Skocz do zawartości

MUX 3 (TVP)


apk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Potwierdzam kolegę Qrzysztofa, przeskanowałem właśnie pasmo i brak TVP Kraków z nadajnika w Kosztowach. Dekodery Polsatu zapisują regionalne wersje TVP właśnie tak dziwacznie, mój T-HD 1000 zapisuje TVP Kielce jako K41, i też jest właśnie EPG chodź nie ma dostepnych PID Audio i Video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam kolegę Qrzysztofa, przeskanowałem właśnie pasmo i brak TVP Kraków z nadajnika w Kosztowach. Dekodery Polsatu zapisują regionalne wersje TVP właśnie tak dziwacznie, mój T-HD 1000 zapisuje TVP Kielce jako K41, i też jest właśnie EPG chodź nie ma dostepnych PID Audio i Video.

O to chodzi, bo mam ten sam dekoder T-HD 1000

dzki za wytłumaczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

https://satkurier.pl/news/91777/olkusz-b ... miany.html

Moim zdaniem słusznie się ci mieszkańcy na czele z panem posłem domagają się szybszej regionalizacji która moim zdaniem będzie prowadzona na ostatnią chwilę a więc byle jak. Według mnie trzeba już się zastanowić na jakich kanałach powinno to się odbyć. Mi do głowy na przykład przychodzą następujące nadajniki:

SLR Dobromierz - TVP Katowice kanał 41,kierunkowo pd-zch ,10-20 kW

RTCN Kosztowy - TVP Kraków kanał 42 kierunkowo pd-wsch ,50 kW - 80 kW

RTON Skrzyczne - TVP Kraków kanał 50 kierunkowo pn-wsch ,50 kW - 80 kW

RTCN Chorągwica - TVP Katowice kanał 41 kierunkowo pn-pd-zch ,80 kW - 100 kW

RTCN Chorągwica - TVP Kielce kanał 47 kierunkowo pn-wsch ,80 kW - 100 kW

RTON Góra Św.Marcina - TVP Rzeszów kanał 26 kierunkowo pn-wsch-pd ,50 kW

RTON Przehyba - TVP Rzeszów kanał 26 kierunkowo pd-wsch ,50 kW

Dzięki temu według mnie problemy takie jak na przykład w Olkuszu by zniknęły. A ja przy okazji zyskałbym dostęp do dodatkowej opcji regionalnej - znając życie ponownie byłoby to TVP Katowice do którego miałem już dostęp do 31 sierpnia bieżącego roku za pośrednictwem MUX1 z "Chorągwicy" który to był dostępny na kanale 25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Poland - na co takie duże moce? Wiesz jak dużo kosztuje utrzymanie jednego nadajnika DVB-T średniej czy dużej mocy? Dla jednego programu, to są koszta znacznie większe niż w analogu.

 

W Dębicy ma być uruchomione lokalne doświetlenie małej mocy. Powielenie MUX3 na k47 na Chorągwicy z obecną mocą zdaje swój egzamin. Jedynie czego brakuje to uruchomienia MUX1-3 na Kosztowach, kierunkowo z mocą do 20kW, na kanałach 23,25,50. Reszta to bezsensowne gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

TVP nadal nie wie czego chce:https://satkurier.pl/news/93106/tvp-wciaz-bez-decyzji-w-sprawie-mux-3.html

A czy nie jest tak,że publiczny nadawca może pomieścić wszystkie swoje dotychczasowe kanały oprócz TVP 1sd oraz TVP 2sd.Przecież w Czeskim MUX 7 są nadawne trzy kanały SD oraz trzy w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP chciałaby mieć ciastko i zjeść ciastko - natworzyła powtórkowych kanałów, nawrzucała je do MUX-3 i krzyczy że nie ma miejsca.

Ja się pytam: KTO TU SIĘ NIEPOWAŻNIE zachowuje?

 

Z tego, co czytałem w jednym z artykułów decyzję ws. TVP jest przesunięta do 30 listopada br.

 

http://www.radiomaryja.pl/informacje/ws ... -na-mux-1/

 

Fundacja pod koniec sierpnia wystąpiła do prezes UKE w tej sprawie. Na razie przedstawiciele UKE odpowiedzieli w rozmowie telefonicznej, że urząd podjął postępowanie ws. uchylenia bądź zmiany decyzji na mocy której TVP do końca kwietnia przyszłego roku ma zarezerwowane częstotliwości na MUX-1. W oficjalnym piśmie Fundacja Lux Veritatis otrzymała jedynie informacje, że termin rozstrzygnięcia sprawy został przesunięty na 30 listopada br.

 

 

Dodam, że 30 listopada to...sobota, kiedy UKE nie pracuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chodzi o reklamy - im więcej kanałów, tym większe zyski z reklam, a raczej wyrównanie strat które notują na rynku reklamy TVP1 i TVP2

To jest wyłącznie efekt słabej ramówki i udziałów kanałów w gr. komercyjnej. Jednie seriale M JAK MIŁOŚĆ i NA DOBRE I NA ZŁE ciągną Dwójkę, bo inaczej cienko by było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP1 HD, TVP2 HD - 4 miejsca, jeśli kanały HD zajmują 2 miejsca

TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Regionalna

i wypada TVP Polonia i TVP Rozrywka

chyba żeby HD nie zajmują tyle co 2 kanały SD i było by jakieś miejsce dla TVP Rozrywka

 

No nic muszą wygrać konkurs na operatora MUX 8 i sobie tam wsadzą swoje 8 kanałów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Rozrywka była tworzona specjalnie pod NTC. Wyniki jej oglądalności stale rosną, więc zapomnijcie, że zarząd TVP je wyrzuci z MUX'a.

 

Tak samo TVP Info na pewno zostaje. Zarząd nie może sobie pozwolić na spadek zysków z reklam i spadek udziału widzów. Będą inwestować w ten kanał i starać się przebić TVN24. Mają uprzywilejowaną pozycję w NTC i będą starać się ją wykorzystać. Najrozsądniejszym rozwiązaniem pozostaje więc wyrzucenie kanałów HD. Gadanie rzecznika, to tylko element nacisku na KRRiT, żeby dała im więcej miejsca. Moim zdaniem TVP powinna dostać dodatkowe pojemności w pierwszej kolejności, w końcu to nadawca publiczny. ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie jest tak,że publiczny nadawca może pomieścić wszystkie swoje dotychczasowe kanały oprócz TVP 1sd oraz TVP 2sd.Przecież w Czeskim MUX 7 są nadawne trzy kanały SD oraz trzy w HD.

Wszędzie jest podawana informacja, że w polskim DVB-T w multipleksie na kanale UHF przyjęto, że może maksymalnie być 8 programów SD lub można 2 programy SD "zamienić" na 1 program HD czyli np. 2 HD i 4 SD albo 1 HD i 6 SD. To nie jest tak, że standard DVB-T nie pozwala umieścić więcej niż 8 programów SD lub 4 HD w kanale. Kluczowa jest przyjęta pojemność kanału ograniczona jego parametrami transmisyjnymi (QAM, FEC, GI) i to jak się tą pojemność podzieli na poszczególne serwisy. Można zrobić pewnie i 12 programów SD albo 6 "pseudo" HD z tym, że jakość obrazu będzie gorsza niż obecnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Na maila otrzymałem z UKE, po mojej prośbie:

 

Plany rozwoju sieci zregionalizowanego multipleksu MUX3 polegają na uruchomieniu bądź modyfikacji parametrów następujących stacji nadawczych od 28 kwietnia 2014 r.:

 

 

Nazwa stacji Doświetlane woj. ERP[kW] Kanał Uwagi

 

Łanięta kujawsko-pomorskie 4,000 36

Płock/Rachocin kujawsko-pomorskie 3,000 36

Lublin/Boży Dar lubelskie 20,000 23

Łanięta łódzkie 0,600 43

Płock/EC Radziwie mazowieckie 15,000 39

Siedlce/Łosice mazowieckie 40,000 56

Tarnobrzeg/Machów podkarpackie 30,000 26

Rzeszów/Baranówka podkarpackie 3,700 29

Gdynia/Oksywie pomorskie 8,000 48 Brak zgody ze strony Szwecji na taki poziom ERP

Katowice/Bytków śląskie 20,000 41

Rybnik/komin EC śląskie 10,000 41

Zabrze EC/Wolności śląskie 20,000 41

Iława/Kisielice warmińsko-mazurskie 35,000 26

Poznań/Piątkowo wielkopolskie 20,000 27

Bolewice wielkopolskie 15,000 31

Szczecin/Warszewo zachodniopomorskie 14,000 48

 

 

Typ: w każdym przypadku - NADAJNIK

 

 

Poza tym pojawił się wykaz nowych pozwoleń/zmian na emisję MUX-3 (do pobrania na stronie UKE - są też pozwolenia na MUX-1 i MUX-2, ale zmian tam praktycznie nie ma)

MUX3 TVP Warszawa - Ostrołęka / Ławy - 4kW -> 60kW

MUX3 TVP Warszawa - Ostrołęka / Różan - 30kW -> 6kW, ND

MUX3 TVP Olsztyn - Elbląg / Jagodnik - 10kW -> 4,5kW

MUX3 TVP Wrocław - Wrocław / Żórawina - 5kW -> 30kW

MUX3 TVP Wrocław - Leśna / Wzgórze Baworowo - D -> ND

MUX3 TVP Wrocław - Lubawka / Góra Święta - D -> ND

MUX3 TVP Opole - Kluczbork / Wierzbica Górna - 38W -> 12kW, D -> ND

MUX3 TVP Rzeszów - Rzeszów / Baranówka - D -> ND

MUX3 TVP Lublin - Lublin / Raabego - D -> ND

MUX3 TVP Katowice - Ustroń / Góra Czantoria - 25W -> 15W, D -> ND

 

 

Lista zmian przedstawiona na: http://forum.radiopolska.pl/index.php?s ... ntry287749

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja z kolei zastanawiam się co dalej będzie w ogóle z MUX3. Moim zdaniem by zmieścić w DVB-T dziewięć lub nawet dziesięć slotów (2 na stacje w HD i 6 na stacje w SD) nasz nadawca publiczny wraz Emitelem będzie musiał zoptymalizować multipleks poprzez zwiększenie wartości FEC z 3/4 na 5/6. Dzięki temu zyska 27 Mbit/s pojemności z których to na przykład 4Mbit/s może przeznaczyć na stacje w HD. Resztę czyli 19 Mbit/s może przeznaczyć na stacje w SD dając im po 3Mbit/s pojemności. W rezerwie zostanie zatem dla nich 1Mbit/s który to można przeznaczyć pod usługi interaktywne z HbbTV włącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FEC:5/6 jest tylko po to aby móc wydłużyć okres ochronny z 1/8 na 1/4 w celu utrzymania SFN na większym obszarze (GI - przerwa czasowa między kolejnymi pakietami danych). Przepustowość pozostaje bez zmian, czyli 25480kbps (24.882Mbps). Efektem ubocznym użycia FEC:5/6 jest nieznaczne pogorszenie odbioru, ponieważ do poprawnego odbioru przy słabszej korekcie błędów wymagany jest nieco silniejszy sygnał.

 

Na obszarach na których korzysta się z FEC:3/4 lub FEC:5/6, można by podnieść do 5/6 lub 7/8, ale to była by już kpina z widzów, którzy musieli dostosować swoje instalacje do poprawnego odbioru przy tak wygórowanych parametrach. W MUX3 można by zmieścić na siłę dwa programy HD i pięć SD, jakość nie będzie nadzwyczajna i z pewnością będzie musiał być wyrzucony jeden z obecnych programów, a drugi zastąpiony za TVP INFO (jako wyrzucone typuję TVP Polonia i TVP Rozrywka, jeden nie jest przeznaczony dla krajowego widza, a drugi nie prezentuje żadnej wartości, tylko powtórki).

 

Telewizja Polska i tak nie prezentuje niczego ciekawego, a większość emitowanych materiałów stanowi pseudo-rozrywkę przeplataną reklamami, także nie zależy mi na ilości programów, tylko na sensownej ofercie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym jednak po eksperymentowałbym w takie zmiany parametrów - bo dzięki temu dostaniemy większą liczbę Mbit/s. Wtedy można by upchać stacje w HD o przepustowości 4Mbit/s a SD o przepustowości 3Mbit/s. Po ewentualnym wyrzuceniu TVP Polonii na treści interaktywne zostałoby 4 Mbit/s rezerwy. Problemem z przestrajaniem bym się nie martwił bo i tak widzowie będą musieli to zmienić w związku zmianami na MUX1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wg najnowszych portalu wirtualnemedia_pl TVP chce w lutym dokonać następujących roszad swoich programów w DVB-T:

Jak wynika z naszych informacji, na MUX-1 pojawią się stacje TVP Polonia i TVP Rozrywka, obecnie nadające na MUX-1.

Z kolei na MUX-3 trafią kanały TVP1 HD i TVP Info, które zajmą tam w sumie trzy miejsca (po TVP1 SD, TVP Polonia i TVP Rozrywka). Bez zmian na trzecim multipleksie obecne będą stacje TVP2 HD, TVP Regionalna, TVP Kultura i TVP Historia.

Na razie Telewizja Polska nie podaje, co z emisją naziemną TVP Rozrywka i TVP Polonia po 28 kwietnia br. Z naszych informacji wynika, że spółka prowadzi testy technologii pozwalającej na nadawanie większej liczby kanałów na multipleksie niż osiem w jakości SD i cztery w wersji HD. W lutym ma być wiadomo czy będzie to możliwe.

 

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/du ... ultipleksy

 

Poza tym TVP chce umieścić TVP ABC w MUX-1, prawdopodobnie z emisją testową (czytaj: pewnie pasy łowickie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...