Skocz do zawartości

Propozycje zmian na forum


Marco97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Rewolucja pójdzie na przód tylko w jednym przypadku-kiedy odbiór takiej telewizji będzie możliwy bez używania okularów 3D. Problem z nimi polega na tym, że jeżeli ktoś stosuje okulary korekcyjne to nie zobaczy przez nie ostrego obrazu, dzieci z racji na inną niż dorośli budowę twarzy nie mogą bezproblemowo zakładać takich okularów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skąd masz takie informacje? Ja uzywam na codzień okularów korekcyjnych i aby uniknąć noszenia do 3D dwu par okularów kupiłem nakładki polaryzacyjne, które

nakładam na moje okulary korekcyjne. Ostrość jest znakomita!! Jedyny feler, to bardzo skąpa oferta programów 3d w naszej tvsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, powiedzmy, że będzie każdego, nawet ślepego stać na takie rozwiązanie. Powstaje w tym momencie pytanie-płynące z problemów technicznych-ile miejsca na transponderze jesteśmy w stanie zarezerwować na 3D. Nie wiem, czy kolega zdaje sobie sprawę ale jak mamy obraz 3D to potrzebuje od podwójnych sygnałów synchronizacji, chrominacji. Wszystko to zajmuje miejsce. A na razie to, co nazywamy cyfrową telewizją satelitarną takową nie jest-powód-jest to telewizja analogowa, wysyłana jedynie paczkami na Ziemię przez co możliwe jest wysłanie więcej w tym samym czasie. Jedynie dźwięk jest 100% cyfrowy. Nie obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) bez w pełni cyfrowych metod przesyłu sygnału nie będziemy w stanie przesłać w jednym paśmie 2 zsynchronizowanych sygnałów(...)

A można prosić więcej informacji na ten ciekawy temat?

Gdyby sygnał 3D wymagał dwóch pełnych kanałów HD, to inżynierowie pracujący nad algorytmami kompresji nie zarobiliby na chleb ;-)

A z innej beczki- weźmy np czym się różni dvb-t od dvb-t? A czym będzie się różnił wprowadzony np za dwa lata dvb-t3 od dvb-t2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Moja propozycja zmiany struktury forum:

Dostawa treści przez internet

Nie wiem gdzie to zaimplementować ale widzę od dawna taką konieczność ...

W rozbiciu na:

- mobilny

- kablowy

- satelitarny

 

Oczywiście motorem będzie śledzienie technologii LTE w Polsce.

Zagadnienie pasjonujące z powodu dynamicznego rozwoju tej technologii, zwłaszca w Polsce.

Na dniach wchodzą/weszły urządzenia typu HotSpoty domowe LTE, Routery LTE, modemy LTE.

A wszystko to dedykowane jest konkretnym platformom w USA i EU.

Tym razem jesteśmy lilderami w ujęciu światowym.

Proszę więc o wsparcie kreatorowi tego forum i SAT-Kuriera.

POLKOMTEL SA ( piszę z obawy o brak akceptacji dla Solorz-POLSAT Group) będzie wspierał LTE jako dwu-kierunkowy kanał komunikacujny, dostarczający treść !

Nareszcie na wsi i na prowincji uwolnimy się od dyktatu dostawców treści w jakości VHS/dyvix/SD TV.

W dobie integracji telewizzorów z internetem oczekujmy implementacji wewnętrznych modemów LTE.

To wymaga społecznego monitoringu i wsparcia.

dwu-kierunkowej komunikccji bez ograniczeń szybkości przesyłu treści JHD typu 1080p via YouTube.

To mnic,że to uderza w SAT. Ale to przyszłość, zaś inwestycje na poziomie miliardów pln buidzą szacun i wymuszają poważne traktowanie tematu.

To apel do Mr. Orbity o zrobienie miejsca na forum dla nowej technologii rozsiewu treści (kontentu - modne określenie).

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

viewforum.php?f=27 - dział dla nowych technologii, przeznaczony także dla Internetu.

 

Forum nie jest poświęcone internetowi, tylko telewizji naziemnej/satelitarnej. Jest za mało wątków na ten temat, za mało postów. Internet SAT - cztery krótkie wątki, LTE - jeden, przynajmniej długi, ale na dział - za mało. Działy będą stały puste, więc nie zamierzam ich tworzyć. Przynajmniej nie w tej chwili - jeśli sytuacja się zmieni, to się działy zrobi.

 

LTE: viewtopic.php?f=7&t=9135

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny , poważny błąd !

Dostawa treści a nie sposób ograniczony do techniki SAT/DVB-T czy kabla - oto sedno mojego wniosku o modyfikację struktóry tej platformy.

Chodzi o dwu-kierunkową komunikację.

Proszę więc o wyobrażenie sobie telewizora za wewnętrznym modemem LTE i inputem antenowym.

Odbiorca ma wybór co i kiedy ogląda. I za ile kupi treść.

Urządzenia PVR to zagłada dla wpływów z reklam bo pozwalają przewinąć reklamy.

Proszę to przemyśleć.

 

ps.

zmodyfokkowałem treść postu nr. 1.

Jeżeli przega moja inicjatywa to będzie to oznaczać brak akceptacji dla nowej roli, nowego znaczenia platformy SAT-Kurier dla oczekiwanych przez odbiorców / czytelników zgadanień.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Ja tu decyduję co jest błędem, a co nie jest.

2. LTE ma w ofercie docelowej mieć ograniczenia transferu, więc oglądanie na tym czegokolwiek, a tym bardziej HD 1080p - to pieśń przyszłości. Jak ten czas nadejdzie, to wtedy będę dział robić - gdy jest rzeczywista potrzeba, a nie że kiedyś coś tam może takiego będzie. Tak samo było w przypadku DVB-T - działy dla poszczególnych województw założyliśmy dopiero jak była taka potrzeba i startowały transmisje, a nie na zaś, żeby wiatr mi tam hulał. TV z wbudowanymi modemami LTE na rynku nie widzę. Wspierać proszę przez stosowne tematy w stosownych działach lub kontynuowanie już istniejących. Miejsca na forum nie brakuje.

3. Nie wiem czemu liczba mnoga "odbiorców/czytelników", bo ja tu widzę raptem jednego, który na to nalega. Jest to za mało, abym specjalnie robił dział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę tytuł wątku "Propozycje zmian na forum", więc mam nadzieję, że tu rozmowa na temat, a tu taka niespodzianka.

 

... ale do rzeczy.

 

Problem dotyczy niedostępności przycisku "Cytuj" z poziomu niezalogowanego użytkownika forum, bo żeby prowadzić jakąkolwiek polemikę, trzeba wprzódy się zalogować, a dopiero później przejść do na koniec wątku, w którym chcemy zamieścić wypowiedź i dopiero wówczas mamy dostęp do wspomnianego przycisku.

 

Dobrą praktyka na wielu forach jest, że ów przycisk jest widoczny i dla niezalogowanych użytkowników, jako że wystarczy wtedy go użyć, by być przeniesionym do ekranu logowania, a po zalogowaniu jest widoczne natychmiast pole edycji postu, na który chcemy odpowiedzieć.

 

Nie wiem, czy dostatecznie jasno wyraziłem o co mi chodzi, ale naprawdę się starałem :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel85: Zamiast wpisywania po prostu kliknij przycisk PW po lewej pod moim nickiem.

Cytowanie: jest to ograniczenie skryptu, które zapewne da się ominąć, ale chwilowo nie mam koncepcji. W wolnej chwili spróbuję się temu przyjrzeć, możliwe, że jest to wykonalne, ale nie mogę obiecać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Edycja wypowiedzi jest możliwa przez 24h od opublikowania.

 

A może by tak mała zmiana i możliwość edycji posta bez ograniczenia czasowego ? W sumie tak realnie patrząc niekiedy nie ma innej możliwości jak pisanie posta pod postem co zwykle jest tępione na wielu forach ze względu na mały chaos. Oczywiście edycja danego postu po pewnym upływie czasu(np. tygodniu) odświeżała by temat i została uwzględniona przy tabelce "Ostatni post" jeśli byłby on ostatni w danym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy chodziło dokładnie o kasowanie treści starych wypowiedzi - bodajże trzy razy coś takiego się zdarzyło, jest to dość dotkliwe dla forum, bo nagle pojawiają się np. odpowiedzi na nieistniejące posty. Sama edycja byłaby spoko, ale niestety nie mogłem tego zostawić po tych przypadkach. Kiedyś ograniczeń nie było. Póki co tak musi zostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kiedyś chciałem coś napisać o usłudze TV z Netii ale jakiś mod wykasował mi wątek rzekomo w złym miejscu umieszczony. Czy jest jakaś szansa by powstało podforum, bądź powstał taki wątek gdzie każdy może zapytać albo wylać żale na temat tych może niszowych ale ciekawych ofert?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście edycja danego postu po pewnym upływie czasu(np. tygodniu) odświeżała by temat i została uwzględniona przy tabelce "Ostatni post" jeśli byłby on ostatni w danym temacie.

Przecież jest już taka funkcja. Pewnie nawet o tym nie wiesz :P

 

Jeśli jesteś autorem ostatniego posta w temacie to po pewnym czasie na samym spodzie forum zobaczysz napis "Przesuń w górę" (obok: Strona główna forum Obserwuj Dodaj do zakładek).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...