Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze klikam w Nowe posty i często przez przypadek wchodzę w posty które leżą w Koszu :) W dodatku po ingerencji Modów posty które wcześniej przeczytałem w magiczny sposób staja się nieprzeczytane przez co mam lekkie deja vu. A nie można folderu Kosz ukryć przed zwykłymi userami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem to jakiś czas temu, ale uznałem, że tylko będzie dodatkowo ciążyć na serwerze, a i samo phpBB wymaga dogrywania kolejnej modyfikacji do tego, których i tak już mam tu za dużo. Docelowo w przyszłości taka opcja się jednak pojawi, ponieważ przypuszczalnie za jakiś czas pożegnamy się z phpBB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pochwały to raczej nie, ale przy postach znaczek lubię to czy coś

 

w pełni zgadzam się z jakąś opinią, klikam podniesiony kciuk do góry i jest to widoczne w tym poście

 

a myśleliście, ogólnie satkurier nad zmianą logo?

bardzo mi się spodobały propozycję z tego postu: viewtopic.php?f=23&t=25406&p=762165#p757843

logo takie samo, ale leciutko odświeżone

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłoby na zasadzie "plusowania" i "minusowania" postów. A co do logo, to nie - nie rozważaliśmy zmian w tym zakresie, powiem szczerze, że nawet nigdy się nad tym nie zastanawialiśmy ;)

ja bym radził dodać tylko plusowanie

 

niektórzy wszystko minusują, ale cóż taka mentalność

moim zdaniem mogłoby to zaognić ew. konflikty

takie skromne "lubię to", "zgadzam się" byłoby lepsze

 

 

a nad logo naprawdę się zastanówcie, by się przydało odświeżyć lekko, nie mówię o dużej zmianie, bo po co, ale propozycja logo użytkownika jest bardzo udana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio edytowano 17 mar 2012, o 19:04 przez pitter, łącznie edytowano 1 raz

Powód: Dobra, koniec tego bezsensownego bloga... czy jak to nazwać.

To wiem, tylko dlaczego zamykać wątek zamiast dać ostrzeżenie userowi?

 

W wątkach o dekoderach Cyfry+ przydałoby się, np. po ukośniku, dać ich nowe nazwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Do Kol. Mr.Orbita:

 

Mam kilka spostrzeżeń odnośnie działania forum i pozwolę sobie się z Tobą nimi podzielić.

 

Pierwsze, to zbyt rygorystycznie ustawione skrypty cenzorskie, gdzie dochodzi do niemal absurdów, a język ludowy jest dosyć przaśny i przez to wcale interesujący, a tutaj taki zonk (!).

 

Nie mówię, żeby tolerować wulgaryzmy, ale bez przesady, bo to nie służy atmosferze.

 

Drugie, to brak przycisku "CYTUJ" dla niezalogowanych, jako że po jego kliknięciu i tak przecież trzeba by się zalogować, ale byłoby się przenoszonym od razu do konkretnego tekstu, zamiast czynić jakieś karkołomne slalomy.

 

Jeśli ktoś często przegląda forum jako użytkownik zalogowany, to nawet tego problemu nie zauważy, ale jeśli ktoś loguje się tylko, gdy chce odpowiedzieć na konkretny tekst, to brak tego przycisku jest dość przykry.

 

Trzecie, to zbyt mała aktywność na forum usera o nicku Mr.Orbita, co również niestety odbija się na wizerunku forum. :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii 1: czasami jest to dość nieszczęśliwe w związku z ustawieniami filtrów, które używają wildcards i czasami wycinają jednocześnie wyrazy lżejsze i cięższe. Jeśli ktoś ma jakiś przykład wyrazu lekkiego, który został wycięty, to można na PW i zobaczę, czy coś mogę z tym zrobić.

W kwestii 2: o tym niestety wiem, jest to ograniczenie skryptu, wymagałoby modyfikacji, a tych unikam jak ognia, bo mam ich już zbyt dużo... W każdym razie kiedyś to się pojawi, mam to na uwadze, bo sam zderzyłem się z tym problemem.

W kwestii 3: ja jestem bardzo dużo, tylko ukryty, z dość prozaicznego powodu - byłem zalewany pytaniami - taka droga na skróty jak ktoś nie chciał czekać na odpowiedź na forum ;)

 

@Be89

 

W kwestii 1: na ostrzeżenie nie zasługiwał, ale sam wątek stracił sens ;)

W kwestii 2: docelowo działy n, CYFRY+ i nc+ czeka większa przebudowa, ale przyznam, że czekam na lekki spadek ruchu na forum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekleństwa lekkie ? Oto lista:

* Psiakostka! * Motyla noga! * Kurza stopa! * Piernik jasny! * Kurczę blade! * Kurtka na wacie! * Do kroćset fur beczek! * Na krowie kopytko! * Kurcze pióro!

* Kurczę pieczone! * Kuchnia felek! * Kurza melodia!

 

Nie jest to lista do śmiechu. Podałem ją, aby uświadomić, że warto się zastanowić nad zmianami dot. przekleństw dozwolonych na forum. Język polski jest wystarczająco bogaty bez przekleństw każdego rodzaju do dyskusji na tym (poważnym ?) forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

bartolinos, nikt nie mówi o ciężkich przekleństwach, ale to co wypisałeś, pasuje prędzej do przedszkola, niż do ludzi z krwi i kości.

 

Dla przykładu, słowo na cztery litery, które określa dwa pośladkowe mięśnie, na których zwykle siedzimy, ma w języku polskim swoją słownikową nazwę i nie ma w tej nazwie nic nieprzyzwoitego, żeby trzeba było oszukiwać skrypt forum pisząc: rzyć, sempiterna, czy siedzenie.

 

To oczywiście tylko jeden z możliwych przykładów, ale dość znamienny, dlatego pozwoliłem sobie go przytoczyć.

 

Bawienie się w eufemizmy, przystoi bardziej niewiastom, niż prawdziwym facetom. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr.Orbita ja mam tylko jedną prośbę- dodajcie jakiś system podziękowań bo jest potrzebny. Bardzo wiele osób pomogło mi przez ten czas jaki tu jestem zarejestrowany i nijak niżeli przze wpisanie słowa "Dziękuję" w poście nie można wyrazić swojej podzięki za udzieloną mi radę/odpowiedź/trafny post.

Samo "Dziękuję" było by zwykłym spamem nic nie wnoszącym do wątku więc albo trzeba coś napisać w swoim poście dodając na końcu podziękowania, albo nie pisać nic.

Tzw. piwa są dobrym rozwiązaniem, a od konkretnego pułapu powinna być przyznawana ranga np. "Ekspert" itp.

Proszę byś to przemyślał, wierz mi że niby wirtualne piwko to nic, ale jednak człowiek wie że dostając takowe pomógł i tym bardziej będzie chciał pomagać w przyszłości, a inni będą wiedzieć że taki user jest wiarygodny i udziela rzetelnych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...