Skocz do zawartości

CSB TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Tematem nieudanego projektu kaszubskiej telewizji i upadłości ogłoszonej niedawno przez spółkę Media Kaszëbë zainteresowała się Gazeta Wyborcza:

http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/ ... ubach.html

Polecam! Bardzo ciekawy artykuł, autor dotarł do wielu interesujących faktów (m.in. konkretnych sum pieniędzy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telewizja satelitarna to chyba rzeczywiście za dużo na możliwości polskich mediów regionalnych, a w szczególności jeśli grupa docelowa to niecałe 100 tys. samych Kaszubów. Dajmy na to drugie tyle zainteresowanych - nadal nie daje to żadnej możliwości na utrzymanie się przy tak dużych wydatkach. Przyznaję, sam byłem optymistycznie nastawiony do projektu na początku jego realizacji. Ale rzeczywistość nie była już tak kolorowa.

Jeśliby dobrze rozdysponować pieniądze w Telewizji Polskiej, zrobić z oddziałów regionalnych oddzielne stacje, umieścić ich przekazy na satelicie (chociażby na transponderze w DVB-S2) to wówczas np. można by zwiększyć liczbę programów po kaszubsku na TVP Gdańsk - tylko takie rozwiązanie wydaje mi się realne do zrobienia w celu rozwoju polskiej telewizji regionalnej. Prywatne firmy raczej nie mają szans na powodzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego że TVP musiałaby wynająć miejsce na tańszym satelicie i wykorzystać w pełni nowe technologie do przekazu stacji telewizyjnych (DVB-S2 8PSK, MPEG 4, AAC+)

Ale Polacy od razu czuli by się oburzeni że czemu na tak odległym satelicie (niech większość płaci abonament RTV), (np. Amos 4W ma jedne z najtańszych tr. do wynajęcia), a niestety Astra 19,2E i Hot Bird 13E są najdroższe jeśli chodzi o koszty wynajmu tr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja myślę że najwyższy czas oddzielić stacje Top Shop od Polonii 1 i tym samym Polonia 1 mogła by spełniać swoją rolę jako stacja dla kobiet, z drugiej strony Polcast nic nie robi aby otrzymać a co dopiero powiększać zasięg CSB TV, więc nie ma co oczekiwać na jakiś fajny produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Tele5 jest głównie kierowany do mężczyzn, a Polonia 1 do kobiet, to może CSB TV zmieni się w kanał dla młodszej widowni. Pomysły mogą być różne, ale obecnie możemy bawić się jedynie w zgadywanki. Jak pojawi się więcej szczegółów, to może Polcast postara się o lepszy zasięg nowego kanału i coś z tego wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może robią oddzielny TOP SHOP , a Polonia 1 zostanie odkorkowany od telezakupów

A może najpierw niech otrzymają koncesję na nowy program? ;>

 

Ja strzelam, że zakończą nadawanie CSB TV na amen i tyle będziecie mieli nowej telewizji :) Kanał jest już praktycznie niedostępny w sieciach kablowych, zostali tylko abonenci platform cyfrowych... Co im więcej zostało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze gdyby CSBTV wczesniej wlaczyla najwieksza kablowka UPC to by jeszcze ponadawali. Chocby taka lokalna Pomorska TV nadajaca wczesniej tylko w necie i od roku w kablowkach Trojmieskich,nagle gdy weszla od 5 marca tego roku do UPC dostala wiatru w zagle i zapowiada na 1 kwietnia pelny lokalny program ,a od klilku dni leca codzienne wydania wiadomosci lokalnych z prezenterka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co to nie jarajcie się tak, bo aktualnie obowiązująca koncesja CSB TV nie pozwala na zbytnie miksowanie wymienianych przez was programów. Poza tym Polcast nie realizuje programów ezoterycznych, więc skąd pomysł, że właśnie ona pojawi się w CSB TV? Może być Kosmica TV, ale to góra godzinę-dwie dziennie. Zresztą... ja dalej obstawiam, że po CSB TV nie zobaczymy nic. Przyda się co najwyżej archiwum programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...