Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żadne wyłączności się nie skończyły, po prostu licencja na film obowiązuje przeważnie rok, więc po tym czasie można je normalnie kupić.

W sumie racja. Nie zerknąłem wcześniej ile minęło choćby od premiery Madagaskaru 3. Ale to jednak gorzej świadczy o HBO. Naprawdę nie mogli kupić praw do czegoś innego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba premier w miesiącu nie zwiększyła się a zatem jesli doszły filmy z Foxa czy Paramountu to siła rzeczy jakieś premiery musiały wylecieć.

Czasem premiera jakiegoś kiepskiego filmu zdarzy się na Canal+ Film (patrz np. Statek Pijany). Według mnie to emitują wszystkie filmy jakie mają do dyspozycji z wytwórni do których posiadają prawa. Możliwe, że pomijają jedynie jakieś knoty od mało znanych dystrybutorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce generalnie większość filmów jest wyświetlana z opóźnieniem. Tak było... zawsze? :P

 

Bzdura. Już od wielu lat taki pogląd jest wyłącznie mitem. Jeżeli już, to zdarza się wyłącznie w przypadków mniej znanych tytułów, wprowadzanych do kin (głównie studyjnych) przez małych dystrybutorów. Duże i głośne tytuły opóźnień nie mają, a co więcej, często polska premiera odbywa się wcześniej niż np. niemiecka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja mówiłem o niemieckiej? I tak z pomocą przychodzi mi filmweb:

Sin City 2: Damulka warta grzechu - daty premier: 5 września 2014 (Polska) 19 sierpnia 2014 (świat)

Dracula Historia nieznana - daty premier: 17 października 2014 (Polska) 1 października 2014 (świat)

Wielka Szóstka - daty premier: 28 listopada 2014 (Polska) 5 listopada 2014 (świat)

Noc w muzeum: Tajemnica grobowca - daty premier: 26 grudnia 2014 (Polska) 17 grudnia 2014 (świat)

Więzień labiryntu - daty premier: 19 września 2014 (Polska) 11 września 2014 (świat)

Hobbit: Bitwa pięciu armii - daty premier: 26 grudnia 2014 (Polska) grudzień 2014 (świat)

Igrzyska Śmierci: Kosogłos. Część 1 - daty premier: 21 listopada 2014 (Polska) 19 listopada 2014 (świat)

Interstellar - daty premier: 7 listopada 2014 (Polska) 5 listopada 2014 (świat)

 

Prawie zawsze jest obsuwa, oczywiście przy najgłośniejszych tytułach mniejsza. Pamiętajmy też, że musi odbyć się premiera na nośniku, co u nas też bywa nie najszybsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio? SERIO? Te kilkudniowe różnice uważasz za opóźnienia? To normalne, że amerykańskie produkcje na lokalnym rynku najpierw mają wyłączność, a dopiero potem rozpoczynają ekspansję na inne rynki. Przykładem niech będzie Sin City 2. Polska premiera odbywa się przed premierą w m.in. Francji, Niemczech czy Włoszech. Marginalnymi przypadkami są produkcje z USA, których premiery poza granicami kraju odbywają się bez kilku dni wyłączności. Więc nie sugeruj, że Polska jest krajem trzeciego świata, że wszystko trafia do nas z opóźnieniem, bo trafia dokładnie w takim samym czasie jak na inne europejskie rynki.

 

Co do premier na nośnikach, to już zupełnie inne sprawa. Tutaj faktycznie jesteśmy - kolokwialnie mówiąc - w głębokim [beep]sku. Przykładem niech będzie serial Detektyw, który jeszcze długo nie doczeka się premiery na Blu Ray, a jest dostępny wyłącznie na biedackim DVD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Przy mniej znanych tytułach opóźnienia bywają większe. Nie sugeruję, że Polska jest krajem 3 świata filmowego. Twierdzę tylko, że u nas są obsuwy, co jest naturalną koleją rzeczy. I to ma wpływ na emisję w kanałach premium. Dlatego HBO nigdy nie będzie takie samo u nas, jak w USA.

 

Premiery DVD/BD seriali to inna sprawa. Większość z nich się u nas nie ukazuje, bo wydawcy nie znajdują na nie popytu, poza szczątkowymi przypadkami. Dlatego kompletnie nie opłaca się ich wydawać u nas na Blu-ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przez całą jesień zamierzają wyemitować tylko tyle hitów to niestety będzie to jesień bardzo słaba. Dziwię im się, że pozwalają na taki poziom upadku paczki premium. Już nawet portale typu media2 dają im znać, że to co robią jest nie w porządku. Kolejne idiotyczne posunięcie ze strony włodarzy jest np. pojawienie się filmu "American Hustle" na Cinemaxach, zamiast w cyklu niedzielna megapremiera na HBO - to już jest jawna głupota i naciąganie ludzi na płacenie kolejnych pieniędzy za kolejną paczkę premium. Oferta HBO byłaby porządna, gdyby weszła w nią oferta kanałów Cinemax, wtedy opłacałoby się go wykupić, a tak to na razie nie ma to sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne idiotyczne posunięcie ze strony włodarzy jest np. pojawienie się filmu "American Hustle" na Cinemaxach, zamiast w cyklu niedzielna megapremiera na HBO - to już jest jawna głupota i naciąganie ludzi na płacenie kolejnych pieniędzy za kolejną paczkę premium. Oferta HBO byłaby porządna, gdyby weszła w nią oferta kanałów Cinemax, wtedy opłacałoby się go wykupić, a tak to na razie nie ma to sensu.

To nie jest idiotyczne posunięcie, to jest traktowanie nas jak idiotów. Wreszcie jakiś rozsądny głos na forum.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem spot na jesień 2014 w HBO. Poza filmami które wiemy:Pod Mocnym Aniołem,Człowiek ze stali,Jack Reacher,Wielki Gatsby,Kac Vegas 3,pojawiły się TYLKO 2 nowości:Millerowie i Pacific Rim.

 

Nie zdziwiłbym się już gdyby Pacific Rim przenieśli na zimę :) Teraz już są zdolni do wszystkiego. Na szczęście głosy krytyki pojawiają się co raz częściej a i Ci którzy HBO zachwalają tracą sensowe argumenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

"Millerowie" to film, który chętnie zobaczę. Niestety podejrzewam, że z pozostałymi premierami listopada może być gorzej. Nie wiadomo kiedy pojawi się "Pacyfik Rim" - znając HBO pojawi się w grudniu. Mam nadzieję, że listopad wypadnie lepiej niż październik, który jest miesiącem bardzo słabym, gdzie poza "Watahą", "Człowiekiem ze stali" i "Pod Mocnym Aniołem" w zasadzie nic ciekawego się nie zapowiada, przynajmniej dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli "Wataha" będzie dobrym serialem to ja nadal będę uważał, że premiery filmowe HBO są ostatnio bardzo słabe i blado wypadają chociażby w porównaniu do Canal+, gdzie mimo iż seriale są z opóźnieniem, to przynajmniej premiery filmowe są godne uwagi. Mam te kanały tyle samo czasu i nie zauważam aż takiej liczby powtórek na Canal+ (mimo tylu kanałów filmowych), co na HBO, gdzie mam wrażenie, że po 20:00 co dwa - trzy dni leci w kółko to samo. W listopadzie ma się pojawić serial "Dom grozy" na HBO i mam nadzieję, że będzie to produkcja godna uwagi. Faktem jest, że seriale HBO są na bardzo wysokim poziomie (np. "Detektyw"), ale dlaczego odbywa się to aż takim kosztem filmów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...