Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wierzylbym w te zapewnienia ze strony canal+ a tymbardziej wybiegajace az na jesien, zapewnienia takze byly co do 3d i co klapa, wycofali sie z tego(bezkarnie)

Do wszystkich zastanawiajacych sie nad paczka c+ Zastanowcie sie, poczekajcie na bieg wydarzen, bo faktycznie moze bardziej za jakis czas oplaci sie miec tylko HBO(pod wzgledem filmow oczywiscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Facet od WF-u" czy "Chihuahua z Beverly Hills" czyli filmy z 2007 i 2008 roku, które leciały już w TV premium ładnych parę lat temu, zdążyły się przewinąć parę razy przez telewizje otwarte nadające w DVB-T, a HBO nazywa te filmy premierami. :lol:

Nie mam nic przeciwko starszym tytułom, a jestem nawet za by urozmaicać ramówkę. Nie zawsze każdy tytuł zdąży się obejrzeć, a czasem też fajnie sobie obejrzeć jeszcze raz. No ale ch[beep]e się tymi tytułami jako premierami to trochę przesada. To nie Stopklatka czy inny Polsat Film ;)

 

Na HBO dziś leci m.in. dobrze znany widzom Canal+, francuski film "Hollywoo". Co raz więcej tytułów z C+ w HBO. Na odwrót też widzę zaczyna to działać, także się nie zdziwię jak w okresach wakacyjnych takich tytułów będzie coraz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wśród licencjodawców nie funkcjonuje pojęcie "słaby towar", wiem to z doświadczenia. ;) Po prostu internet stał się na tyle silnym medium, że premiery filmowe na obu kanałach premium straciły na ekskluzywności. :P Filmów nie produkuje się mniej, tylko więcej. Nie zgadzam się z teoriami, że coraz mniej dobrych. Coraz trudniej czymś widza zaskoczyć, to fakt. Ale dobrych filmów nadal jest niemało. Obu stacjom proponuję trochę otworzyć się na świat, np. na filmy z Korei i Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obu stacjom proponuję trochę otworzyć się na świat, np. na filmy z Korei i Japonii.

Uważasz, że kino azjatyckie to panaceum na poprawienie notowań oferty filmowej CANAL+ / HBO? Czy to ma być tylko taki dodatek?! Aby nie stało się tak, że będzie zalew taki, jak było/jest z filmami francuskimi, którymi raczono nas w nadmiarze. I wcale nie wyszło to na zdrowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę, że obu kanałom przydałoby się większe urozmaicenie ramówki. Zamiast dziesiątej powtórki Iron Man'a 3 na HBO wolałbym zobaczyć coś nowego z innego rejonu świata, niż Hollywood. Canal+ wcześniej coś z tym kombinowało trochę, ale po tym jak połączyli się z "nką", nieco zaprzepaścili. I nie podzielam twoich obaw odnośnie nadmiaru i kina francuskiego. Jest niedomiar - pozycje pokazywane na HBO i Canal+ to tylko ułamek tego co miesięcznie ma premierę na świecie. I nie mówię tutaj, żeby przestawić się akurat na kino azjatyckie - po prostu dałem taki przykład, gdyż je najbardziej lubię. A kino francuskie jest niczego sobie. Np. niedawno leciała powtórka "Angel-A" na AleKino+ Luca Bessona, który to film jest moim zdaniem fantastyczny (ma klimat dzięki rewelacyjnym zdjęciom). Łykam też wszystkie filmy z Sophie Marceau. Kino francuskie lubią też kobiety, np. moja partnerka ogląda je częściej niż większość amerykańskich premier. Zatem nic w zamian, tylko dodatkowo. A większość abonentów HBO i Canal+ zapewne nie wie ile dobrych filmów ucieka im co miesiąc, przez taką politykę (np. ostatnio widziałem "Jigoku de naze warui?", gorąco polecam). Dobrego kina nigdy dość, nieważne gdzie zostało wyprodukowane. ;) Ja sobie radzę, bo sprowadzam większość interesujących mnie pozycji na DVD/BD. Ale inni nie mają tego komfortu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzę, że obu kanałom przydałoby się większe urozmaicenie ramówki. Zamiast dziesiątej powtórki Iron Man'a 3 na HBO wolałbym zobaczyć coś nowego z innego rejonu świata, niż Hollywood.

Jeśli tak! To jestem za.

I nie podzielam twoich obaw odnośnie nadmiaru i kina francuskiego. Jest niedomiar - pozycje pokazywane na HBO i Canal+ to tylko ułamek tego co miesięcznie ma premierę na świecie

Oj! Były dnie, że Canal+ jednego dnia i prawie o tej samej godzinie "premierował" na dwóch bliźniaczych swoich kanałach wątpliwe produkcje kina francuskiego.

I nie był to przypadek odosobniony. Trwało to falami, aż doczekali się niepochlebnych komentarzy typu: "platforma francuska" - to i kino francuskie musi być.

Na szczęście ustąpiło. Nie dlatego, żebym nie lubił tego kina. Są filmy francuskie, których nie odpuszczam, ale tych było wyjątkowo mało lub wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bogdan425:

Jeżeli argumentem przeciw kinu francuskiemu, ma być przykład kilku kiepskich produkcji puszczonych w tym samym czasie, to nie mam pytań. Po co w ogóle produkować filmy, skoro istnieje duża obawa, że wyjdą średniaki? A żeby poznać jakość filmu, trzeba go najpierw obejrzeć. Wolę go poznać w telewizji i zapomnieć niż wydawać kasę na płytę/Vod z filmem. Wątpliwej jakości filmy są na całym świecie. Ale nie widzę powodów, żeby przez takie wyjątki, nie interesować się choćby wspomnianą kinematografią azjatycką - szerzej. :P Zresztą piszesz trochę nie na temat, bo nie chodziło mi o żadne bloki tematyczne i zalew produkcji tylko z jednego źródła. To też nie dobra droga, bo nie wszyscy wszystko lubią (mój gust jest trochę eklektyczny, bo czasami podobają mi się różne pozycje, o różnych stylach i różnych regionów ;)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O! To właśnie to! Jestem za RÓŻNORODNOŚCIĄ repertuaru. Kino to nie tylko Hollywood. Filmy powstają również w Kanadzie, w Australii, w Nigerii (ponoć tam bardzo prężnie rozwija się tamtejsza kinematografia, sięga po wielkie gwiazdy), w Indiach, w Czechach, we Włoszech, w Skandynawii, w Japonii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@draco_san nigdzie nie napisałem, że kino francuskie jest słabe. Albo też, że go nie lubię. Jednakże to, co pokazywano w ostatnim w owym okresie, to ręce opadają. I wysyp był taki, jakby komuś na obrzydzenie kina francuskiego zależało. Dobrze, że ta dolegliwość już ustąpiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bogdan425:

Może nie napisałeś tego wprost... Ale ja takie odniosłem wrażenie, po tych słowach:

Chyba chodzi oto, że towar jest tak słaby, by go licencjonować. (...)
A w kolejnym poście precyzujesz, co nazywasz słabym towarem:
(...) Aby nie stało się tak, że będzie zalew taki, jak było/jest z filmami francuskimi, którymi raczono nas w nadmiarze. I wcale nie wyszło to na zdrowie.

Wysyp francuskich filmów był, bo może pochodziły z okresu wakacyjnego, gdzie takich produkcji pojawia się najwięcej? Ok, ale zostawmy to. Bardziej interesuje mnie, dlaczego na HBO i Canal+ niektóre tytuły coraz częściej się dublują? ;) Jaki jest sens pokazywania tego, co już miała konkurencja? Zamiast dublowania, nie lepiej sięgnąć po coś innego, szerzej poza Hollywood? Rozumiem kwestie umowy i oszczędności itp. Ale kanały premium, takie kwestie powinny mniej obchodzić. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając jeszcze do kwestii dublowania... Właśnie zauważyłem, że FilmBOX HD i FilmBOX Extra zaczął emisję serialu "Miasto Cudów", który to niedawno leciał na HBO. Serial świetny, ale naprawdę czy nie mogli kupić czegoś innego? Większość zainteresowanych już go widziała. A tymczasem polskiemu widzowi umyka tyle ciekawych seriali anime. A ich licencje nie są specjalnie drogie (znałem ludzi z Anime Virtual czy Anime Gate i mi wyjaśnili co nieco). IMHO, w sam raz dla ich kanału. I wyróżniali by się odrobinę od HBO i Canal+. W każdym razie, ja bym chętniej ich subskrybował. Teraz mam ich paczkę tylko ze względu na promocję. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marzy mi się taki kanał kina dyskusyjnego. I zdaję sobie sprawę, że dyskusji by nie było. Ale filmy takie miałyby swoje miejsce. A dyskusja, chyba, że tu na Forum. To tak poza tematem. Ale?

Może kiedyś w Canal+?

 

Czy chodzi o takie 5-10 minutowy pogawędki przed seansem jak w Kino Mówi na Ale Kino+, w Kocham Kino na TVP2 i przed wybranymi filmami na TVP Kultura? To byłoby świetne!

Osobnego kanału nie trzeba uruchamiać, wystarczy zwiększyć ilość dyskusji w dotychczasowych stacjach. Na Canal+ przydałaby się rozmowa z krytykami lub z twórcami. Nie muszą daleko szukać. Wystarczy czasem sięgnąć po stare wydania "Aktualności Filmowych", gdzie prowadzone są rozmowy o nowościach kinowych. Mija kilka miesięcy i dany tytuł już mają w repertuarze, wtedy można przypomnieć wywiad z momentu premiery kinowej.

 

A HBO wydaje mi się kanałem bezdusznym i bezosobowym. Mają tyle świetnych tytułów i aż prosi się, aby jakiś recenzent/krytyk poopowiadał coś na wstępie.

 

Tak swoją drogą jak natrafię na dyskusję przed filmem, to przesuwam od razu do filmu. Po projekcji dopiero powracam do rozmowy z początku. Czasem zdarza się, że krytyk nieświadomie spoileruje film. Dobrze, że mam PVR, aby tego uniknąć.

 

Czasem jak brakuje mi komentarzy po filmie, to wchodzę na forum na filmwebie. Tam wiele ciekawych opinii zdarza mi się przeczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich pogadanek oczekiwałem od kanału Stopklatka TV. Ale widać za bardzo wierzyłem w zapowiedzi, a nie rzeczywistość. O ile to jest fajne w przypadku kanałów ogólnych czy tematycznych, to w premium tego nie chcę. Po co takie wstępy? Płacę za filmy (ew. seriale) a nie za pogadanki o filmach. Od tego jest internet i portale około-filmowe. Filmweb jest ok, ale niektórzy użytkownicy wypisują totalne głupoty, i dodatkowo część filmów przeceniają, a inne z kolei są niedoceniane. Zdecydowanie bardziej wolę IMDB. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale na takim Canal+ reżyser, aktor lub inny twórca mógłby zaprosić widzów do oglądania ich filmu na antenie stacji. Mogliby tak robić przy jakmiś głośniejszym tytule. Zresztą Canal+ pokazuje tzw. "Kuchnię filmową", czyli "making of" z planu filmowego. Czasem to pojawi się tuż po emisji filmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...