Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie-do czego to wszystkiego dąży-chcą kasy z abonamentu, a nie chcą dać nic w zamian. Zamiast np kupić prawa do ligii mistrzów-to co polubiłaby większość potencjalnych abonentów to ci produkują seriale, które oglądają głównie emeryci nie płacący za abonament bo i z czego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z tobą , mogli by ulepszyć nieco ramówkę dac np blok filmów dokumentalnych kupionych np . z history chanel czy animal planet . Takie pytanie widział ktoś program na 28 stycznia bo na stronie tvp na razie nie mam a wszystkie kanały są czyzby mieli pokazać skoki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te seriale to o tak 5 lat za późno. Czas na telenowele minął chyba bezpowrotnie. TVP w zasadzie jest pomiędzy młotem a kowadłem - robienie "kopii" "Julii" czy "Pierwszej Miłości" jest skazane na klęskę, a ta "Galeria"... Obserwując sukces "Rezydencji" (jedna seria i coś około 2 mln widzów w prime-timie) nabieram wątpliwości.

 

Seiral paradokumentalny to bardziej oczywista zrzynka, niż "Życiowa Szansa" w stosunku do "Milionerów" kiedyś. No chyba, że ten gatunek ma większy potencjał, niż myślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś potrafiłby fachowo opisać problem "powiększania" loga TVP1/ TVP2 podczas emisji 16:9? Próbuje im wyperswadować za pomocą fan-page'a na FB żeby to zmienieli, ale oni albo mnie nie rozumieją, albo specjalnie wymyślają nieprawdziwe odpowiedzi.

 

Dopytaliście kogoś o to logo?  Naprawdę jest za duże podczas emisji 16:9!


TVP1 - oficjalna strona Tak, pytałam. My nie zmieniamy rozmiaru, wszystko zależy od odbiornika. Ale może postarają się coś z tym zrobić. Czekam na informację.
18 stycznia o 15:43 · Lubię to!.



JA
Zmieniacie na pewno  Proszę porównać za chwilę logo podczas Mody na sukces (która jest w 4:3) i potem podczas Teleexpresu. Proszę to sprawdzić na telewizorze panoramicznym dobrze ustawionym 
18 stycznia o 15:55 · Lubię to!.



TVP1 - oficjalna strona 

Więc tak : jeśli chodzi o oglądanie TVP1 i TVP2 z nadajnika analogowego faktycznie logo jest powiększone, ale tylko na programach informacyjnych: Wiadomości, Teleexpress, Panorama, Agorbiznes. Programy te nadawane są w formacie anamorficznym z logiem przystosowanym do formatu 16:9. Przetworzenie sygnału wizyjnego z formatu 16:9 do 4:3 wraz z dodanym logiem (tryb Center Cut) w sieci analogowej powoduje powiększenie loga. Z uwagi na równoległą emisję naszych programów w różnych formatach: emisja analogowa 4:3 i cyfrowa 16:9 (telewizja naziemna DVB-T MUX1 i MUX3) nie ma innych technicznych możliwości…zmniejszenie loga dla widzów odbierających z nadajnika analogowego spowodowałoby nieczytelność loga dla widzów odbierających nasze programy z nadajników cyfrowych. Nie planujemy zmiany formatu obrazu dla widzów odbierających z nadajnika analogowego, zakończenie emisji z ostatnich nadajników tego typu nastąpi w dniu 31 lipca 2013r. Uff... 

Piątek, 16:52 · Lubię to!.



JA
Bardzo dziękuję za sensowną wypowiedź. Naprawdę doceniam  Aczkolwiek pozwolę sobie jeszcze dodać 3 grosze 
Wreszcie przyznaliście, że logo jest POWIĘKSZONE. Ale nieprawdą jest, że tylko podczas programów informacyjnych. Co jest szczególnego przy Wiadomościach, Teleexpresie to to, że to powiększone logo jest PRZESUNIĘTE do środka ekranu (ten tzw. Center Cut). Podczas pozostałych emisji 16:9 logo jest tych samych rozmiarów (które uznaliście za powiększone), tyle że na roku ekranu.

Wniosek - trzeba zostawić logo TVP1 przy audycjach 16:9 takie jakie przy 4:3, nie powiększać. Tylko nie wiedzieć czemu boicie się, że logo będzie dla niektórych nieczytelne. Tego argumentu nie rozumiem. Logo będzie wizualnie mniejsze dla osób ogląjących TVP na telewizorze kineskopowym (obraz + czarne pasy, tzw. kaszety). Na wszystkich stacjach w 16:9 tak jest tylko nie na TVP1, TVP2, TVP Kultura, TVP Polonia. TVP Seriale robi wszystko prawidłowo. Może zapytajcie jak to u nich wygląda. Nikt oprócz Was nie boi się, że dla kogoś logo będzie niewidoczone i tylko Wy sztucznie je powiększacie. To nie jest nic arcyważnego ale po prostu dla mnie to obskórnie wygląda. Szczególnie właśnie podczas programów informacyjnych.

Piątek, 19:22 · Lubię to!.



TVP1 - oficjalna strona Dziękuję za uwagi, ale chyba mogę tylko powtórzyć to co powyżej.
28 minut(y) temu · Lubię to!

 

 

Wcześniej im wrzuciłem porównawcze zdjęcia, a oni ciągle twierdzą, że to kwestia ustawień odbiornika. Ktoś kiedys wklejał tu chyba linka do dyskusji na ten temat na jakimś innym specjalistycznym forum - chyba RadioPolska. Chciałbym coś doczytać żeby im jakoś sensownie odpisać jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie logo TVP 1 jest w 4:3 i 16:9 takich samych rozmiarów. Mam telewizor 4:3 i nie widzę różnicy w rozmiarze. Może na telewizorze panoramicznym logo sprawia takie wrażenie. Logo jest tylko ogromnie wielkie w trakcie emisji programów informacyjnych ale to tylko w naziemnym analogu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając na telewizorze 4:3 programy w 16:9 powinieneś mieć to logo wizualnie mniejsze, bo cały obraz jest pomniejszony, żeby wpisać prostokąt w kwadrat. Przy powiększeniu obrazu (które stosują podczas programów informacyjnych) w rezultacie logo byłoby normalne, a nie tak jak napisałaś "ogromnie wielkie". Mając telewizor panoramiczny to "ogromnie wielkie logo" jest cały czas - podczas wszystkich audycji 16:9. I dlatego o tym piszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej im wrzuciłem porównawcze zdjęcia, a oni ciągle twierdzą, że to kwestia ustawień odbiornika. (...)

Chciałbym coś doczytać żeby im jakoś sensownie odpisać jeszcze.

 

Słuchaj, jeśli ktoś twierdzi że odbiornik TV skaluje sobie logo programu zależnie od jakichś tam ustawień, to chyba nie może być mowy o żadnej SENSOWNEJ dyskusji (bo ja takich odbiorników nie widziałem). Mają coś tam poustawiane przez jakiegoś tam fachmana który przyszedł, ustawił i poszedł i nikt z żadnego fejszbuka czy innego forum czy fanstrony nie ma pojęcia kto jest za to odpowiedzialny ani zapewne nie ma też najmniejszej ochoty tego wiedzieć i komuś tłumaczyć i jeszcze się narażać że obrazi wielkiego specjalistę albo nie daj boziu kogoś na wyższym stołku (lepiej powiedzieć że to wina telewizora).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając na telewizorze programy w 16:9 powinienem mieć logo mniejsze bo TVP powinna je zmniejszyć ale tego nie robi. Rozmiar jest taki sam. Powoduje to, że na telewizorze panoramicznym logo wygląda na większe. Nie prezentuje się to dobrze ale TVP nic sobie z tego nie robi męcząc nasze oczy ogromnymi kwadratami. Nie bij się z koniem bo tu rację ma akurat TVP. Rozmiar jest ten sam tylko przy zmianie proporcji ekranu logo jest wizualnie większe ale faktycznie takie samo. Masz rację również Ty bo TVP powinna pomniejszać logo przy audycjach w 16:9 by lepiej prezentowało się na telewizorach panoramicznych. Na telewizorach 4:3 byłoby wtedy trochę mniejsze ale do nieczytelności to daleka droga. Robi tak Polsat, TVN i Puls - nikt nie narzeka, że nie widzi logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...