Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Administracja/moderacja też nie ma, bo to nie działa dla zwykłego widoku, tylko dla maciupkiego okienka wycinania postów (a ustawienia się nie zapamiętują). Inne wsparcia niż PHP - mylisz pojęcia. PHP to język. phpBB to system/silnik forum. Są inne silniki, ale w darmowych nie widzę nic, co by się nadawało bez ogromu modyfikacji - jak mam się przesiadać z deszczu pod rynnę (wkładając w to przy okazji ogrom pracy, bo przetworzenie tak dużej bazy danych to koszmar) - to nie, dziękuję. Tu przynajmniej wszystko jako tako to działa, brakuje sporo różnych drobnych opcji, trochę rzeczy irytuje, ale wiem na czym stoję. Jedynym godnym kandydatem na przesiadkę jest płatny IPB, o czym już jakiś czas temu pisałem. Może kiedyś...

 

Jak ktoś nie wie co to IPB, to na Forum przy serwisie radiopolska.pl korzystają z tego silnika, dobrze skonfigurowanego, bez nadmiaru bajerów. Jak dla mnie wzorowy przykład wdrożenia w polskim Internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zresztą wiesz @Karol jak to jest, wszak adminujesz ;) Sami też się nie wpisujecie u siebie ;).

Ale nie mamy możliwości wydzielania postów, co najwyżej ich edycję lub po prostu kasowanie. Podpisać się na skasowanym poście nie mogę, a przy edytowanych się staram :) A wątki, które lecą do kosza to z reguły duble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Jeśli masz na myśli podpisy, to ogólnie są tam ograniczenia rozmiarowe i ilościowe. Podpis sam w sobie to fajna sprawa, ale jak ktoś przesadza to już gorzej. Nie chcę jakiś specjalnych obostrzeń tu wprowadzać, ale apeluję do zdrowego rozsądku - przy dodawaniu podpisów pamiętajcie, że na forum wchodzą też ludzie ze starszych PC, nawet z rozdzielczościami 800x600 oraz posiadacze telefonów komórkowych. Dowalając gigantyczny podpis po prostu utrudniacie korzystanie z forum innym. Jak sami kiedyś wejdziecie z telefonu z wolnego łącza, to zrozumiecie.

 

Proszę o rozsądne podpisy. Zmniejszając lub lepiej zapisując grafiki czasami możecie pozwolić komuś na zaoszczędzenie nawet dobrych paru minut przy przeglądaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mam pytanie dlaczego nie można usuwać swoich postów? Czy tak jest od początku czy admin zablokował to z pewnych względów? Czasami przy pomyłce, można szybko posta usunąć, a tak musi zostać i moderator musi to robić. Oczywiście mowa o usuwaniu postów, na które nikt jeszcze nie odpowiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To jest od początku ustawione że nie można usuwać swoich postów, ale da się ustawić w panelu admina. Tylko by się bardzo skomplikowało, bo każdy mógłby usunąć inne posty z dawnych nawet dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

No właśnie tylko te, na które nikt nie odpowiedział. Za przykład dam forum Emitela (taki sam skrypt phpBB). Jak ktoś odpowie na post to już można tylko edytować, ale jak nikt nie odpowie to mogę skasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli byłaby uzasadniona potrzeba wy[beep]a czegoś, to nie ma problemu - wystarcza puścić zgłoszenie (nie wiem jak w wersji mobilnej, na forum jest od tego trójkąt z wykrzyknikiem po prawej), a my się tym zajmiemy ;) Tak w normalnym codziennym użytkowaniu to nie widzę zastosowania (dodatkowo nie widzę opcji uruchomienia tego - jakaś modyfikacja jest chyba u Emitela na forum)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W wersji mobilnej jest napisane nad postem użytkownika na górze w lewym rogu Zgłoś post, na środku pisze Cytuj i to zależeć też od przeglądarki. A odnośnie że Emitel ma zmodifikowane że usunąć można post, w panelu administratora jest Zarządzanie Grupami. Należy wybrać grupę użytkownicy globalni lub lokalnie dla zarestrowanych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę ogólnie kasowanie postów, a nie tylko ostatnich, wszystkiego kasować to na pewno nie pozwolę :> No najwyżej jeśli to działa tylko na ostatnie - nie wiem - nie włączałem i nie zamierzam (powody jak wyżej - nie widzę zastosowania, jak coś trzeba kasować, to wystarcza puścić zgłoszenie i się tym zajmiemy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Peter Parker

Wszystko na 0, a co! :)

 

A na poważnie - w ustawieniach profilu jest możliwość wyłączenia wyświetlania podpisów. Komuś przeszkadza - przestawić sobie i z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Peter Parker

Przydałoby się zwerbować jakichś nowych moderatorów.

Bartek: Ostatnia wizyta: 4 kwi 2012, o 10:30

RafiX: Ostatnia wizyta: 1 lis 2011, o 22:06

tomekb1976: Ostatni post: 11 lip 2012, o 18:43

 

Myślę, że warto zmienić formę moderatorów. To powinna być opcja dla tych, którzy się nadają, a nie za zasługi ;) Osoby, które zaglądają codziennie na forum i nawet, jeśli nie będą musiały usuwać jakichś spamów czy nie wiadomo jakich ataków, to powinny utrzymywać poziom dyskusji, a nie tylko dawać posty, że to offtop, że wracamy do tematu itp :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom @tomekb1976 działa aktywnie (z dziś ;) ). Ale można rozważyć jakiś angaż ;)

 

Natomiast forma grupy - to w sumie w zasadzie już jest jak piszesz, przy czym żeby ktoś się nadawał, to musi mieć jakieś zasługi, ale to w sensie takim, żeby to nie była osoba tydzień od rejestracji i z 10 postami - ogólnie chodzi o staż, znośną jakość pisania, nieposzlakowaną opinię i jakieś minimum orientacji w tematyce forum, IMHO nic szczególnego. Jak ktoś czuje, że ma dużo czasu i moc, to może zawsze stuknąć na PW do mnie - nie obiecuję, że wcielę do gwardii, ale sensowne zgłoszenia przedyskutujemy z obecnymi MOD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie ja mam czasu aż za dużo, właściwie w każdej chwili mogę być na forum (od września szkoła, więc trochę mniej czasu, ale spokojnie). Tylko gorzej u mnie z wiedzą satelitarną, bardziej DVB-T. Piszę w miarę bez błędów (wygrałem parę konkursów ort). No i przede wszystkim TV to moja pasja. Miało być PW, ale już niech będzie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...