Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jego Cień - akurat to jest niestety z premedytacją - jednak jest tu dużo młodzieży, którą swego czasu posty złożone tylko z tego jednego wyrazu bardzo bawiły :/

 

@Iceberg - jak pisałem albo tu, albo gdzieś w okolicy - generalnie jest coś takiego w planach, ale w późniejszym czasie, raczej nie na tym skrypcie, przeskoczymy na coś innego w bliżej nieokreślonej przyszłości, to tą kwestię też załatwimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A niby czemu mają zostać usunięte?

Jest jeszcze wiele osób, które mają umowy z dawną CYFRĄ+, czy n'ką, mają te dawne pakiety i płacą abonament jeszcze na "starych" zasadach.

Tak więc uważam, że działy te powinny na forum SK pozostać. Przynajmniej do czasu, aż wszystkie umowy w ramach dawnej CYFRY+ i n'ki powygasają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram @Barti - działy są nadal potrzebne do czasu aż wyjaśni się kwestia migracji i zakończy. Wtedy obydwa działy przymkniemy. Natomiast nie wykluczam jakiejś modyfikacji kolejności, ale to nic pilnego - mieszanie nie jest dobre o tyle, że wszyscy są przyzwyczajeni (a zwłaszcza ja :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpis powinien być skromny, a nie większy od samego postu, a tak bywało... Do tego na komórkach (bez Tapatalka, tylko z przeglądarki) przeglądało się to fatalnie, bo obrazki powodowały narzut przewijania. Dlatego od dłuższego już czasu są mocniejsze limity niż kiedyś. Aktualnie: 150 znaków, max 2 linki, tekst nie większy niż 100% (bo i po co?), max 3 uśmieszki, obrazki max 350x50. Zauważ, że nawet teraz Twój podpis jest tak naprawdę większy niż Twój post ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że 150 znaków na podpis to jest za mało. :/

Chciałem w podpisie zamieścić nieco więcej info o "posiadanej" przeze mnie platformie, tzn. jeszcze dopisać obok info o pakiecie dodatkowo "Moduł CAM CI+". Ale nie da rady. :( Dlatego też wpadłem na pomysł, aby posłużyć się tutaj dodatkowo stworzonym specjalnie do tego celu moim własnym kodem QR, który musiałem umieścić jako mój avatar na forum. :? Nie każdy jednak potrafi korzystać z tych kodów. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia optymalizacji - masz zbyt długi link do grafiki, jak przeładujesz na jakiś tinypic, czy coś to link Ci się skróci i wejdzie więcej innych informacji (zresztą jeśli chciałeś tylko moduł, to jak wywalisz fragment od "Więcej info:" do końca, to Ci się to spokojnie zmieści :P ) Można też kombinować jeszcze inaczej, ale nie podpowiadam więcej :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuły wątków o tunerach Cyfry+ nadal nie są uaktualnione o ich nazwy z nc+.

Czy nie można by wprowadzić do regulaminu zapisu że avatar z logiem platformy czy kanału może mieć tylko osoba z nimi związana? Czytając posty takich osób można gdzieś podświadomie mieć wrażenie że piszą coś mądrego, pewnego, sprawdzonego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątki tunerów: na razie nie ma planów pilnej zmiany nazw, gdyż są kojarzone pod starymi. Raczej więcej zamieszania z tego niż pożytku. Z czasem stopniowo płynnie przeskoczymy, bez pośpiechu ;)

 

Awatar: tu bym był skłonny poprzeć, chociaż z innego powodu - wydaje mi się, że wykorzystywanie logotypów, czy znaków handlowych, podobnie jak wizerunków znanych polskich osób może nie być dobrze widziane przez właścicieli owych i potencjalnie (gdyby komuś chciało się za to ścigać) może przyciągać kłopociki... Byłoby lepiej, gdyby jednak unikać logotypów i wizerunków znanych Polaków w awatarach. Chociaż ja bym tego nie penalizował jakoś, reagować jak ktoś zgłosi zażalenie (były takie w przeszłości).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awatar: tu bym był skłonny poprzeć, chociaż z innego powodu - wydaje mi się, że wykorzystywanie logotypów, czy znaków handlowych, podobnie jak wizerunków znanych polskich osób może nie być dobrze widziane przez właścicieli owych i potencjalnie (gdyby komuś chciało się za to ścigać) może przyciągać kłopociki...

Awatara można szybko usunąć i tu nic nie będzie w żaden sposób kłopotów. Ale ja też jestem za tym by unikać logotypów w awatarach, chyba że ktoś pracuje w APS-ie danej platformy bądź firmy.Wizerunków znanych polskich osób I INNYCH bym całkowicie zabronił. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątki tunerów: na razie nie ma planów pilnej zmiany nazw, gdyż są kojarzone pod starymi. Raczej więcej zamieszania z tego niż pożytku. Z czasem stopniowo płynnie przeskoczymy, bez pośpiechu ;)

Właśnie takie podwójne nazwy pozwolą zmniejszyć zamieszanie. Tytuł wątku powinien wyglądać tak - Nowa nazwa w nc+ (stara nazwa w C+). Łatwo będzie sobie przyswoić że Pace to w nc+ nazywa się tak a Philips tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do avatarów zawierających logotypy to jednak ja jestem za tym by zostały. Z pewnością ich właściciele nie mieli by nic przeciwko, tym bardziej że jest to dla nich jakaś reklama. Wiele osób ma avatary z logotypami stacji TV które zwyczajnie lubią i chcą w ten sposób pokazać że są fanami/zwolennikami danego kanału. Jeśli miałbym w avku logo Polsat Sport to tylko dla tego by pokazać moją sympatię dla tego kanału. Wątpię by wprowadzało to kogoś w błąd, zresztą oficjalne konta(np. STARS.TV) mają specjalną belkę/rangę i tym samym od razu wiemy iż osoba mająca taki avatar jest oficjalnym jej przedstawicielem na forum.

Bo jeśli wszedł by zakaz avatarów z logotypami na takich zasadach o jakich piszecie(wykorzystanie znaków towarowych) to równie dobrze trzeba by było zakazać sygnatur zawierających loga. A sporo ludzi ma w sygnach takie logo, nawet ja.

Dla mnie to niedobry pomysł i całkowicie bez sensu.

Co do pozostałych kwestii czyli loga mrugające, ruchome itp. to zgadzam się, zakazać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja zabiorę głos w tej dyskusji - wstawianie awatarów jakichś stacji mi nie przeszkadza, ani nie wskazuje mi, jakoby miałby być to oficjalny przedstawiciel tej stacji - wszelkie oznaczenia są jasne i zrozumiałe, a więc jak pisze, że jest to konto oficjalne to jest, a jak nie to nie jest oficjalne, to proste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Proponuję zmianę nazwy działu "Telewizja na Kartę/n na kartę/smartHD/smartHD+" na "Telewizja na Kartę/n na kartę/Smart HD+".

Oferty "Smart HD" de facto już nie ma, bo wszyscy jej dotychczasowi użytkownicy zostali automatycznie "przeniesieni" do nowej oferty "Smart HD+".

W dodatku nazwa "Smart HD+" wygląda jakoś tak lepiej, niż "smartHD+". :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki również za zmianę (w sumie poprawkę) nazwy działu. :)

Hmm, a może jednak pisownia "Smart HD+" też się zmieniła? Bo z tego, co widzę na stronie nc+ w dziale dotyczącym oferty "Smart HD+" (dokładnie tu: http://ncplus.pl/oferta/smart-hd) to wszędzie jest pisane "SMART HD+". Taka sama pisownia tej nazwy jest również w "Przewodniku po ofercie SMART HD+" dostępnym jako plik PDF na ww. stronie. Tak więc, moim zdaniem, obecna pisownia nazwy tej oferty to właśnie "SMART HD+". I myślę, że tak by mogła ona też brzmieć tutaj na forum, ewentualnie można byłoby zrobić, jak już wyżej zaproponowałem, "Smart HD+" (w taki sposób jest to pisane w tabelce z cennikiem doładowań). Myślę, że tak wyglądałoby to na forum lepiej. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do zmiany nazwa tematu TV Puls 2 na PULS 2 i myślę też właściwe będzie usunięcie spacji w nazwach takich kanałów jak TVP 1, TVP 2, TV 4, TV 6, TVN 7 i TVN 24. To chyba tyle narazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...