Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli miałem rację. ;)

 

Ale skoro nie od razu, to zapewne poprawią jakość TVP1 HD i TVP2 HD na czas Rio.

 

(czyt. dostępność na 98/99% powierzchni kraju).

MUX-8 nie będzie miał takiego samego zasięgu, jak MUX-3. W związku z tym, TVP będzie bardzo ostrożnie wybierała, co tam umieści. Będzie góra 95%, ale ludności - nie kraju. Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX-8 nie będzie miał takiego samego zasięgu, jak MUX-3. W związku z tym, TVP będzie bardzo ostrożnie wybierała, co tam umieści. Będzie góra 95%, ale ludności - nie kraju.

 

Dziękuję za poprawienie - miałem to w domyśle, lecz wyszedł trochę inny sens. :)

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie będzie tak jak kiedyś zapowiadano czyli TVP Kultura przejdzie do MUX8 i tam dostanie opcje w HD. Gdyby TVP miało rozum to mogłoby się już zwracać do Emitela tak by odpalić MUX8 z 63% zasięgiem dla stacji TVP Kultura HD i ewentualnie TVP Polonii. Dało toby furtkę na uruchomienie TVP Sport w MUX3 no chyba że ta stacja w naziemnym multipleksie to tylko puste słowa i zagrywka PR'owa Prezesa Telewizji Polskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo, nareszcie! :D

Od samego początku kanał TVP Polonia był zbędny w DVB-T. To jest kanał z założenia przeznaczony dla Polaków mieszkających za granicą, więc powinien być nadawany tylko drogą satelitarną i być dostępny w wybranych kablówkach w danych krajach. Obecność tego kanału w telewizji naziemnej w Polsce wydawała się wręcz nielogiczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może sprawdzić, jak usunięcie TVP Polonia wpłynęło na bitrate pozostałych kanałów? Mam wrażenie,że TVP1 HD i TVP2 HD ma lepszą jakość, a na TVP3 nie widziałem jeszcze dziś pikseli.

Jeszcze nie usunąłem TVP Polonia i nadal mam EPG, ale zatrzymalo się na 9:15

Edytowane przez Kamilx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem próbki po 10 minut. Oto wyniki:

 

TVP1 HD

4161 kb/s (Bitrate Viewer), 4497 kb/s (MediaInfo)

 

TVP2 HD 

3717 kb/s (Bitrate Viewer), 4047 kb/s (MediaInfo)

 

TVP3 Wrocław

1910 kb/s (Bitrate Viewer), 2140 kb/s (MediaInfo)

 

TVP Kultura

2240 kb/s (Bitrate Viewer), 2538 kb/s (MediaInfo)

 

TVP Historia

1835 kb/s (Bitrate Viewer), 2069 kb/s (MediaInfo)

 

TVP Rozrywka

2428 kb/s (Bitrate Viewer), 2524 kb/s (MediaInfo)

 

TVP Info

1976 kb/s (Bitrate Viewer), 2059 kb/s (MediaInfo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagrałem nowe próbki tym razem po 5 minut i przeanalizowałem aż w trzech programach. Oto wyniki:

 

TVP1 HD

3829 kb/s (Bitrate Viewer), 4170 kb/s (MediaInfo), 3,8 Mb/s (TSDoctor)

 

TVP2 HD 

3015 kb/s (Bitrate Viewer), 3350 kb/s (MediaInfo), 3,0 Mb/s (TSDoctor)

 

TVP3 Wrocław

1910 kb/s (Bitrate Viewer), 2140 kb/s (MediaInfo), 1,9 Mb/s (TSDoctor)

 

TVP Kultura

1668 kb/s (Bitrate Viewer), 1965 kb/s (MediaInfo), 1,7 Mb/s (TSDoctor)

 

TVP Historia

1343 kb/s (Bitrate Viewer), 1577 kb/s (MediaInfo), 1,3 Mb/s (TSDoctor)

 

TVP Rozrywka

3273 kb/s (Bitrate Viewer), 3365 kb/s (MediaInfo), 3,3 Mb/s (TSDoctor)

 

TVP Info

2350 kb/s (Bitrate Viewer), 2433 kb/s (MediaInfo), 2,4 Mb/s (TSDoctor)

 

Wydaje mi się, że najbardziej wiarygodne wyniki daje TSDoctor, ale bardzo zbliżone również darmowy Bitrate Viewer. Najbardziej odstają wyniki z MediaInfo. TVP3 jako jedyny kanał z MUX-3 nadawany jest ze stałym bitrate, dlatego wyniki wszędzie są takie same. A na pozostałych oczywiście różnie to bywa zależnie od tego, co jest aktualnie nadawane. Jednak śmieszne jest to, że na TVP2 HD wyszedł bitrate mniejszy niż na TVP Rozrywka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...