Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

C+: Universal, FOX, Monolith, Dreamworks, MGM

HBO: Warner Bros, Disney, Sony, CBS Films

 

Paramount jest stanu wolnego aktualnie, podobno C+ chce przedłużyć umowę, a czy się to uda to nie wiadomo.

Zastanawia mnie że w ofercie C+ nie ma filmów z DreamaWorks Pictures i animacji z DreamWorks Animation nawet tych które leciały w Npremium, tak naprawdę nie znalazły się w ofercie Canal+.

Od lutego Monolith films ma umowę z DreamWorks ale nie na animacje ponieważ Dreamowrks Animation to odzielna firma Dremoworks Animation zmieniło w 2012 roku dystrybutora miedzynarodowego z Paramount na 20 Century Fox. Co z katalogiem filmów DreamoWorks wzmianka z umów np z angielskim eOne i Monolith jest taka że pierwszym filmem nowej umowy dystrybucyjnej będzie The Delivery Man.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłoby super. Piszę to tylko dlatego że mam HBO :) a C+ miałem mieć ale rozmyśliłem się.

Dzisiaj dwie pozycje godne uwagi, Merida Waleczna najlepsza animacja roku 2012 i ciekawy dramat - Ludzie jak my. Elizabeth Banks po prostu zjawiskowa. :)

Poprawka, te premiery jutro będą Sorry zapędziłem się :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze siłą oferty filmowej Canal+ było posiadanie praw od wielu niezależnych, niewielkich dystrybutorów i z tego powodu obecność lub nie Paramountu dla mnie nie ma większego znaczenia. Między innymi Polowanie, Wróg numer jeden, Obława, Jesteś Bogiem czy Looper oraz Dredd będą w Canal+. Pytanie tylko kiedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo kilka razy zdarzyło się się, że film w C+ był wcześniej niż polska premiera kinowa.

Pewna część filmów, nie miała nawet wcale swojej premiery kinowej w Polsce i ewentualnie pojawiła się jedynie na DVD jak np. ostatnio emitowane "Apollo 18".

 

Bacznie obserwuje ramówki Canal+, nie tylko wyłapując co ciekawsze pozycje, ale też rotację z jaką emitują niektóre filmy. Taki film "Drive" to już dość sporo raz razy leciał. Cały czas jednak, puszczany jest o podobnych porach (wieczorem). A niektóre filmy, jak np. "Dziewczyna z Tatuażem" który puszczono może 2-3 razy, z czego za każdym razem też leciał bardzo późno, puszczane są bardzo rzadko i ciągle o podobnych porach.

W ostatnich dniach za dnia nieco wiało nudą na kanałach Canal+, ale już wieczorem / w nocy jest co oglądać. Czy emisja niektórych filmów zależy od ich ograniczeń wiekowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzecz jasna,że tak.Przed godziną 20.00 nie znajdziesz filmu ze znaczkiem 16. :/

Kanały Premium nie powinny być objęte tymi zapisami. Wiele filmów od lat 16, nie zawiera kontrowersyjnych treści, poza kilkoma wulgarnymi wyrazami (tudzież jednym bardzo popularnym w USA).

Owszem, taki film "Dziewczyna z Tatuażem" to dość mocny obraz, ale "Drive"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały Premium nie powinny być objęte tymi zapisami.

Podaj mi definicję kanału premium takimi słowami, aby mogły zostać zawarte w rozporządzeniu KRRiT. Według mnie nie da się bezpośrednio ustosunkować do konkretnej grupy nadawców - albo prawo będzie się tyczyć kanałów premium premium (celowo napisałem dwa razy) czyli raptem Canal+, bo tylko on jest koncesjonowany w Polsce albo wszystkich, czyli C+ i całej reszty "premium", które i tak u jednych operatorów są częścią pakietów, u innych są dodatkowo płatne - i z reguły też nie mają koncesji w naszym kraju. I co zrobić? Bez sensu jest tworzyć prawo pod jednego nadawcę :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Co to jest!?

Taki duży, a nie wie co to rymbeńka? :D

 

Nie raz i niejedną rymbeńkę w płetwę cmokałeś, więc powinieneś wiedzieć, co to za płeć odmienna. ;)

 

A pisemka, to np.Viva i takie tam paskudztwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 czerwca na Cinemaxie Witaj muszę lecieć (Hello I Must Be Going, 2012), 2 czerwca Wunderkinder (Wunderkinder, 2011). W HBO pierwsza, czerwcowa niedzielna megapremiera HBO to Wieczór panieński ((Bachelorette, 2012). Z tych trzech pozycji to tylko Wunderkinder może być ciekawe.

 

W Boże Ciało na głównym HBO od 12:50 ramówka jest następująca: 12:50 Merida Waleczna 14:25 Faceci w czerni 3 16:10 Avengers 18:30 premier Artur ratuje Gwiazdkę

20:10 Czas wojny 22:35 John Carter

Będą same blockbustery. Jakby cała ramówka HBO taka była to byłby kanał Premium przez duże P. Brawo HBO. :)

 

PS. Ciekawe dlaczego usuneli wcześniejszy mój post dotyczący świetnych filmów na 30.05 w HBO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...