Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękowania nie ma w standardzie, musiałbym coś dogrywać, aczkolwiek mogłoby to być w pewnym sensie przydatne - jeśli podeszlibyście do tego uczciwie, to po podziękowaniach można by stwierdzić kto się mocno udziela i sporo pomaga, a co za tym idzie - zasługuje na jakieś wyróżnienie specjalne, czy coś. Do rozważenia ;)

 

PPV: Jeszcze daję na wstrzymanie po KSW 20 - nie chcę wprowadzać zbyt poważnych zmian pochopnie, PPV wydaje się, że jest bez większych sukcesów, może platformy sobie odpuszczą - gdyby tak było, to dział nie byłby potrzebny. Poczekajmy na rozwój wypadków i plany ew. kolejnych transmisji...

 

Cytowanie dla niezalogowanych: wydaje mi się, że rozumiem ideę, zobaczę jakie są możliwości w tym zakresie, ale potrzebuję nieco czasu - w związku z wystawą jest spore zamieszanie w redakcji i nie jestem chwilowo w stanie dłubać przy forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po podziękowaniach można by stwierdzić kto się mocno udziela i sporo pomaga

Są też tacy, co siedzą i się mocno udzielają na każdy temat (choć nie są omnibusami) i wyrywają się zawsze pierwsi z odpowiedzią - oczywiście błędną 8) można by więc zrobić jeszcze przycisk "Daj Klapsa" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie opcja "podziękuj" stanie się tym, co niegdyś ranga "Przyjaciel" czy jakakolwiek inna. Pojawią się płacze, głosy nienawiści i błagania w podpisach "jeżeli udzielę ci porady - podziękuj!" Wydaje mi się, że dotychczasowy system "nominacji" zasłużonych w wystarczający sposób sygnalizuje, kto co robi.

 

To ja z innym pytaniem. Czy monotematyczność postów jest w jakiś sposób "nagradzana"? Bo przyznam, że to, co robią niektórzy użytkownicy (np. w sprawie oznaczeń wiekowych, czy grafik wyświetlanych na ekranie) zabija chęć dyskusji na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już przestancie zmieniać forum, ja z swojego dośwadczenia wiem i tu jest nagminne na tym forum chat. Jak ktoś pomaga to 5 użytkowników dodatkowo sobie dyskusje urządza i robi zamieszanie, jak gość lub osoba zarejetrowana ma się dowiedzieć coś co by mogło pomóc. Druga sprawa jest taka że tu na forum co nie które posty są podbijane np. tak, a zgadzam się z tobą itd. Piszę to, bo każdy chiałby coś zmieniać, ale to my użytkownicy mamy się zmienić a nie forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja z innym pytaniem. Czy monotematyczność postów jest w jakiś sposób "nagradzana"? Bo przyznam, że to, co robią niektórzy użytkownicy (np. w sprawie oznaczeń wiekowych, czy grafik wyświetlanych na ekranie) zabija chęć dyskusji na forum.

A ja nie rozumiem dlaczego miałoby niby być nie wolno dyskutować na temat grafik wyświetlanych na ekranie?! Przecież oglądając na przykład dwugodzinną audycję na jakimś kanale, to również przez te dwie godziny jesteśmy zmuszeni do patrzenia się na logo czy oznaczenie wiekowe danego kanału. Grafika ekranowa to tak samo ważna rzecz jak emitowane audycje, strategie rozwojowe, historia kanału i.t.p. Ciebie akurat ten temat widocznie osobiście nie interesuje, ale musisz uszanować, że jest wiele osób, dla których jest on bardzo ważny. Pragnę również zauważyć, że dyskusje na ten temat zazwyczaj toczą się w przypadku kanałów, które mają ją złą lub bardzo złą. Zauważ, że nikt nie dyskutuje na temat grafiki ekranowej kanałów, które mają ją doskonałą, np. TVN-u. Gdyby np. w dziale poświęconemu kanałowi TVN ktoś rozpoczął dyskusje na temat logo ich stacji, to się jak najbardziej zgodzę, żeby byłoby to niewłaściwe. Ale nie rozumiem dlaczego miałoby się nie dyskutować na temat grafiki ekranowej np. na Pulsie 2 czy ATM Rozrywka, które to kanały mają ją wręcz katastrofalną. Na ATM Rozrywka czasami nawet dochodzi do takich sytuacji, że w planie ogólnym logo zasłania całą twarz bohatera. O takich nieprawidłowościach wręcz trzeba dyskutować! Sam pomysł zabronienia tego jest niedorzeczny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są też tacy, co siedzą i się mocno udzielają na każdy temat (choć nie są omnibusami) i wyrywają się zawsze pierwsi z odpowiedzią - oczywiście błędną 8) można by więc zrobić jeszcze przycisk "Daj Klapsa" :D

Myślę, że znacznie gorszym zjawiskiem jest późniejsze na ten temat komentowanie/mędrkowanie/bawienie się w moderację innych użytkowników, którzy i tak nie wskazują prawidłowej odpowiedzi.

 

Co do systemu pochwal (jeśli miałby zostać wprowadzony) to chyba lepszy byłby system "kciuk w górę"(+)/"kciuk w dół"(-) przy każdym poście, a później budowanie na ich podstawie reputacji danego użytkownika. Ostatecznie zamiast liczby postów wprowadzić wspomniany wskaźnik reputacji danej osoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykręciłem ustawienia, ilość znaków z 250 na 150, linki z 3 na 2, maksymalny rozmiar tekstu ze 150% na 100%, maksymalna szerokość obrazka z 400 na 300, a wysokość z 200 na 50.

Zwykle userbar ma rozmiar 350 × 19 pikseli, więc twoja zmiana uniemożliwia wklejanie ich do sygnatur. Akurat moja sygnatura jest już dość stara, więc mam w niej ponad 150 znaków i userbar o szerokości 350 pikseli, jednak nie mam możliwości jej edycji bez utraty userbara.

 

Mr. Orbita, rozszerz dopuszczalny rozmiar obrazka do 350 pikseli i tym samym umożliw userom używanie userbarów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co to? Powaliło was z tymi sygnaturami i dobrze, że jest przykręcone trochę. Ja bym to całkiem zlikwidował. Na forum Emitela jest porządek i jeszcze jest ograniczenie wielkości wstawianych obrazków. Jak dla mnie forum wzorowe. Wy chcecie tylko zaśmiecać. To przeszkadza w przeglądaniu forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma o co kopii kruszyć ;) Zrobiłem 350px szerokość, nie powinno to bardzo pogorszyć sytuacji, zresztą kto miał podpis zmajstrowany wcześniej, to faktycznie może mieć obrazki szersze, tego nie przeskoczę ;)

 

Proszę mieć jedynie na uwadze, żeby samemu także się kontrolować, bo nadmiar grafik, zwłaszcza dużo ważących, pomijając przeszkadzanie - staje się męczące na wolniejszym łączu, czasami jak jestem na Rynku w Krakowie i próbuję wchodzić przez ogólnodostępne Wi-Fi UM to nie raz się przez to zdrowo poirytowałem :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do tego dotam że jak przez telefon dodam że jak mam włączone obrazki w operze mobilnej to bajty zżera i długo się wczytuje forum, ale wyłączam.

Trochę przewrotnie. Dlaczego to forum musi się dostosowywać?
Pisałem podobnie troszkę wcześniej na poprzedniej stronie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zszokowałeś mnie, czyjeś być albo nie być jest uzależnione od wyświetlenia obrazka w podpisie? Trudno mi sobie to wyobrazić.

Być albo nie być na forum - jak najbardziej. Czy zwykły użytkownik widząc, że administracja olewa prośby społeczności, zostanie na forum, czy pójdzie tam, gdzie będzie się czuł lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co to? Powaliło was z tymi sygnaturami i dobrze, że jest przykręcone trochę. Ja bym to całkiem zlikwidował. Na forum Emitela jest porządek i jeszcze jest ograniczenie wielkości wstawianych obrazków. Jak dla mnie forum wzorowe. Wy chcecie tylko zaśmiecać. To przeszkadza w przeglądaniu forum.

Ruskim kombatantom czasami brakowało miejsca w klapie, aby pomieścić wszystkie medale i ordery. :lol2:

Niektórzy forumowicze, oprócz wyszczególniania odbieranych satelitów, posiadanego sprzętu, chcieliby pokazać meble na jakim on stoi i wymienić wszystkie odbierane programy z podziałem na tv i radiowe, kodowane i niekodowane oraz te z danymi. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Czy można w jakiś sposób rozróżnić wątki "Zmiany w ofercie (kanałach) - czy można wypowiedzieć umowę?", które dostępne są w dziale Cyfrowego Polsatu i Cyfry+? Problem pojawia się, gdy chcemy dany wątek odwiedzić z poziomu SatKuriera, bo nie wiemy, czy wątek jest z działu Cyfry+, czy Cyfrowego Polsatu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...