymaganej aby program mógł mieć w logo dopisek HD lub dopóki TVP nie dostanie więcej miejsca w DVB-T obawiam się, że będzie jak jest. :/ TVP "odtrąbiła" sukces, wszystkie dotychczasowe programy zmieścili w MUXie i dla nich temat na chwilę obecną jest pewnie zamknięty. Osobiście po kilku minutach oglądania ceremonii na TVP1 HD (kablówka pobierająca sygnał prawdopodobnie z DVB-T) przełączyłem się na ARD HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...