Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Po ostatnich zabawach w tworzenie bezsensownych tematów, czy dopisywaniem głupot w tematach aktualnych warto by pomyśleć nad ukryciem(dostęp tylko dla Administratora, czy Moderatorów) liczby postów napisanych przez użytkownika. Jeśli zadaję pytanie, czy na nie odpowiadam to nie ze względu na nabijanie postów, a zwykłą pomoc dla innych użytkowników, czy sensowne wtrącenie własnego zdania w toczoną dyskusję.

Fakt, a liczba postów w koszu powinna to udowodnić. Dobry pomysł z tym zniesieniem liczby postów, i niech będzie widoczne tylko po naciśnięciu w profil, i może dla niezarejestrowanych tam gdzie jest teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W danym czasie posiadam JEDNO założone konto, a zabanowanych nie używam bo przecież są zabanowane. :lol:

 

Czy jeżeli policja/SM założy w twoim aucie blokadę na koło, to idziesz kupić nowy samochód, czy próbujesz odzyskać obecny?

 

Zbanowanie konta jest blokadą, nie jego usunięciem. Założenie nowego konta oznacza, że posiadasz dwa, z czego jedno jest zablokowane, a drugie nie. Jest to złamanie regulaminu, ponieważ te konta nadal istnieją i nie pomogą tu żadne żale czy obejścia regulaminu. Osoba której konto zostało zbanowane, może się zwrócić o odblokowanie do moderacji, która zadecyduje czy jest to zasadne czy nie.

 

Jeżeli miałeś kilka kont i wszystkie były banowane, to jest wielce prawdopodobne, że były banowane właśnie z tego powodu, a nie wygłaszanych poglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Orbita bardzo Cię przepraszam, ale mówiąc:
... każdy sam będzie się kontrolować ...

praktycznie dajesz komunikat: Róbta, co chceta !, jakkolwiek głupio by to nie zabrzmiało.

 

Jak sobie wyobrażasz taką samokontrolę u osób o tak niskiej przeciętnej wiekowej, zdajesz sobie przecież sprawę, że pisują na tym forum w przewadze ludzie dość młodzi?

Nie ma co liczyć, że się samo zrobi, tylko trzeba wziąć pełną odpowiedzialność za to miejsce i wszelkimi sposobami pozbyć się kuli u nogi, jaką bez wątpienia są tematy o mocnym zabarwieniu politycznym.

Za długo zajmuję się administracją i moderacją w sieci, żeby sobie z tego nie zdawać sprawy ;) Wszyscy nigdy się nie podporządkują - to prośba dla tych, którzy są na granicy, ale potrafią się powstrzymać - żeby nie dokładać do pieca niepotrzebnie, gdy już i tak się pali ;)

 

Znam fora, których administracja doskonale sobie z polityką poradziła, wrzucając ją w niebyt i zapewniam Cię, że jest to z pożytkiem zarówno dla całej forumowej społeczności, jak i dla każdego jej uczestnika z osobna, biorąc pod uwagę nawet tych, którzy dotąd tak chętnie nurzali się w nieczystościach od polityki pochodzących.

 

Na pewno nie jest Ci obce takie pojęcie jak AZYL, a jestem więcej niż pewien, że dziś miejsce wolne od około politycznych przepychanek jest po prostu na wagę złota.

Wierz mi, że o niczym innym nie marzę ;) Tylko przy naszej tematyce nie jest to możliwe, nie znam żadnego dużego forum medialnego, któremu udałoby się całkiem uciec od polityki i jest to wina tego, na co zwróciłem uwagę na samym początku - media mamy, jakie mamy, mocno spolaryzowane i ich wierni widzowie także są spolaryzowani. Łatwiej byłoby na forum poświęconym grom komputerowym albo może wystrojowi wnętrz, a u nas mimo (moich) najszczerszych chęci - można tylko ciąć, gdy dyskusja przekroczy granicę, granicę niestety dość płynną. Piszę to jako praktyk, ponieważ jak wspominałem - naprawdę nie raz mam dylematy dotyczące wycinania postów.

 

Ja bym tylko chciał, żeby reakcja była szybsza niż aktualnie, że cały dzień jest dyskusja, a posty lecą na wieczór. Bo często sobie myślę, aaa odpisze, tyle czasu wisi to pewnie nie poleci.

Tu gorąco zachęcam (zamiast odpowiadania) do zgłaszania postów do moderacji. W wielu przypadkach to nam bardzo ułatwia robotę, zwłaszcza, że nie jesteśmy w stanie być wszędzie i czytać wszystkiego.

 

Wydaje mi się, że dobrym pomysłem byłaby jakaś forma "tankowania" userów za pożyteczne posty, nie wiem czy w ogóle jest możliwość wprowadzenie takiego czegoś, ale moim zdaniem jest to bardzo fajne narzędzie, które pozwala odpowiednio, raz nagradzać za przydatne posty, a dwa znika wtedy potrzeba pisania w odpowiedzi: dziękuję, zgadzam się, też tak myślę itp. I wiadomo mniej więcej czy dana osoba pisze normalnie czy raczej bzdety.

To jest w planach do wdrożenia za jakiś czas, a dokładniej - zależy, czy przy robieniu czegoś innego taka funkcja też będzie ;) Ale jest ryzyko zjawiska "żebrania o plusiki" - obserwuję to na pewnym forum zagranicznym o innej tematyce i widzę jak to działa na społeczność - cytując klasyka: są plusy dodatnie i są plusy ujemne tego rozwiązania ;) (chyba nikt mi tego nie weźmie za politykowanie? ;) )

 

Jeszcze mi leży na wątrobie poprawność językowa, już mniejsza o to co pisze się w postach, ale moglibyście się zlitować (szanowna moderacjo) i popoprawiać chociaż błędy w nazwach tematów, bo aż przykro patrzeć na nazwy typu: co obecnie słuchacie

Kto jest tu baaaaaaardzo długo, pamięta, że kiedyś ostro ścigaliśmy poprawność językową. Prowadziło to do dużego oporu ze strony użytkowników oraz było nieskuteczne i nieefektywne pod względem czasu. Teraz już w małym stopniu uganiamy się za tym, najwyżej jeśli coś bardzo drastycznego akurat wpadnie w oko. Obawiam się, że w tym zakresie nie będzie zaostrzenia - po doświadczeniach z przeszłości to syzyfowa praca pożerająca ogrom czasu. Jakby było coś z bardzo grubej rury, typu ohydne ortografy, to można zgłaszać (tylko bez przesady z tym, bo przykładowo poprawianie znaków interpunkcyjnych jest ponad nasze siły - te fizyczne i psychiczne też ;) ).

 

Zamiast poprawiać teraz wydaje mi się, że bardziej warto edukować - edukować, edukować, edukować :D

 

http://www.youtube.com/user/PamikuPL/videos

 

Cóż może bardziej zachęcić do nauki poprawnej polszczyzny, niż ładna i mądra dziewczyna? :D

 

[flash=560,315]

 

[reklama]Proszę subskrybować kanał[/reklama] :D

 

Widzę, że nietkórym pasują czasy późnego Bieruta albo wczesnego Gomułki - pisać można o wszystkim, byleby nie pisać niezgodnie z "panującą" linią ideową.

To jest przykład do czego doprowadziły media w Polsce. Są ludzie, którzy widzą tylko dwie możliwości: za albo przeciw. A my tu piszemy o tej trzeciej drodze. Do tego trzeba przeczytać ze zrozumieniem wyjściowe pytanie, jakie zadał @Jego Cień.

 

Proponuję :

- poprawić Regulamin Forum, żeby moder któremu nie pasuje jakiś post - MUSIAŁ szczegółowo opisać PUBLICZNIE dlaczego go kasuje

Nie będzie to mieć miejsca, bo przy ilości wypowiedzi, które są do wywalania tłumaczenie każdej wymaga zbyt dużo czasu. Jeśli zapłacisz mi i moderatorom za dodatkową pracę - to rozważymy to. Koszt miesięczny takiej usługi wyceniam na 14 000 PLN (czyli po 2 000 PLN dla każdego moderatora i mojej skromnej osoby). Mam nadzieję, że każdy tu zna pojęcie "sarkazm".

 

- moder, który bierze udział w jakiejś dyskusji nie może mieć prawa wycinania postów - inaczej jest sedzią we własnej sprawie

Nigdy nie jest, bo działania widzą inni i widzę też ja - mogę je w każdej chwili wycofać. Jeśli ich nie cofam, to oznacza, że są "zatwierdzone".

 

- moderzy się nie lenią, i zamias ku swojej wygodzie kasować posty do kosza - SAMI przenoszą je do odpowiedniego działu

To użytkownik ma publikować post w dobrym temacie, a nie byle gdzie i później wysługiwać się moderatorem. Moderacja nie jest od tego. Ale fakt faktem czasami zdarza się, że JEŚLI akurat mamy chwilkę więcej czasu i CHCEMY ją na to poświęcić, to bywa, że szukamy tematów i łączymy wątki, czasami pomagają nam też sami użytkownicy - za co bardzo dziękuję. Ponownie - jeśli znajdzie się na to kasa, żebyśmy na forum pracowali, a nie działali charytatywnie, to wtedy czas się znajdzie i posty będą przenoszone.

 

Żyjemy w DEMOKRACJI i zabranianie pisania o POLITYCE pachnie KOMUNĄ, a w zasadzie BOLSZEWIĄ. Zresztą określoną POLITYKĄ na RYNKU kierują się operatorzy platform satelitarnych, więc jak widać masz bardzo wąskie pojęcie słowa POLITYKA.

Nawet to Forum rządzi się określoną POLITYKĄ.

Ależ ja nie zakazuję przecież pisania o polityce (tej partyjnej, sejmowej, rządowej, tylko czy naprawdę to trzeba tłumaczyć?) w całym Internecie - ja jej nie chcę widzieć tylko na tym forum. Jestem administratorem, mogę sobie tak wymyślić, wymyśliłem i koniec. Idź sobie na inne forum. Przynajmniej dopóki nie przejąłem jeszcze władzy w całym Internecie, ale to kwestia czasu :lol2:

 

Praca moderatora niestey jest wymagająca, nie każdy się do tego nadaje, a jako wieloletni bywalec tego Forum wielokrotnie byłem banowany na zasadzie "ban i koniec kropka". Tak więc zanim zaczniecie zrzucać winę na userów zacznijmy oceniać pracę moderatorów - najlepiej w jakiejś skali i po - dajmy na to kwartale - najsłabsi (najgorzej oceniani) żegnają się z moderowaniem.

Jak zauważa Qrzysztof - BAN jest tylko jeden. Zasada BAN-a na tym forum dla wieloletniego bywalca powinna być dobrze znana. Jeśli BAN tu został przyznany na stałe, to jest na stałe i każde kolejne konto będzie blokowane po namierzeniu, a powodem jest pierwszy BAN - miał być stały, to ma być. BAN nie jest przyznawany na konto, tylko na osobę, której na forum po prostu widzieć nie chcemy i już. Żeby wydostać się z BAN-a stałego trzeba sobie najpierw przypomnieć jakie było pierwsze konto i za co był wyjściowy BAN oraz zastanowić się, czy jest możliwa poprawa. Bo jeśli nie, to nie ma sensu ani pisać mailowo, ani się rejestrować - każde kolejne konto będzie wcześniej, czy później namierzone i zablokowane.

 

Działania moderatorów nie podlegają publicznej ocenie i nawet nie ma to żadnego sensu, a proponowanie czegoś takiego jest co najmniej nie poważne, bo nie trzeba specjalnie długo myśleć, żeby zdać sobie sprawę, że po prostu każdy, kto dostanie zasłużonego warna, a nie będzie tego potrafił przyjąć na klatę - będzie się mścił oceniając pracę danego MOD-a negatywnie. Bezsens. Uwagi można zgłaszać mi na PW, ale i tak biorę pod uwagę tylko te zasadne.

 

PS: Oczywiście to konto zablokowałem :] To chyba logiczne po tym, co napisałem wyżej. Kolejne rejestracje możesz sobie darować, będziesz usuwany, a namierzenie jest zawsze tylko kwestią czasu. Zresztą jeśli masz tak pisać jak w wątku TV Republiki, gdzie Twój post przed momentem wywaliłem do kosza, gdyż akurat ewidentnie naruszał dokładnie to, o czym tu dyskutujemy, to naprawdę szkoda Twojego czasu. W sieci pełno for, portali, zatem próbuj szczęścia w innym miejscu.

 

Na Elektrodzie z kolei ścigają za każdy szczegół i warna lub bana możesz zarobić od razu na starcie.

Ich podziwiam, tylko trzeba mieć rozmach i zasoby ludzkie na coś takiego. Ale porządek mają fajny, zerkam z zazdrością administratorską ;)

 

Sam jestem bardzo skrupulatny i dokładny, a wręcz pedantyczny dbając często o każdy przecinek, ale też bez przesady.

Popieram, ja robię tak samo, czasami błędów nie da się uniknąć, nie myli się tylko ten, kto nic nie robi ;)

 

Polityka powinna być całkiem zakazana i surowo tępiona, ale jeśli władze forum mają inne zdanie to nie będę naciskał w tej sprawie. Zresztą takie tematy polityczne zawsze staram się omijać szerokim łukiem i tyle.

Znaczy ja mam takie samo zdanie, tylko uważam, że się nie da ;)

 

Po ostatnich zabawach w tworzenie bezsensownych tematów, czy dopisywaniem głupot w tematach aktualnych warto by pomyśleć nad ukryciem(dostęp tylko dla Administratora, czy Moderatorów) liczby postów napisanych przez użytkownika. Jeśli zadaję pytanie, czy na nie odpowiadam to nie ze względu na nabijanie postów, a zwykłą pomoc dla innych użytkowników, czy sensowne wtrącenie własnego zdania w toczoną dyskusję.

Mam w planach umożliwienie opcjonalnego ukrycia liczników, ale jako ustawienie dla każdego użytkownika, z domyślnie włączonymi licznikami. Liczniki mają swoje dobre strony, oczywiście nie są nieomylne, ale jeśli ktoś ma sporo postów lub długi staż, to wzrasta szansa na to, że odpowiedź udzielona przez taką osobę jest merytoryczna i fachowa. Są oczywiście wyjątki od tej reguły, ale to jak od każdej ;)

 

Dodam także, że jeśli jakiś post trafia do kosza, a później z niego w kosmos, to ja co jakiś czas robię odświeżanie liczników, więc jak ktoś nabija bezsensownie i jego posty lecą do kosza, to i licznik będzie się cofał ;)

 

A może by tak zrobić dział poświęcony DVB-T2 :> ?

Jest dział nowych technologii, osobnego przy braku obecności tego standardu w Polsce - nie ma sensu (i nie nabijaj postów - ja Cię mam na oku, większość Twoich wypowiedzi składa się z kilku wyrazów - admin wszystko widzi :> ).

 

Szkoda, że skróty nazw partii są niestety nie do wyłapania, bo przemknął mi przez myśl pomysł, żeby zrobić taki zabawny żarcik polegający na tym, że tak jak są wycinane wulgaryzmy - automat zamieniałby skróty partii na jakieś wyrazy "od czapy", przykładowo "motylki", "lubię placki", "nyan nyan nyan", ale niestety jeśli potraktuję tak przykładowo: "PO", to nam pół forum wytnie ;) No szkoda, bo byłoby wesoło i a uniemożliwiłoby to w zasadzie pogawędki polityczne. Ale to w takiej sytuacji musimy sobie darować.

 

Ufff... doleciałem do końca. Oprócz mojej wypowiedzi proszę zerknąć także do wcześniejszych postów Qrzysztofa i bogdana425 z tego wątku ze wczoraj - uzupełniają to, co tu wyprodukowałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Prośba do Kol. @Mr.Orbita, żeby rugować z forum politykę i to zupełnie, bo ilekroć ktoś po nią sięga w wypowiedziach, budzą się demony, a chyba to forum ma inny profil (?).

 

Proponuję dać czerwoną ramkę w kontrowersyjnych wątkach (sam wiesz w których), gdzie będzie wyraźny komunikat, przypominający o karaniu za nawiązania do polityki.

 

Na wielu forach pozwalano sobie na folgowanie politykującym userom i mówiąc między nami, nic z tego dobrego nie wynikło (!).

 

Wszystko w umiarze. Polityki też nie można oddzielać od świata mediów, bo media wpływają na politykę, a polityka na media. Wystarczyłoby wycinanie wątków off-topic .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

a jest jeden temat który został zapomniany.... a był obiecany

to możliwośc odbioru tv naziemnej naszych sąsiadów

a może zawierać

1.wykaz kanałów jakie można odebrać /zawartość programowa w skrócie/

2.zakres kilometrowy odbioru /mapka/

3.jakie anteny zastosować

tam już zostało zakonczone przechodzenie na tv cyfrowe

a brakuje z takich krajów jak

1.Niemcy

2.Litwa

3.Rosja

4.Białoruś

5.Czechy Słowacja /o o tym to mamy jakieś wiadomości

i czekam na obiecany artykuł w Sat Kurierze/ było obiecane rok temu/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum dział będzie, pojawi się przy okazji planowanych za niedługo zmian, aczkolwiek będzie to jeden dział dla całej tematyki multipleksów zagranicznych, bez podziału na obszary - w środku już podział na wątki załatwi sprawę. Natomiast w kwestii artykułu w SK - aktualnie nie wiem jak stoi sprawa, jak się coś dowiem, będę informować w stosownym temacie poświęconym magazynowi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dział pojawi się przy okazji planowanej aktualizacji kącika DX-era, co mam nadzieję nastąpi już w najbliższych dniach (stopniowo, bo jest tam sporo do zrobienia), a gdy to uda się ogarnąć to podejmę próbę przeniesienia forum na inny silnik, rozstając się z phpBB. Przy czym tu nic nie obiecuję na razie i proszę nie traktować tego jako pewnik, bo najpierw muszę zrobić wewnętrzne testy i dopiero jeśli okaże się, że wszystko będzie OK, to zrobimy migrację. Liczę, że zmiana poprawi wygodę korzystania z forum, przyniesie wiele nowych funkcji i usunie pewne dręczące nas od dawna braki i problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, wszystko zostaje, posty, privy, działy, nawet powinny pozostać ustawienia z przyjaciółmi i wrogami (i ostrzeżenia :P ). Prosiłbym jedynie, aby każdy przypilnował, aby mieć w ustawieniach konta aktualny i prawdziwy/istniejący adres e-mail, bo możliwe, że będzie reset haseł (nie jestem pewny), a gdyby nastąpił, to bez maila niektórzy mogą się nie zalogować. Jeśli ktoś ma mail, który już nie istnieje i chce go zmienić na prawdziwy, to proszę zgłaszać to do mnie przez PW (bo sami sobie tego chyba nie zmienicie - mając nieaktywny stary mail konto zostanie zdezaktywowane, a mail aktywacyjny poleci w kosmos).

 

Ale to na spokojnie - jak pisałem - potrzebuję jeszcze nieco czasu, by zrobić migrację i mam też inne sprawy na głowie...

 

Natomiast zapewniam, że jeśli się uda, to efekt końcowy będzie myślę bardzo fajny i wszystko stanie się o wiele przyjemniejsze :D Będzie dobrze działający Tapatalk, natywna wersja mobilna (nie jak teraz), wygodniejsze narzędzia... Naprawdę mam spore nadzieje co do aktualizacji/przenosin i wierzę, że dadzą nam wiatr w żagle :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita trochę późno ale zauważyłem ciekawostkę na jednym z forów internetowych. Gdy pisze się post pod postem skrypt automatycznie dodaje to do poprzedniego posta tylko z inną datą i godziną. Myślę, że ułatwi to trochę pracy moderatorom i będzie łatwiej pisać, gdy coś nowego będzie chciał dodać użytkownik do swojego posta, a minęło już 24h i nikt nie odpowiedział. Oparte to forum jest na "phpbb-seo"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bartolinos - chciałbym, żeby coś takiego u nas było i mam nadzieję, że będzie, ale jeszcze się nie wgryzałem w możliwości nowego silnika ;)

 

@mexykaniec - bo nie chcę zapeszać (BTW: Marek to fajne imię, ale nie jestem Marek niestety :P )

 

@krol_julian - będzie info, gdy będę miał pewność, że przeskakujemy, na razie nie ma co stresować userów, zwłaszcza że jeśli przeskakiwać nie będziemy, to może być jak jest (aczkolwiek ogólnie dobrze jest trzymać aktualny mail w ustawieniach konta, bo później nawet zmiana hasła będzie problemem - widzę na liście kont nieaktywnych, że kilka osób tak sobie zablokowało konta - zmieniając hasło bez aktualnego adresu e-mail w ustawieniach, przez co mail aktywacyjny poszedł w kosmos...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Takie mam pytanie niekoniecznie związane tutaj z forum, ale ze stroną główną SATKurier.pl. A mianowicie czy ktoś w ogóle zajmuje się moderacją w większości [beep]nych komentarzy publikowanych pod artykułami? Nie wydaje mi się, bo poziom niczym z Onetu itp. Najlepiej te komentarze moim zdaniem całkiem wyłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy tylko u mnie, ale zauważyłem wolniejsze wczytywanie się strony i forum. Zauważyłem jednak, że coraz więcej botów indeksuje tę stronę bardzo często i to one mogą być powodem spowalniania. Czy możecie na próbę ograniczyć ruch botów na stronie np. tylko w godzinach nocnych bądź do dwóch razy dziennie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam lepszy pomysł: możliwość dodawania komentarzy tylko dla zalogowanych - przynajmniej by się skończyło pisanie bzdur :)

Miałem też to na myśli, ale jak widzę nie ma obecnie możliwości logowania na głównej, należałoby wprowadzić. Przykładowo na PCLab.pl aby komentować trzeba się zalogować (te same passy co na forum) i to jest bardzo mądre rozwiązanie. Każdy porządny serwis powinien tak postąpić żeby uniknąć śmieciowych wpisów rodem z rynsztoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logowanie by móc komentować jest w planach już od jakiegoś czasu, ale aktualnie brak sił przerobowych, żeby to zrealizować. Komentarze są moderowane, ale co wyleci zależy od osoby moderującej, a tych jest kilka i różnie podchodzą do tematu. Mogą wylecieć treści obraźliwe, linkujące do pirackich treści, zawierające wulgaryzmy, reklamy, uwagi do tekstów (bo jeśli jest zgłoszony błąd, a my go poprawimy, to komentarz traci sens). Mogą, ale nie muszą, czasami wulgaryzmy są gwiazdkowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...