Skocz do zawartości

CSB TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

chyba CSB TV zostanie zastąpione nowym kanałem Novela TV? Na FB jest już zapowiedź nowego kanału na zdjęciu i jest logo z sercem :-) Wg mnie to Tele5 powinni przemianować w Polonia1 a Top Shop zrobić jako 24h kanał.

już jest FB kanału Novela.TV

http://www.facebook.com/#!/novela.tv

 

a także zajęty adres n:

http://www.novela.tv

 

prawdopodobnie start za 2 miesiące w miejsce CSB TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przekaz został włączony na nowej częstotliwości 10,719 GHz, pol. V, SR 27500, FEC 5/6 (DVB-S/QPSK). Obecnie leci program Disco Bandżo (znany z Tele 5) - inna ramówka niż na CSB TV. Dźwięk trochę trzeszczy. Jakość obrazu jest dużo lepsza niż z dotychczasowej częstotliwości. Przy okazji popsuł się dźwięk na Rodin TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pewnie będzie tak jak mówiłem czyli Media5 wprowadzi ramówkę pomostową na CSB TV pełniącej role takiego rusztowania na którym to właściciel Tele5 będzie wprowadzał zmiany w CSB TV.

 

Obecnie mamy 2 różne CSB TV z tym że to nowsze jest gorsze ponieważ są szumy i czasami pikseloza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przed 21 jakość CSB TV z nowej częstotliwości była powyżej 2 Mbit/s (ale mimo tego piksele były jak słonie). Później (nie wiem kiedy) CYFRA+ przykręciła jakość obrazu do równych 0,75 Mbit/s (poniżej Rodin TV) :(

 

Na starej częstotliwości przekaz zbliża się ku końcowi - oglądać kto nie śpi!

 

EDIT: 2:30 - nawet nie piszcie, że przespaliście! Naprawdę piękny materiał poleciał, wrzuciłem w news własne nagranie: https://satkurier.pl/news/70672/csb-tv-z ... metry.html

 

Zawsze w takich momentach robi mi się bardzo przykro. Okazuje się, że ciężka praca i poświęcenie sztabu ludzi w konfrontacji z twardymi zasadami biznesu nie ma szans :( Jakoś automatycznie kojarzy mi się to z przejmowaniem lokalnych stacji radiowych przez dużych nadawców. Oby Polcast pociągnął temat CSB TV dalej z klasą (zresztą wiem, że tam też są ambitni i zdolni ludzie; sami widzicie na forum, że próby podniesienia Polonii 1 i poświęcenie ekipy są także godne uznania), ale jakkolwiek nie będzie, to zawsze szkoda; coś się kończy :cry:

 

Zresztą powiem Wam tak, że sam też doświadczam tego, że ciężka praca, wiedza i poświęcenie w dzisiejszych czasach to zbyt mało, taka smutna prywatna dygresja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie nie oglądałem CSB TV. Nawet ze starej częstotliwości jakość obrazu już była nie do zaakceptowania i zniechęcała do oglądania czegokolwiek, ale widzę, że na nowej jest jeszcze gorzej. Pikseloza taka, że czasami naprawdę nic nie widać :/

 

csbtv.th.jpg

 

Dla Rodin TV taka jakość może jest wystarczająca, bo przeważnie jest nadawany obraz statyczny (babka siedzi w studiu i nawija, nic się nie rusza na ekranie). Ale na CSB TV jest nie do zaakceptowania. Generalnie kanał nadaje się tylko do wy[beep]a z listy, bo przecież nie będę męczył swoich oczu czymś takim. Szkoda, że nie są wyznaczone żadne normy nadawania via sat, jakieś parametry techniczne (rozdzielczość, bitrate) poniżej których nie wolno schodzić. Kogo nie stać na nadawanie w akceptowalnej jakości, traci koncesję! :D Zniknęłaby wtedy cała masa śmieci na satelicie, których już tylko z powodu niskiej jakości nie da się oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...