Jump to content

jackie :-

Users
 • Content Count

  2728
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

18 Neutralna

About jackie :-

 • Rank
  Forum to mój dom

Informacje o profilu

 • Location
  Częstochowa
 1. Dziwie się, że i tak utrzymywali tę dziwną hybrydę tak długo przy życiu. Zyski z reklam na pewno były minimalne, a oferta kompletnie niedostosowana pod polskiego widza. VH1 Europe było super do momentu, kiedy polski oddział zakończył produkować ten kanał - czyli do wakacji 2012. Kilka miesięcy przed tym reaktywowano właśnie VH1 Polska, które moim zdaniem, patrząc z perspektywy czasu zawsze szurowało po dnie. Oprócz kilku pasm tematycznych, które emitowali głównie weekendami puszczali miałką i bezpłciową playlistę, w której były same aktualne utwory i aż jeden utwór z lat 2000+ na godzinę! To już Eska TV puszczała więcej "goldów" w ciągu godziny. Po zmianie loga, muzycznie trochę się polepszyło, ale zrezygnowali z piosenek sprzed 2000 roku, które pojawiały się tylko w "Weekendach". W 2017 roku, gdy powstała hybryda VH1 Europe z polskimi reklamami było mi już wszystko jedno. Według mnie w tamtym momencie zarówno VH1 Polska, jak i VH1 Europe były słabe. Rezygnacja z reklam była tylko kwestią czasu, ale uważam, że ta stacja na naszym rynku jest naprawdę zbędna. Nie ma już niczego nietypowego i innego do zaoferowania
 2. Dla mnie zamknięcie MTV Music Polska było do przewidzenia. Pytaniem było tylko kiedy. Długo nie wytrzymali, bo tylko 2,5 roku. Viacom przegrał walkę, a właściwie poddał się krótko po tym, gdy do DVB-T weszła Eska TV. Postawili na programy rozrywkowe, które i tak nie pozwoliły im utrzymać mocnej pozycji. Później, gdy znowu powrócili do muzyki to to nie było już to samo. Stali się szafą grającą, zmieniając profil na EDM, co nie przypominało już tego, co grali wcześniej. Wg mnie siłą dawnej, "kolorowej" VIVY był duży nacisk na lokalność. Mieli swoje gwiazdy, które nieustannie promowali. Począwszy od programów "Viva Spot", "In&Out" i jeszcze starszych przez różne akcje w stylu "Gwiazdy w natarciu", programy typu "Star Chart" czy "Kolejno odlicz". Nie można też zapomnieć o "Viva Hits Polska", które dożyło jeszcze czasów "ostrej" VIVY. Wiadomo, to pasmo pod koniec istnienia nie było niczym specjalnym, lecz pojawiało się na antenie kilka razy w tygodniu od lat. Czy w dzisiejszych stacjach muzycznych oprócz nocnego "polskiego grania", mamy jakieś pasmo dedykowane polskiej muzyce w porze dziennej...? Były też Comety, huczne świętowane kolejnych urodzin stacji i pomimo przepaści technologicznej w porównaniu z teraźniejszością - większa interakcja z widzem. Mam na myśli "Weekend z fanpagem", "VIVA10Naj widzów", głosowanie na artystę w "Personality" itd. itd. Dzisiaj w szczątkowej wersji kontynuuje to trochę Eska TV, ale to już nie te czasy MTV Music Polska miało kontynuować profil dawnej VIVY PL, ale było już o kilka lat za późno na ratunek. Stacja była tworzona jak najmniejszym kosztem, była trudniej dostępna niż lata temu (powolne umieranie kablówek analogowych vs. DVB-T) oraz miała znacznie większą i lepszą konkurencję. Zastąpienie przez MTV Music 24 z punktu biznesowego było dobrą decyzją. Kasa od gniazdek będzie lecieć do nadawcy, a szczątkową i tak produkcją kanału będzie się zajmować ktoś inny Dla dzisiejszych widzów ta decyzja też jest już raczej bez znaczenia. Większość pewnie nawet nie zauważyła różnicy. Może tylko brak reklam i brak polskich piosenek. Nie mam na co dzień dostępu do tego kanału, ale oglądając go wczoraj nieco ponad godzinę wydaje mi się, że playlista jest ciut ciekawsza niż ta na MTV Hits International, ale z pewnością tak samo powtarzalna Myślę, że za parę, paręnaście lat, gdy telewizja (niestety) będzie się co raz bardziej zwijać, operatorzy nie będą chcieli oferować tego typu szaf grających w ilościach takich jak dziś i kanał zniknie z Polski. W naszym kraju jest za dużo takich samych miałkich i nudnych stacji muzycznych, a na poprawę ich kontentu nie ma co liczyć.
 3. Wooow! Chyba w końcu zatrudnili music programmera dla MTV Dance Nie mam już na co dzień dostępu do tego kanału, ale wcześniej w każdym paśmie grali to samo, skupiając się na najnowszych utworach. Nie oglądałem jeszcze pasma "Club Classix", ale zmiany w jego playliście są na duży plus. Chociaż domyślam się, że po kilku dniach oglądania znałbym już całą playlistę na pamięć. Jednakże, ostatnio miałem okazję przez chwilę obejrzeć sztandarowy "Big Tunes" i nie grali niczego nadzwyczajnego - to co wszędzie. Jedyną zauważoną przeze mnie zmianą była zwiększona ilość "goldów". Pojawił się między innymi Darude z utworem "Sandstorm", co oczywiście nie jest niczym nietypowym, ale porównując playlistę z tą sprzed kilku lat byłem miło zaskoczony MTV Dance przestało być dla mnie ciekawe, odkąd wprowadzili wersję międzynarodową. Dawno temu (w okresie, gdy dbano jeszcze o VH1 Europe i VH1 Classic) pisałem nawet tutaj na forum, że fajnie jakby zrobili wersję międzynarodową/European, myśląc, że będzie ona lepsza od brytyjskiej. Niestety, było kompletnie na odwrót. Nie, żeby brytyjska pod koniec występowania w Polsce była wybitna, ale na pewno była ciekawsza i żywsza niż ta szafa grająca, która istnieje od 2014 roku. Podsumowując, coś się ruszyło, ale na więcej bym nie liczył. Czasy, kiedy grali mnóstwo ciekawych odliczanek (chociaż nieustannie powtarzanych 😂), dużo nowości i perełki w paśmie "Club X" już nie wrócą... Podejrzewam, że zamknięcie tego kanału albo wycofanie go z polskich kablówek to kwestia kilku lat.
 4. @maks27 W Częstochowie, a przynajmniej na Wyczerpach nie ma tej stacji w Multimedii Polska
 5. Czy ktoś wie w jaki sposób można najkorzystniej rozwiązać umowę przed końcem jej trwania ze względu na nagłą zmianę zamieszkania, gdzie Multimedia nie świadczy swoich usług?
×
×
 • Create New...