Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat sportu poruszyłem niejako przy okazji, chociaż akurat dla mnie jest to niezwykle ważna kwestia. Polityka nc+ na szczęście powoli ulega zmianie, a CP dla mnie nie jest realną konkurencją. I tak pozostaję przy swoim zdaniu, że oferta czysto filmowa C+ przewyższa tę z HBO szczególnie biorąc pod uwagę emitowanie części ciekawych pozycji w kanale Cinemax. Tu też widzę przewagę C+ gdzie tzw. ambitniejsze filmy dostępne są w doskonałym i bezpłatnym w odróżnieniu od Cinemaxa Ale Kino.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt oficjalnie nie mówił, że filmy Sony będą w C+, więc nie ma mowy o żadnym kłamstwie.

 

Dokładnie. Jedyną oficjalną informacją jest komunikat nc+. Lucius zdradza nam jedynie pewne ciekawostki, ale wiemy jak jest. przez fuzję Cyfry+ z "n" i dopuszczenie ludzi ITI do (nie)odpowiedzialnych stanowisk, nawet naszego Luciusa wprowadzają w błąd :D

 

I znowu próby udowodnienia sobie nawzajem wyższości C+ nad HBO i na odwrót. Przy porównywalnej cenie według mnie wyższość C+ nie podlega dyskusji, szczególnie biorąc pod uwagę kibiców piłki. Błędem i pójściem za kasą HBO jest rozdzielenie ubogiej zawartości programowej dodatkowo na Cinemax(emisje takich filmów jak J. Edgar czy serialu Banshee jest skandalem).

 

Ja to się cieszę, że powstała nc+, bo zniknął nPremium i rozdzielenie praw filmowych na trzy dekodery i trzy platformy. Teraz, by mieć dostęp praktycznie do (prawie) pełnej oferty FILMOWEJ, wystarczy mieć Canal+ i HBO. Czyli wraca dobre, to co było przed powstaniem "n". Minusem jest jednak cena Canal+, bo przez wiele lat pakiet Canal+ utrzymywał się w cenie 30 zł, teraz około 50 zł za pełny pakiet. Wcześniej za 50 zł klient mógł mieć dostęp do Canal+ i HBO. Musimy liczyć, że rynek (spadek sprzedaży) w ciągu kilku miesięcy wykrystalizuje cenę Canal+ na poziomie około 40 zł. Ale to już inna para kaloszy :D

 

Co do Cinemax. Sam się zastanawiam po co jest ten pakiet utrzymywany,tym bardziej, że wiele filmów z Cinemax trafia na antenę HBO. Ale pewnie biznesowo im się opłaca utrzymywać ten produkt, mimo, że mało kto zamawia w porównania do Canal+ czy HBO. Widocznie mają w tym jakiś cel, chociaż powinni z tym zrobić porządek.

 

Czyli co, Polsat tworzy własny kanał premium?

 

Nawet mnie nie straszcie. W sumie jest to możliwe, ale chyba Cyfrowy Polsat nie jest tym zainteresowany. Platforma Pana Zygmunta bardziej stawia na PPV, więc kanałami premium nie będzie się zajmować. Dzisiaj w Polsce mamy za wiele pakietów premium, a biznesowa porażka nFilm --> Premium pokazuje, że trudno pokonać Canal+ czy HBO jedynie "wyrywając" komuś wytwórnie czy tez prawa sportowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki LM:)

Co do forum Sat Kuriera już od dawna je przeglądam :) Forum na HBO niestety zamiera.

 

A teraz konkretnie. C+ bardzo zawiodło jako firma godna zaufania. Ramówka obecna jest bardzo wymieszana, tak jak stwierdzono wcześniej panuje pewien chaos.

Co do premier HBO to maj jest lepszy. Po dobrym styczniu, słabym lutym i marcu (wręcz bardzo) mamy kwiecień i maj dobre. W maju polecam szczególnie LUDZIE JAK MY (People like us) a dla fanów kina akcji PROTEKTOR (Safe). Oprócz tego hitem są dokumenty SERCE CZARNOBYLA, MARLEY i WYTROPIĆ BIN LADENA. Warto również zobaczyć FACECI W CZERNI 3 (Men in Black 3) choć tu się trochę zawiodłem. Dla całej rodziny polecam MERIDĘ WALECZNĄ (Brave) i ARTUR RATUJĘ GWIAZDKĘ (Arthur Christmas). W CINEMAXIE mam zamiar zobaczyć horror THE INNKEEPERS (polski tytuł mało zachęcający a wręcz śmieszny "Zajazd pod duchem" - tytuł jak dla komedii).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co niektórym chodzi z jakością nadawania. Są pozostałości po nPremium w SD, ale większość filmów (praktycznie każda premiera) jest w HD i jakość jest bardzo dobra.

 

Przeciez wiekszosc obecnych filmow to DVD a np. "Zakochana bez pamięci" byla pokazana w jakosci DivXa. Podobno robia juz porzadki z kanalami dla dzieci i jest nadzieje ze z trans. C+ bedzie wreszcie lepsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co niektórym chodzi z jakością nadawania. Są pozostałości po nPremium w SD, ale większość filmów (praktycznie każda premiera) jest w HD i jakość jest bardzo dobra.

 

Jakość to na Canal+ jest dobra ale sportu. Filmy są nadawane w SD, niektóre tylko widziałam w HD, ale bardzo mało. W dodatku widziałam filmy w letter boxie 4:3. I to ma być ta jakość w Canal+? Filmy chyba kupują w SD. HBO wypada zdecydowanie lepiej.

Widziałam premiery w Canal+ i większość z nich jest w SD, bez urazy ale tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kablu, który sygnał HBO bierze zapewne ze światłowodu jakość HBO rzeczywiście optycznie jest lepsza - kolory, "soczystość", szczegołowość.. No i nie ma oznaczeń wiekowych + logo jest malutkie!

 

Filmy na C+ coraz częściej wyglądają jak rozmyty upscal z DVD. Broni się jedynie sport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam HBO za jedno wielkie dno. Może i dobrze, że nadaje nowości, ale nowe filmy są po prostu słabe. Z ramówką też raczej nie jest za dobre, skoro parę miesięcy co rusz widziałem Harry'ego Pottera i Insygnię Śmierci. Dość drogi dodatkowy pakiet z mizernymi filmami, jedynie ich ratuje jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop: coż, w kably mam po prostu HBO w bitrate ~10-15 Mbps (wyliczone na podstawie nagranej ostatnio Gry o tron) a nie 3-5 Mbps jak na satelicie.

 

Nie moja wina, że platformy satelitarne tak tną jakość i C+, które ostatnio spadło do 4-5 Mbps (kanały HD "Family") co wygląda tak mizernie także w kablu z racji braku przekazu w inny sposób dla tych co zainwestowali w coś lepszego jakościowo niż NC+ ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawop: coż, w kably mam po prostu HBO w bitrate ~10-15 Mbps (wyliczone na podstawie nagranej ostatnio Gry o tron) a nie 3-5 Mbps jak na satelicie.

Ale co to za różnica jaki bitrate ma Canal+ czy HBO w kablu, skoro pobierają sygnał z satelity? Prawda jest taka, jak inni piszą. Canal+ jeśli chodzi o filmy, prawie wszystko emituje w HD (na dobrym poziomie) i nie mam w tym przypadku żadnych wątpliwości. W przypadku HBO bardzo często mamy do czynienia albo z upscalem albo HD w dość marnej jakości - jakość była i jest problemem tej stacji od początku jej istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ i HD. Uśmiałem się niezmiernie. Nawet Zmierzch oznaczony jako HD emitują w badziewnym upscalu tak jak to miało miejsce w nPremium. Niestety od fuzji, mnóstwo filmów na C+ widzę właśnie w SD. W przypadku HBO większość filmów leci w HD, problemem jest tylko badziewny bitrate z transpondera CePa.

 

mam nadzieje ze Paramount wyląduje na HBO :brawo:

To by było znamienne. Różni czarodzieje zapowiadali że Canal+ podkupi Sony od HBO, a tu może się okazać że to HBO podkupuje wytwórnię wielkiemu Ceplusikowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...