Skocz do zawartości

CSB TV


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://gdansk.naszemiasto.pl/wydarzenia/954660.html

Tu sobie możecie nieco poczytać. :wink:

Stacja ma być dostępna w DVB-T i przez satelitę! Nadawane będą programy regionalne produkcji własnej, programy regionalne innych producentów z regionu oraz inne audycje (w tym 2 godziny dziennie bajek z kaszubskim dubbingiem :wink: ). Czekałem na taką telewizję u mnie. Autorzy wzorują się na świetnie nam znanej stacji TVS - Telewizja Silesia. Będzie konkurencja dla TVP Gdańsk. TVG emitowała jedynie po kaszubsku magazyn "Rodno ziemia".

Nowa stacja będzie najprawdopodobniej nadawana sygnałem niekodowanym (via sat - Hotbird (?) ) oraz w najprawdopodobnie drugim mpx NTC. Już nie mogę się doczekać. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może być ciekawe . Szkoda tylko , że jeszcze , u mnie na Lubelszczyźnie o tym nie pomyśleli , no ale o czym jeszcze oni nie pomyśleli :/ . Czasami z ciekawości oglądam TVS , więc i tą tv pewnie będę oglądać , o ile wystartują , a chyba do tego jeszcze daleko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to teraz czekać aż z każdego województwa Będzie nadawany Drogą Satelitarną kanał Regionalny :) mamy Już TV Silesia i TVN Warszawa teraz snują plany Uruchomienia TV Kaszuby :) oby projekt wypalił takie kanały regionalne mają to coś w sobie czego nie ma na stacjach ogólnopolskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie telewizje mają tylko szansę na sukces tylko jak nie będą się łączyć w sieci - choć połączone w sieć mogły by egzystować.

 

Przecież dawne TVP3 jak były nadawane bez wspólnego pasma też były ciekawsze.

 

Ja w każdym razie czekam zniecierpliwieniem na następną lokalną telewizję nadającą na satelicie.

 

Niech biorą przykład z Niemiec - tam jest dużo kanałów lokalnych no i za to jeszcze niekodowanych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak wystartuje, to mam nadzieję, że ta Telewizja Kaszubsko - Pomorska nie będzie poświęcona tylko Kaszubom, ale reszcie Pomorza. I też ciekawe co dla nich znaczy Pomorze. Czy to będzie ta część Pomorza na której "działa" TVP Gdańsk czy może łącznie z TVP Szczecin. Jestem z Pomorza :jupi: więc byłbym bardzo zadowolony z takiej telewizji. Tylko niech nie robią takiego programu jak "Śląskie Szlagiery" czy jak to tam się zwie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Część ma być o Kaszubach, a część chyba o województwie. Nie wszystko będzie w języku kaszubskim. Po części coś na kształt dawnego TVG, tyle że więcej kaszubskiego. Wzór mają bardzo dobry - z tego co się orientuję, ludzie oglądają TVS na Pomorzu, choć nie są Ślązakami. :shock: Znam trochę takich osób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Powstaje pierwsza w historii kaszubska telewizja CSB TV

 

Nazwa może się kojarzyć z amerykańską stacją, ale CBS to skrót od łacińskiego "Cassubia".Miejsce na satelicie jest, a dziennikarze nagrywają już programy.

 

Ekipa TV Gdańsk zaczepia na korytarzu Artura Jabłońskiego: - U nas zwolnienia, niech pan nas weźmie do pracy w swojej telewizji - proszą. Prezes Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego wyjaśnia, że telewizja kaszubska ruszy jesienią.

 

W grudniu Artur Jabłoński przestanie być prezesem. Jednak jego wpływy w regionie nie tylko nie zmaleją, lecz wzrosną od jesieni kiedy to z satelity Hot Bird popłynie sygnał pierwszej kaszubskiej telewizji.

 

 

Telewizję organizuje Jabłoński przez swoją rodzinną spółkę Media Kaszëbë prowadzącą już kaszubską rozgłośnię radiową. - Na obecnym etapie projektu udało się nam to, co najważniejsze, czyli znalezienie miejsca do nadawania przez satelitę - mówi prezes. - Nie interesowała mnie emisja przez kablówki, internet, czy przez nadajniki naziemne. Satelita od razu umożliwi nam dotarcie do szerokiego grona odbiorców. Kaszubi mieszkają w dużej części na wsiach, gdzie anteny satelitarne są niemal powszechne.

 

Liczy na dwa miliony odbiorców. CSB ma rozpocząć nadawanie jesienią, studio telewizyjne powstanie przy siedzibie Radia Kaszëbe. Odbiorcy będą mogli oglądać telewizję za darmo. Program w języku kaszubskim i polskim ma składać się z informacji o regionie i części rozrywkowej, a wszystko opierać się na modelu znanym z Radia Kaszëbe, które nie stroni od muzyki w stylistyce disco-polo. CSB nawiązała już współpracę z TVS, działającą od dwóch lat śląską telewizją Silesia. - Byli u nas, wszystko im pokazaliśmy i uzgadnialiśmy warunki współpracy - mówi Andrzej Andrzejewski, dyrektor TVS.

Do rozpoczęcia nadawania spółka musi zarejestrować program i nadawcę w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji, co powinno być formalnością. - Dokumenty złożymy w ciągu miesiąca - deklaruje prezes.

 

Największym problemem w realizacji tego przedsięwzięcia będzie finansowanie nadawania i produkcji programów.

 

- Jako nadawca komercyjny liczymy na wpływy z reklam, a pozostałe koszty mam szczegółowo rozplanowane w biznesplanie, ale to tajemnica handlowa - mówi prezes.

 

CSB ma być telewizją niskobudżetową zdolną do przygotowania czterech godzin własnego programu dziennie, pozostały czas antenowy wypełnią produkcje zakupione.

 

Telewizja nie dostanie bezpośrednio rządowych pieniędzy na ochronę i propagowanie języka kaszubskiego, ponieważ odbiorcami tych środków mogą być organizacje pozarządowe. Możliwa jest jednak współpraca ze Zrzeszeniem Kaszubsko Pomorskim.

 

Nie będzie to łatwe, bowiem przed rokiem Rada Naczelna zrzeszenia odrzuciła projekt Jabłońskiego utworzenia fundacji, która miała powołać do życia telewizję kaszubską. Kapitał założycielski fundacji miał wynosić 200 tys. zł, a projekt nosić nazwę "Kaszubsko-Pomorska Telewizja Regionalna". Ale jeden z członków rady - senator PO Kazimierz Kleina - chciał, aby zrzeszenie miał większość głosów w fundacji. Sprzeciwiał się też opieraniu fundacji na rodzinie Jabłońskiego.

 

Skończyło się na tym, że zrzeszenie nie będzie miało żadnego wpływu na telewizję, w całości kontrolować ją będzie rodzinna spółka Jabłońskiego, a w nazwie nadawcy nie ma określenia "pomorski".

 

- Każdy ma prawo do prywatnej inicjatywy, mam nadzieję, że będzie to niezależna telewizja - mówi teraz Kleina.

źródło

 

Podsumowując:

  • - Start jesienią
    - Sygnał dostępny bedzie z satelity Hot Bird
    - Kanał ma być FTA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

wybiórcza się obudziła.

 

Zakładałem temat o tym kanale już z rok temu, kiedy projekt miał nazwę "Kaszubsko-Pomorska telewizja regionalna" czy coś podobnego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładałem temat o tym kanale już z rok temu, kiedy projekt miał nazwę "Kaszubsko-Pomorska telewizja regionalna" czy coś podobnego. ;)
Odnalazłem - połączyłem ;)

 

A co do CSB TV, projekt może być bardzo interesujący, mam wrażenie, że szykuje się wierna kopia TV Silesia. Oby więcej takich kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kaszubski dosyć sporo różni się od Polskiego. Nie na darmo uznany jest prawnie jako język a nie dialekt. Mieszanka niemieckiego , szwedzkiego i polskiego.Znam to z własnego doświadczenia(mieszkam na terenach kaszubskich i mam do czynienia z tym językiem , osobiście miałem kilka razy do czynienia z aktywnym działaczem naszych terenów czyli panem Eugeniuszem Pryczkowskim )więc myślę że sukcesem tej stacji będzie narazi-e nadawanie w języku polskim co najmniej 70% audycji lub....dołączone napisy do programów po kaszubsku kto zna i wie w" Rodno Zemia" kiedyś były na TVP GDAŃSK

 

 

PS.BARDZO PRZEPRASZAM ZA POST WYŻEJ ALE COŚ KOMPUTER MI SIĘ ZAWIESIŁ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie widzę związku pomiędzy współpracą z TVS a nadawaniem w formacie 16/9. Przecież kamer chyba nie będą sobie pożyczać... :P

 

Wniosek o koncesję dla CSB TV w KRRiT już co najmniej od czwartku 27 maja br., a studio telewizyjne już powstaje w niewielkiej, 45-tysięcznej Rumi, gdzie swoją siedzibę ma Radio Kaszëbe. To chyba wszystko, co dotyczy CSB TV na chwilę obecną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...