Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nikt żadnych dalszych informacji nie ma na ten temat?

 

A i jeszcze pytanie: czy zauważacie różnicę w kanałach HD teraz i przed usunięciem Polonii? Bo bitrate podniósł się trochę dla tych kanałów, a ja jeszcze nie oglądałem w naziemnej po tych zmianach kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wiadomo że jakby chociaż te minimum 6 było to obraz byłby dobry.

Mnie zastanawia jeden fakt. Cały MUX 3 ma pojemność 24,88 mbit/s. Powiedzmy, że końcówkę zostawiamy na null packets. TVP mówi o 10 "slotach" (miejscach), co w przeliczeniu na każdy slot przypada 2,4 mbit/s. Kanały HD zajmują 2 "sloty" co powinno dawać 4,8. Odliczając EPG, TXT, fonię powinno wychodzić jakieś 4 mbit/s na kanał. Podczas gdy tak zwane sloty (kto to wymyślił?) wszystkie były zajęte to kanały HD nadawały z przepływnością 3 - 3,5. Czemu nie była większa przepływność dla tych kanałów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy TVP da TVP Sport do Mux 3 przed igrzyskami? Bo czytam program TVP 1, 2 i Sport i na tych kanałach są inne dyscypliny.

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą. Stosujemy też poprawnie znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby miał być TVP Sport to by o tym już trąbili jako wielki sukces nowego zarządu. Myślę że Polonię usunęli wcześniej, tak aby główne anteny w HD nadawały w lepszej jakości i nie było narzekań na zbyt dużą pikselozę, a ludzie wychwalali lepszą jakość tych kanałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugiej strony, jeśli TVP Sport miałby być w DVB-T tylko na okres czas igrzysk to równie dobrze mogą to ogłosić w czwartek, a w piątek w nocy uruchomić przekaz, który trwałby do końca zawodów olimpijskich. Trochę science fiction? No może, ale nikt z nas nie wie tak naprawdę co siedzi w głowach tym z TVP... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewać się szybko TVP Sport w mux 3. A na pewno nie przed igrzyskami, bo to był pomysł prezesa Kurskiego, a od dziś już nie jest prezesem TVP. Nowego prezesa poznamy w październiku, a nie wiadomo, czy ktoś, kto sprawuje funkcję tymczasowego prezesa TVP, zdecyduje się dać TVP Sport do DVB-T. Jak zdecyduje to może dać do mux 8.

Edytowane przez Barti
Post napisany dość niechlujnie. Poprawiono fatalną pisownię w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

TVP Info w pełnej jakości HD od stycznia 2017

Telewizja Polska już w lipcu br. usunęła z trzeciego multipleksu kanał TVP Polonia, by zrobić miejsce dla TVP Info w jakości HD. - Upgrade’owana wersja tej stacji pojawi się we wrześniu, a pełne HD w TVP Info będzie od stycznia - informuje Jacek Kurski.

 

http://businessinsider.com.pl/media/tvp-sport-w-telewizji-naziemnej-tvp-sport-max-w-sieciach-kablowych/5sds5xw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To wiesz Ty, wiem ja i jeszcze kilka osób na forum. Ale dla większości odbiorców nie ma to większego znaczenia, bo na ekranie zobaczą znaczek HD. Jeżeli nie interesują się tematyką TV cyfrowej to skąd mają wiedzieć? W powyższej informacji nie ma nic na temat upscalingu, tylko ...

Program TVP Info w multipleksie MUX3 będzie nadawany w standardzie telewizji wysokiej rozdzielczości HD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...