Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie można, ale to nadal pytanie do użytkowników ;) Ja się przychylę do opinii większości ;)

 

Generalnie w ogóle cała dyskusja wystartowała na PW, ale ja po rozmowie z moderatorami nie byłem przekonany co do pomysłu i dlatego zaproponowałem, żeby przedyskutować sprawę publicznie z innymi użytkownikami.

 

Z moderatorami doszliśmy do wniosku, że ALL powinno zostać z dwóch powodów:

- będzie jednolicie (całkowicie po uzupełnieniu kanałów planowanych o ich prefiks, co widzę, że tu także znalazło poparcie) - każdy kanał będzie miał jakieś oznaczenie

- brak oznaczenia może sprawiać wrażenie jakby kanał nie był nigdzie - jedne stacje będą miały jakieś oznaczenia platform w nawiasach, a inne nie, dla kogoś nie w temacie może być potrzebna chwila na ogarnięcie czemu tak jest

 

Ale słucham opinii, nie jest to jakaś sprawa życia albo smerfowania, jak większość będzie chciała inaczej, to pozmieniam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inną propozycję związaną z prefiksami, a mianowicie proponuję dodanie do kanałów z paczki MTV Unlimited dopisku [MTV-U] :) wiem, że MTV Unlimited to nie jest polska oferta, ale jest ona w naszym kraju tak powszechnie dostępna praktycznie tak jak polskie usługi, więc dla odróżnienia kanałów z tej oferty proponuję to wprowadzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za konsekwentnym pozostawieniem prefiksu [ALL]. Popieram też osobną kategorię dla kanałów planowanych. Można by w przyszłości pomyśleć o osobnej kategorii dla kanałów nadających w IPTV, np [iP] - to tylko luźna sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by w przyszłości pomyśleć o osobnej kategorii dla kanałów nadających w IPTV, np [iP] - to tylko luźna sugestia.

Jeśli chodzi Ci o IPTV typu Orange, lub Netia to jest to po części niezły pomysł, ale czy ma to sens jak na Forum SK bardziej przywiązuje się uwagę do nadawania satelitarnego? Zwróć uwagę, że prefiksy typu [K] czy [int] dopisane są tylko przy kanałach nie dostępnych w platformach, czy nawet wogóle nie dostępnych w przekazie satelitarnym ;) tak więc jestem za, a nawet przeciw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to bardziej pasuje do tego wątku - jest to jakiś pomysł, aczkolwiek musiałbym mieć jakiś sposób na sprawdzenie, czy osoba faktycznie prenumeruje magazyn - musiałbym to przemyśleć, zwłaszcza że dochodzi też kwestia osób, które jednak preferują kupowanie osobiście i choć nie prenumerują, to są też wiernymi czytelnikami często od lat... Sprawa do przemyślenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam taki pomysł, aby dodatkowo wyróżnić/zachęcić stałych czytelników Waszego pisma (dodatkowa grupa na forum np. mały VIP).

To ja chyba musiałbym dostać rangę "Super-hiper-extra-mega VIP"* bo magazyn SK kupuję już od 2001 roku :jupi:

 

*Taki zart, ale pomysł mi się podoba ;)

 

Myślę, że to bardziej pasuje do tego wątku - jest to jakiś pomysł, aczkolwiek musiałbym mieć jakiś sposób na sprawdzenie, czy osoba faktycznie prenumeruje magazyn - musiałbym to przemyśleć, zwłaszcza że dochodzi też kwestia osób, które jednak preferują kupowanie osobiście i choć nie prenumerują, to są też wiernymi czytelnikami często od lat... Sprawa do przemyślenia ;)

Można np. w kazdym wydaniu SK dać gdzieś na stronie jakiś numer osiemnasto cyfrowy, który będzie można w celach weryfikacji wpisać gdzieś na stronie razem z adresem E-Mail z forum (coś na wzór formularza) i wysłać to do admina (:D) w celu weryfikacji. Czas do kiedy można będzie wysłać ten formularz kończył by się np. 15 każdego miesiąca o północy, wtedy albo ranga zostanie przedłużona o kolejny miesiąc, albo usuwana. :) Dobre? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@obserwatorek - choć ryzyko jest niewielkie, to zawsze ktoś się może podszyć/podać za kogoś - nie mam bezpośredniej opcji sprawdzenia, czy osoba tu na forum (jednak anonimowa) jest tym za kogo się podaje - to rodzi pewne ryzyko.

 

I mogłoby to objąć tylko prenumeratorów, bo już niestety kupujących całkiem nie da się sprawdzić (drukowanie numerów kontrolnych w wydaniu SK nie wchodzi w grę - nie mamy takiej możliwości by te numery były różne, zresztą nawet to da się ominąć - wystarczałoby otworzyć magazyn w salonie prasowym, spisać numer i już ;) ).

 

W związku z tym, jeśli to wprowadzać, to może jednak jako nie "czytelnik", a "prenumerator"?

 

Jest to wykonalne, ale wdrożenie jest jak widać nieco kłopotliwe.

 

@Dariusz1980 - nie dysponuję takimi informacjami ;) Na forum wszyscy są pod nickami, a prenumeratorzy jednak nicków nie podają ;) Podejrzewam jednak, że nie jest to duża grupa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można by w przyszłości pomyśleć o osobnej kategorii dla kanałów nadających w IPTV, np [iP] - to tylko luźna sugestia.

Jeśli chodzi Ci o IPTV typu Orange, lub Netia to jest to po części niezły pomysł, ale czy ma to sens jak na Forum SK bardziej przywiązuje się uwagę do nadawania satelitarnego? Zwróć uwagę, że prefiksy typu [K] czy [int] dopisane są tylko przy kanałach nie dostępnych w platformach, czy nawet wogóle nie dostępnych w przekazie satelitarnym ;) tak więc jestem za, a nawet przeciw :)

 

To jest tylko do rozważenia, teraz taka kategoria ma średni sens z tej racji, że IPTV to niewielki rynek u nas, ale chyba będzie rosnąć, więc w przyszłości można by o tym pomyśleć. Można by tu ująć kanały, które są dostępne tylko w IPTV, ewentualnie też takie, które są dostępne tylko w internetowym streamingu.

Tak, na forum faktycznie bardziej przywiązuje się do tematyki satelitarnej i kanałów nadawanych przez satelitę, ale na szczęście nie ogranicza się tylko do tematyki satelitarnej, w sumie portal i forum mają bardziej ogólniejszy charakter, co dla mnie jest plusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...