Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Znów przed chwilą urwało sygnał na 15 sekund...

 

Godzina 1:40 - powtórka z rozrywki.

 

EDIT 2:08 - ponowna przerwa...

 

Czas spać, bo jak widać, ciągle urwany jest sygnał - króciutko, ale jednak. Może to jutro już ostatecznie naprawią. :)

Edytowane przez pierścień
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paranoja. Na podstawie donosów widzów rozpętano nagonkę na Emitel. A, w zasadzie to był pretekst do przykrycia innego tematu.

 

Emitel tak naprawdę ma problem z idealną synchronizacją nadajników. Kłopoty z odbiorem ma tylko niewielka część odbiorców, mieszkająca na styku sygnałów nadajników pracujących w SFN. A, nie całe województwa, jak to sugerują nierzetelne programy TVP.

 

Sam Emitel też reaguje gorączkowo. To nie pierwszy taki przypadek, ale wcześniej jakoś nie wydawali komunikatów. Dopiero nagonka TVP ich do tego zmusiła? Przez pochopnie działania, tylko psują odbiór pozostałym.

 

Kurski z tymi doniesieniami do ABW i teoriami spiskowymi, się po prostu ośmiesza. Nie jest łatwo idealnie ustawić synchronizację. To może potrwać. Przydałoby się wszystkim więcej rozsądku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paterossimo

Ale faktem jest to, że ciężko wytłumaczyć zwykłym ludziom, zwłaszcza starszym, że wystąpiły błędy synchronizacji na granicach stref SFN. Przykładowo moja babcia nadal nie rozumie, o co chodzi z tymi multipleksami i tego, że jak nie ma TVP Info, to i nie będzie 6. pozostałych kanałów TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały ambaras się zrobił przez to, że a) wydarzyło się to w czasie fali protestów antyrządowych b ) zakłócenia pojawiły się przy orędziu premier Szydło (przynajmniej tak było u mnie, w ogóle na Śląsku z tego co znajomi mi relacjonowali i co ja sam zauważyłem obraz rzeczywiście krzaczył i zanikał na kilkadziesiąt sekund, czasem na minutę), przez co jak zwykle rozemocjonowani politycy wywęszyli spisek. Ot, norma.

Edytowane przez dustman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paterossimo

Miałem tak jeszcze jakoś niedawno, ale potem się naprawiło i teraz u mnie na wszystkich MUX-ach jest dobra godzina. Myślę, że to jest zależne od nadajnika. Gdyby zagłębić się szczegółowo w czas, to można zauważyć, że na każdym z multipleksów jest zazwyczaj kilku-kilkunasto sekundowa różnica. Wiem, że to śmieszne, ale ja bardzo lubię dokładny czas i często porównuję ten z TV do zegara atomowego, który jest wzorcem. Według mnie na każdym kanale czas powinien być identyczny i zgodny z zegarem atomowym, ale tak nie jest. W MUX-3 najczęściej nawet jakieś 10 sekund jest opóźniony czas, natomiast w MUX-2 lekko śpieszy. 

Edytowane przez paterossimo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paterossimo

Przed chwilą zanim zaczęło się przemówienie premier Szydło dotyczące ataków w Berlinie zażartowałem sobie, że teraz zniknie sygnał. I pod koniec tego przemówienia rzeczywiście na kilka sekund tak się stało, a od wczoraj rano nie zanotowałem żadnego zaniku ze Ślęży. Widząc takie coś naprawdę można uwierzyć, że to nie jest przypadek. Ale nie ma też nadal zupełnie EPG na MUX-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pomału już przygotowują się do przepinki kanałów z mux-3 na mux-8. Z sumie powinno coś z tych teoretycznych jeszcze roszad kanałów wyklarować. Jak ludziom zgasną publiczne kanały z mux-3 to zaczną bardziej interesować się modernizacją anten, bo narazie to niewielu ludzi temat mux-8 rusza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

EDIT:

Pojawiło się oświadczenie Emitel-a, odnoszące się do artykułu w "Wyborczej"

 

W nawiązaniu do artykułu Agnieszki Kublik pt. „Pucz zaczął się na Woronicza 17” opublikowanym w Gazecie Wyborczej w dniu 17 stycznia 2017 r., Emitel Sp. z o.o. oświadcza, iż cały czas trwają prace nad wyjaśnieniami zakłóceń sygnału na multipleksie MUX-3 w dniach 17-19 grudnia 2016 r. W tej sprawie spółka współpracuje z Agencją Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Urzędem Komunikacji Elektronicznej.

Do czasu zakończenia kontroli spółka nie udziela żadnych informacji mediom, odmówiła również komentarza red. Agnieszce Kublik z Gazety Wyborczej.

 

http://www.emitel.pl/fileadmin/user_upload/PDF/20170117_Oswiadczenie.pdf

Edytowane przez K63
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...