Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A więc z pewnością skorzystam z opcji rozwiązania umowy z miesięcznym wyprzedzeniem, bo jedynie dwie głośne - PRAWDZIWE - premiery miesięcznie na kanale premium to już kompletny upadek. Zapewne przejdę na tryb wykupowania HBO na 2 miesiące w ciągu roku, by nadrabiać zaległości. W obecnej formie HBO inny sposób abonowania tej paczki jest kompletnie nierozsądny. Dramat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oferta bardzo słaba. Włodarzom kanału HBO wydaje się chyba, że wszyscy posiadają tylko ich pakiet i nikt nie posiada konkurencyjnego Canal+. Dawanie z takim opóźnieniem dwóch filmów będących już premierami u konkurencji jako niedzielnej megapremiery to jest naprawdę żenujące. Nie miałbym nic przeciwko gdyby te filmy pojawiały się w tygodniu, wtedy byłoby jak najbardziej w porządku, a tak to przez dwa niedzielne wieczory października poza "Watahą" nie będzie niczego do oglądania. Czekam na "Pod Mocnym Aniołem", może obejrzę też "Człowieka ze stali" i jakieś starsze filmy zwane również premierami. Bardzo słabo, bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Webster:

Dlaczego tak uważasz? Niby amerykańskie HBO jest lepsze? Z tego co widziałem, różnica polega głównie na sporcie. Poza tym, wzięli się za produkcję Polskich porządnych seriali. Chciałbym, żeby TVN czy Polsat tak "olewali" widzów - byłoby przynajmniej co oglądać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech Canal+ wykupi licencję na Warnera i emituje filmy z tej wytwórni z poślizgiem w porównaniu do HBO i rezygnuje z trzech literek natychmiastowo. Ich seriale mnie nie interesują. Californicaton obejrzałbym bym szybciej na Seriale+, a jedynie "Watahy" szkoda by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie porównujmy HBO do TVN czy Polsatu, co najwyżej do Canal+. Właśnie zajrzałem na program HBO w USA: 12 Years of Slave, Ender's Game , Man of Steel, The Hobbit: The Desolation of Smaug- to tylko z kilku najbliższych dni. Prawie jak w Polsce :).

W Polsce generalnie większość filmów jest wyświetlana z opóźnieniem. Tak było... zawsze? :P Co automatycznie przekłada się na późniejszą premierę w TV. Większość z tych tytułów została zapowiedziana na jesień/zimę. Dodatkowo u nas HBO ma silniejszą konkurencję, która zmiotła m. in. Hobbita. Gdyby nie C+, ludzie by mniej narzekali na premiery HBO.

 

I dlaczego mam ich nie porównywać z TVN i Polsatem, w produkcji seriali? Budżetami przecież dysponują podobnymi. Powiem więcej, TVN, Polsat czy TVP mają do dyspozycji nawet większe środki. Gdyby tylko przyjęli model produkcji (krótsze serie) i tematykę (dla widza dorosłego, poważnego) a'la HBO, to niejednokrotnie powstawały by perełki pierwszej klasy. Niestety oni wolą tasiemce i doku-tainmenty dla wszystkich, czyli dla nikogo. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak uważasz? Niby amerykańskie HBO jest lepsze? Z tego co widziałem, różnica polega głównie na sporcie.

Jak Ci już pokazałem jest duuużo lepsze, czyli @Webster miał rację pisząc, że na Polskę dają gorszą wersję i nie tylko chodzi o sport. Czy aby na pewno HBO w Polsce ma większą konkurencję? Do Polski jeszcze(?) nie wszedł Netflix, to jest prawdziwa konkurencja. Poza tym kto im bronił zakupić takie hity jak Hobbit na nasz kraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowa z C+ na wyłączność? :roll:

 

Pytanie: czy którykolwiek z innych krajów ma taką samą ofertę HBO, jaką mają w USA? Szczerze wątpię. W każdym z krajów nie działają z automatu tak samo - tylko według dostępnych praw na lokalnym rynku. U nas trylogie Jacksona zarezerwowane są dla C+/TVN. Nawet za milion dolarów tej licencji nie dostaną. :P

 

Netflix jak do Polski zdecyduje się wejść, też nie będzie odzwierciedlał amerykańskiej oferty. Zapewne ich też spotka za to krytyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Webster:

Dlaczego tak uważasz? Niby amerykańskie HBO jest lepsze? Z tego co widziałem, różnica polega głównie na sporcie. Poza tym, wzięli się za produkcję Polskich porządnych seriali. Chciałbym, żeby TVN czy Polsat tak "olewali" widzów - byłoby przynajmniej co oglądać. ;)

 

Witaj. Odpowiedź dostałeś od Arkona z którym mam takie samo zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne. Uważam, że HBO u nas prezentuje maksimum tego, co może. Więcej wymagałoby sporych nakładów finansowych i walki z C+, co w żaden sposób nie mogłoby się zwrócić. W ich zasięgu są co najwyżej dodatkowe prawa z Azji lub większe otwarcie się na seriale. Możesz się nie zgadzać, ale takie są realia. W żadnym innym kraju oferta HBO nie odzwierciedla tej z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie HBO nawet w tak kiepskim wydaniu ale niech jest. Zawsze tp jakies 1-2 premiery wiecej i ewentualnie serial. Gdyby C+ miał ich wchłonać czy też przejąć prawa to będziemy mieli to samo co o fuzji z nfilm. Miało być więcej filmów a premier filmowych jest w miesiącu tyle (lub nawet mniej) niż na C+ przed fuzją. Czyli straciliśmy te kilka premier z nfilmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wracamy do punktu wyjścia- liczy się tylko kasa :). Nie dziwię się, że wiele osób rezygnuje z zakupu tej opcji w kablówkach, wydatek 25-30 złotych jest absurdalnie wysoki w stosunku do zawartości tego kanału. Jeśli do tego doliczymy jeszcze Cinemax czy HBO GO, to cena będzie kosmiczna, porównywalna z Canal+, gdzie same prawa sportowe są niebotycznie drogie, a i praw filmowych jest jakby więcej. Na szczęście dla mnie mam też nc+, gdzie HBO dostałem gratis :). Wypada tylko współczuć abonentom CP, że mają dostęp do tak, nie oszukujmy się, wybrakowanego produktu, gdzie "megapremierą" jest coraz częściej odgrzewany kotlet z Canal+(odwrotne sytuacje są rzadkością).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie HBO nawet w tak kiepskim wydaniu ale niech jest. Zawsze tp jakies 1-2 premiery wiecej i ewentualnie serial. Gdyby C+ miał ich wchłonać czy też przejąć prawa to będziemy mieli to samo co o fuzji z nfilm. Miało być więcej filmów a premier filmowych jest w miesiącu tyle (lub nawet mniej) niż na C+ przed fuzją. Czyli straciliśmy te kilka premier z nfilmu.

Jest więcej premier, dzięki fuzji doszły filmy Foxa, Paramountu i Monolithu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...