Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Informacyjnie, ale w sumie taka jest prawda. W wielu komunikatach prasowych iformowano, że w Canal+Family będzie można zobaczyć filmy bez przemocy, dla całej rodziny, a emisja "Cienkiej czerwonej linii", nawet w nocy przy pięciu kanałach emitujących filmy to chyba lekka przesada, ale PR-owskie zagrywki znamy nie od dziś.

 

Podobnie przecież było mówione z C+Film i C+Film2, że nie zobaczymy tam koncertów i filmów dokumentalnych ze względu na filmowy charakter stacji. OK. Czy w takim razie film dokumentalny to nie gatunek filmowy? A po drugie to skoro mają taki filmowy charakter to jak przy tym wygląda emisja "Łapu capu extra" w tych kanałach?

 

Swoją drogą - przeglądając ramówki C+Family i Family2 widzę tutaj trochę C+ z przełomu wieków. Wtedy też było więcej magazynów, a sport często zastępował premierę filmową.

 

Na dzień dzisiejszy wciąż nie wiadomo czy premiery z C+ znajdą się w pozostałych kanałach. Jak na razie widzę, że premiery C+ są powtarzane tylko w C+ a te z Family tylko z Family. Podobnie z Film. Ciekawy jestem ramówki za 2-3 miesiąca. Wtedy myślę, ze będzie więcej wiadomo. Jeżeli premiery z C+ będą powtarzane w C+Film po kilku miesiącach to jestem w stanie wykupić sam pakiet Gold.

 

Widzę też, ze wraz ze zmianą ramówki zniknęło wiele stałych pozycji Canal+ chociażby poniedziałkowe kino dokumentalne, wtorkowy klub filmu polskiego, środowe animacje dla dorosłych i superdesery, no i czwartkowe pasmo serialowe czy Cineklub. Szkoda. Przyzwyczaiłem się. A tak to widzę, że wszystkie ramówki niemal podobne do siebie, bez urozmaicenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się nawet ten program :-)

Mam podobne zdanie. Mi tam akurat filmy familijne zbytnio nie przeszkadzają (sam się nawet czasem skuszę na jakiś tytuł), ale nie przez cały dzień.

Tylko nazwa w takim przypadku jest trochę nietrafiona. Nie lepiej było je po prostu nazwać Canal+ Film 3, 4 i zrobić dodatkowo (lub zamiast C+ Film 4) - Canal+ Sport 2, do transmisji sportowych z Family?

 

A teraz czekam, aż na którymś z Canal+ wyemitują "Czy leci z nami pilot?" i "Spokojnie to tylko awaria". Ostatnio właśnie te filmy widziałem na C+ z 10 lat temu, a jakiś czas temu chyba leciały na nPremium :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C+ Family to po prostu kanał z myślą o całej rodzinie. Nie pokazują tu tylko filmów familijnych, ale coś dla wszystkich domowników. Przykładowo:

Dla taty - sport, dla mamy - filmy, dla całej rodziny - filmy familijne, filmy dokumentalne oraz koncerty. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz czekam, aż na którymś z Canal+ wyemitują "Czy leci z nami pilot?" i "Spokojnie to tylko awaria". Ostatnio właśnie te filmy widziałem na C+ z 10 lat temu, a jakiś czas temu chyba leciały na nPremium :mrgreen:

Jest Raczek na pokładzie to pewnie je puszczą, tak jak Avalon, czy Skazany na bluesa, który obleciał już Canal+, nFilm, nPremium i teraz wraca do Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby tak ale nawet w oficjalnych komunikatach prasowych C+ podaje że ma prawa do trzech wytwórni filmowych.

Patrz tu np: http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/od ... aka-oferta

Cytat:

 

W ofercie Canal+ znajdują się filmy fabularne z trzech dużych studiów hollywoodzkich: 20th Century FOX, Universal i MGM, dystrybutorów niezależnych jak Monolith Films oraz dokumenty oraz seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo Columbii było na konferencji bo w ofercie nc+ znajduje się też kanał HBO a póki co to HBO prezentuje filmy z Columbia Pictures

Czy Ty rozumiesz co czytasz? Wyraźnie napisałem: "Logo Columbii (Sony) było podczas prezentacji C+Film na konferencji."

 

@Lucius, a co z Paramountem? Pamiętam, że pisałeś że jest, ale czy aby na pewno? :wink: Czy przypadkiem nie będzie tak, że Sony zastąpi Paramount?

Aha i jeszcze jedno, wpłyń tam na swoich :wink: niech poprawią system powtórek, bo czekać nawet 10 dni na powtórkę premiery to skandal. No i te seriale, jedna emisja odcinka, to też do poprawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy wiadomo co z filmami SONY w C+ tak jak pisał Lucius? No i co z Luciusem żyje?

 

Dziękuję za troskę. Jeszcze żyję!

A obecnością filmów Sony w C+ proszę się nie martwić, na bieżąco firma będzie przekazywać informacje, również w tej ważnej i oczywistej kwestii 8)

 

No właśnie, może niech lepiej "firma" przekazuje, bo "nie-firma" twierdziła, że będą od kwietnia ;D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha i jeszcze jedno, wpłyń tam na swoich :wink: niech poprawią system powtórek, bo czekać nawet 10 dni na powtórkę premiery to skandal. No i te seriale, jedna emisja odcinka, to też do poprawienia.

No i przede wszystkim niech te seriale faktycznie lecą "tuż po premierze w USA", a nie dobre pół roku po. Bo na tę chwilę to nawet FOX ich wciąga nosem w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...