Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ray Donovan stary i słaby? :roll: Właśnie obecnie leci II sezon na Showtime więc o czym ty bredzisz?

No i to jest podejście fanatyka dzisiejszych tasiemców. :D

 

I co związku z tym, że leci na Showtime? :shock: To musi być dobry? Jak widzę takie podejście, że leci na jakimś kanale Premium, to musi być cacy, to o kant d……y rozbić. Wiem, zaraz posypią się teksty w stylu, że kilka milionów amerykanów podnieca się na punkcie dzisiejszych „extra – mega” seriali. A co mnie obchodzi garstka amerykanów podniecających się tym produktem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu logika ludzi w HBO mnie przeraża. Już pomijam brak premier w tygodniu, a jak już jakieś się znajdą to są to kotlety sprzed kilku lat albo jakieś mało znane produkcje telewizyjne, ale żeby dawać tak znany i nagradzany film (American Hustle) do Cinemax, gdzie kompletnie nie pasuje do charakteru paczki, a film "Biegnij chłopcze, biegnij" do HBO, gdzie też średnio pasuje na niedzielę to już totalna głupota. Gdzie jest tak wielce reklamowany "Pod mocnym aniołem"? HBO z roku na rok coraz bardziej się psuje. Szkoda, bo jeszcze kilka lat temu człowiek jak głupi wyczekiwał dodania tej stacji do CP i możliwości oglądania tego jakże wielkiego HBO. Teraz kończy mi się umowa i nie ma opcji, żebym jeszcze za to płacił. Chyba, że dostanę gratis w umowie, wtedy mogę korzystać. 30 zł za to dziadostwo? Serio?!

 

HBO ma to szczęście, że ma w swoim portfolio największe wytwórnie USA, które produkują masę hitów. Jestem pewien, że gdyby im zabrać Sony czy Warner Bros, a w zamian dać np. Universal czy Paramount to bardzo szybko zwijaliby manatki z naszego rynku, ale jest jak jest i nadal bardzo się cenią. OK, mają niezaprzeczalny argument w postaci seriali, bo pokazują to bardzo dobrze (dzień po premierze) i uczą C+ jak to się robi. Mimo wszystko nie sądzę, aby każdego interesowały seriale (ja mam je gdzieś szczerze mówiąc) i dla mnie HBO przy obecnej cenie jest kompletnie nieatrakcyjne. Najgorsze jest to, że z miesiąca na miesiąc jest coraz gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O [beep]twie związanym z Cinemaksem nie będę się rozpisywał, po prostu żenujące zagrywki. Rzuca się też w oczy fatalny czas rzucania premier od Warnera. Nie wiem czy to celowe, czy mają tak słaby układ z tą wytwórnią, ale Kac Vegas 16 m-cy, Gatsby 16 m-cy, jeśli Man of Steel i Pacific Rim będą w październiku, to odpowiednio 16 i 15 m-cy po premierze kinowej. To samo tyczy się poprzednich filmów WB. Blado to wygląda na tle krótkiego oczekiwania na produkcje Sony, Disney'a.

Ostatnio odczuwam coraz większą niechęć do tego kanału, która została jeszcze pogłębiona utarczką słowną z osobą zarządzającą ich fanpagem, uparcie twierdzącą, że Kraina lodu, Turbo i Strażnicy marzeń to premiery sierpniowe, na co ja odpowiadałem, ze to niemożliwe, bo nie ma ich w programie, materiałach prasowych i spotach. Niedawno szukałem tej dyskusji, ale okazało się, że całego posta po pewnym czasie wywalono. Póki co jednak nie będę rezygnował z abonowania, bo 25zł. miesięcznie za 2-3 hity filmowe + seriale jestem w stanie jeszcze płacić, ale cierpliwość i mnie może się kiedyś wyczerpać. To co mnie smuci, to fakt, że Canal+ nie jest wcale wiele lepszy i za wyższą cenę stoi znacznie słabiej serialowo, a podobnie filmowo (niby więcej premier, ale sporo z nich to zapychacze). Podczas gdy Czesi wszystko mają w jednym miejscu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@djclassic

 

Nie odnosiłem się do tego, że jak leci na Showtime to musi być świetny przecież. Chodziło o to, że jak można nazwać ten serial starym skoro teraz właśnie leci II sezon na Showtime. Napisałem "Showtime", bo tam właśnie leci ten serial, a nie że jest super, dlatego, że jest z tej stacji. :roll: II sezon i stary, tasiemiec? Proszę Was... Skoro dla Ciebie serial, który na dzisiaj będzie miał 20 odcinków ( Ray Donovan ) jest tasiemcem to ciekawe jak nazwiesz Supernatural albo The Walking Dead. Nie pytam już o m jak miłość nawet.

 

@Arkon

 

Ale ja się odnosiłem do premiery wrześniowej II sezonu na HBO, a nie do tego, że teraz leci I sezon z rocznym opóźnieniem na HBO. Premiera I sezon z rocznym opóźnieniem to rzeczywiście "staroć", ale premiera II sezonu z 2-3 miesięcznym już tak nazwać nie można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co zamiast tych seriali miałby np. emitować HBO skoro dobrych filmów nie ma? Sprawa jest prosta i była już poruszana: Jeśli wytwórnie filmowe produkują słabe filmy to skąd HBO/Canal+ mają brać dobre nowe filmy? Tak, jak 15 lat temu rocznie wytwórnia X produkowała 10 dobrych filmów, tak dzisiaj produkuje 3. HBO 15 lat temu miał od nich 10 dobrych filmów, tak teraz ma tylko 3. Gdyby nie seriale produkcji własnej, to miałaby straszną mizerie. Tylko ich własne seriale ( z których większość jest bardzo dobra ) ratują ten kanał.

 

Niestety, ale branża filmowa upadła bardzo nisko w dzisiejszych czasach. 40% filmów to słabe remake'i, kolejne 40% to durne komiksy od Marvela i DC, 20% to normalne filmy, z których dobrych jest 5%. Najbardziej denerwują mnie to, że durne komiksy od Marvela i DC dostają swoje seriale i tak oto, na tegorocznym ComicConie praktycznie 50% nowości serialowych było od Marvela i DC. :roll: Na szczęście "kablówkowy" świat seriali rozwija się kapitalnie i dzięki takim produkcjom jak Game of Thrones, Breaking Bad czy True Detective jest co oglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lukop

C+ też święty nie jest, ale przynajmniej jest codziennie premiera (oprócz czwartku, bo wtedy seriale) i są to filmy świeże. Proponują też kino ambitne, chociaż teraz po fuzji znacząco się to zmieniło. Mimo wszystko C+ to też sport, a dla mnie głównie sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat leci świeży film, co się zowie premierą. Tak świeży aż głupi. Szkoda oczu.

Zamiast trzy razy HBO niech będzie jeden ale porządny.

Natomiast Cinemax ma swój urok. Taki dopełniacz, który oczywiście mógłby być solo. Nieraz można zawiesić oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+ seriale jestem w stanie jeszcze płacić

Nic tak nie popsuło repertuar oferty filmowej CANAL+ / HBO - jak właśnie seriale. Tak trzymać :roll: Może z czasem przyjdzie czas na zmianę nazewnictwa tych kanałów. I serialowcy będą w skowronkach.

 

"Serialowcy"? Nie jestem "serialowcem". Po co się dzielić na jakieś chore frakcje? Ja tam czerpię radość zarówno z oglądania dobrych seriali, jak i filmów. Do "serialowców", którzy nie chcą zobaczyć świetnego filmu, bo to film i "filmowców", którzy nie chcą zobaczyć świetnego serialu, bo to serial, mam jeden przekaz -> :crazy:

 

@Lukop

C+ też święty nie jest, ale przynajmniej jest codziennie premiera (oprócz czwartku, bo wtedy seriale) i są to filmy świeże. Proponują też kino ambitne, chociaż teraz po fuzji znacząco się to zmieniło. Mimo wszystko C+ to też sport, a dla mnie głównie sport.

Jak pisałem, hasło "codzienna premiera" brzmi fajnie, ale nie oglądam każdej premiery. Większość z filmów C+ na tygodniu kompletnie by mnie nie interesowała, a po ich odsianiu oferta jest podobna do tej HBO. O sporcie się w tym temacie nie wypowiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z filmami na C+ różnie bywa. Zauważyłem, że w poniedziałki i wtorki to niemal zawsze jakieś mało znane filmy klasy B. Środy nieco lepsze -zdarzy się jakiś ciekawy, europejski film. Czwartek - seriale, a piątek to ostatnio kino sensacyjne (różnie z nim bywa). Sobota to taka "niedzielna megapremiera HBO", a w niedziele filmy raz lepsze, raz gorsze. Mimo wszystko C+ ma jeszcze sport co według mnie deklasuje HBO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znamy premiery HBO na wrzesień 2014.

 

Niedzielne premiery HBO jeszcze ujdą: "Kac Vegas 3", "Wielki Gatsby", "Biegnij, chłopcze, biegnij" oraz "Kraina lodu"

Ale w tygodniu premiery HBO to wielka porażka: "Cena odwagi" (2007), "Wszystko za życie" (2007), "Człowiek przyszłości" (1999), "Atlantyda: Zaginiony ląd" (2001), "Rok psa" (2007), "Rycerze z Szanghaju" (2003), "Majestic" (2001)" Żenujące!

 

Zgadzam się. Co raz więcej starych filmów kosztem nowych. I do tego nazywane bardzo chwytliwym stwierdzeniem "premiera". Bardzo słaby miesiąc. Cieszę się że pozbyłem się tego kanału.

 

Pytanie za 100 pkt. gdzie jest Pod Mocnym Aniołem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...