Skocz do zawartości

Prawa filmowe premium


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no, super, że abonentom po dwukrotnej podwyżce cen i kilku tygodniach bez premier platforma posiadająca podobno prawa do większości liczących się wytwórni serwuje na 5 kanałach tak wybitne filmy jak Avalon i Idlewind oraz powtórki zeszłorocznych premier z nPremium, a rzeczywiście wartościowych nowości jest mniej więcej tyle co przed fuzją.. :).

Niektórzy jednak każde g.. łykną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta. Cieszmy się z Nietykalnych, którzy mieli lecieć w grudniu, Spadkobierców także zapowiadanych wczesniej, marnego Big Love, Czarnego Czwartku rozwałkowanego do serialu i kilku filmów co nawet się premiery w kinie nie dorobiły ;)..

 

A tymczasem na niemieckim Sky Cinema: Best Exotic Marigold Hotel, Men in Black 3, Battlehsip, Walka tytanów, Ted, London Boulevard, Sherlock Holmes: Gra cieni, Artysta, Resident Evil: Damnation, Kontrabanda w ciągu 2 dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas premiery pojawiają się mniej więcej w tym samym czasie co na zachodzie. Np. Artysta już był. Sherlock HBO miał premierę w święta, a Men in Black 3 będzie prawdopodobnie w maju. Kontrabanda będzie 7 IV na C+.

Poza tym w Niemczech Sky ma wszystko, więc też to lepiej wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrmal6666: cena pełnego pakietu Sky to 67 euro, więc niewiele więcej niż All Inclusive w Cyfrze, a pozostaje jeszcze kwestia zarobków ;). A paczkę Sky Cinema (10 kanałów) i Sky Welt (ponad 50 kanałów "ogólnych" typu Fox HD, History HD, Eurosport HD itd..) można mieć za 35 euro. No i oglądając film w Sky Cinema nie ma na ekranie żadnego logo czy innych oznaczeń.. a u nas już widzę ten wielki napis Canal+ Family 2 HD na pół ekranu wzorem obecnego Canal+ Weekend HD :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, super, że abonentom po dwukrotnej podwyżce cen i kilku tygodniach bez premier platforma posiadająca podobno prawa do większości liczących się wytwórni serwuje na 5 kanałach tak wybitne filmy jak Avalon i Idlewind oraz powtórki zeszłorocznych premier z nPremium, a rzeczywiście wartościowych nowości jest mniej więcej tyle co przed fuzją.. :).

Niektórzy jednak każde g.. łykną.

Tutaj to już widzę hejtowanie dla hejtowania. Wiadomo, że nie pokażą codziennie hitów, bo by im po miesiącu filmów zabrakło. Oferta jest bardzo dobra, kilka premier jednocześnie (ja to planuję sobie spis zrobić, żeby potem wiedzieć co nagrywać ;) ), są tytuły znane i mniej znane, a do tego jeszcze filmy z nPremium. W porównaniu z mizerią z ostatnich miesięcy to trzeba się cieszyć, a nie narzekać, tym bardziej, że lepszej oferty obecnie się nie skroi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście naprawdę trudno się zdecydować czy np. takiego 22.04 wybrać "Avalon", "Love never dies" czy może "Parki Narodowe Ameryki" : -)..

Oczywiście, że jest lepiej niż w ostatnich miesiacach, ale nie zmienia to tego, że nie zostało spełnione nawet 50% oczekiwań wynikających z połączenia platform, a gros "premier" to powtórki z nPremium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A tymczasem na niemieckim Sky Cinema: Best Exotic Marigold Hotel, Men in Black 3, Battlehsip, Walka tytanów, Ted, London Boulevard, Sherlock Holmes: Gra cieni, Artysta, Resident Evil: Damnation, Kontrabanda w ciągu 2 dni..

A w czym niby w/w filmy są lepsze od znakomitej Róży, Nietykalnych, Wstydu czy Spadkobierców??? Ja wolę w/w filmy od przereklamowanego Sherlocka czy fatalnego London Boulevard, który nota bene miał premierę w Canal+ dawno temu. Cudze chwalicie, swego nie znacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkon: te filmy, które wyminiłem są na pewno ciekawsze od Avalonu, Idlewind, Parków narodowych Ameryki czy kanadyjskiej premiery DVD sprzed dwóch lat pod tytułem Apollo 18 :).

 

Celem mojego posta było jedynie pokazanie tego jakiej klasy filmy (w większości wysokobudżetowe hity - podstawa egzystencji kanału premium) są emitowane w ciągu dwóch dni na pojedynczym kanale z niemieckiej platformy. U nas nie zbiorę zestawu podobnej klasy z całej paczki 5 filmowych C+..

 

A Różę, Wstyd, Spadkbierców itd to miałem przyjemnosć nabyć za kilkanaście złotych z Galą czy inną Vivą jakoś w październiku... Tak więc to, że podobno najlepsza platforma pokazująca filmy prosto z kina w końcu je wyemituje w trochę lepszej jakości doprawionej logo i znaczkami wiekowymi ponad pół roku po tym jak już zostały dołączone do prasy to jest dla mnie średnia zachęta do placenia 200 zł na miesiąc za pełne abo NC+.

 

 

edit:

Zaglębiłem się jeszcze bliżej w ramówki.

 

To jest dopiero hit: http://www.teleman.pl/tv/Twarza-w-Twarz-2-184590 - ekskluzywnie na Canal+ Film :))).

 

A tu ramówka C+ Family:

http://www.teleman.pl/program-tv/stacje ... 2013-04-05

 

Już w przeciągu pierwszych trzech dni "nowej odsłony" na kanałach C+ dalej będą moje ulubione produkcje jak Wilczyca, Powrót wilczycy, Kochankowie roku tygrysa, Klątwa krainy węży i trochę nowsze Belcanto i Maraton tańca, no nie mów mi, że to jest zawartość godna kanałów premium za taką kasę, czy naprawdę taką filozofią przy rzekomych umowach z tyloma wytwórniami jest pokazywanie dobrej klasy, w miare świeżych filmów przez cały dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Tutaj to już widzę hejtowanie dla hejtowania. Wiadomo, że nie pokażą codziennie hitów, bo by im po miesiącu filmów zabrakło. ...

 

Powiedz, a ile tytułów mógłbyś wymienić, które naprawdę zasługują na to, by je umieścić w czołówce filmowych produkcji?

 

Nie jest ich wcale relatywnie zbyt wiele, ale gdyby sięgać do dorobku wszystkich kinematografii świata, to zebrała by się ich wcale pokaźna gromadka.

 

Tak więc raczej byłoby co oglądać, nawet gdyby oszczędzono nam przerywników w rodzaju wszechobecnej komercyjnej tandety.

 

Tak jednak sobie myślę, że ponieważ nie dla każdego dobre jest to, co jest dobre, bo są tacy, którzy lubują się właśnie w taniej komercji, to nie zabrakłoby tytułów, które pośród tego sporego tłumku widzów uchodziłyby za hiciory, nawet jeśli nie byłyby to produkcje z ostatnich lat.

 

By jednak przygotować taką ofertę, potrzeba dużo dobrej woli i przede wszystkim pieniędzy, a tak coś mi się wydaje, że i jednego i drugiego bardzo brakuje sprzedawcom mediów w Polsce, którzy stawiają na bylejakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Filmów jest sporo i jest w czym wybierać. Tytuły ze szczytu box office - Igrzyska śmierci, Nietykalni, Safe House, 21 Jump Street lub takie, które rzuciły na kolana krytykę - Róża, Dom w głębi lasu, Spadkobiercy. Przetrwanie czy Mój tydzień z Marilyn to również ciekawe propozycje. Wiele mniejszych produkcji plus dotychczasowe z Canal+/nPremium. Pojawi się kino festiwalowe, ale na filmy pokroju Bergmana, Antonioniego czy Felliniego nie ma co liczyć. Nie te czasy i nie ta widownia.

 

Hitów kilka miesięcy po kinie nie ma co wypatrywać. Atlas chmur z dopiskiem 'wiosna' fajnie wygląda w broszurze, ale do czerwca minie 10 miesięcy od premiery. W sumie to nadal kilka. Podobnie chyba z filmami Sony/Columbia. Później czytam 'CANAL+, Dziewczyna z tatuażem, Columbia Pictures Industries, Inc'.

 

Czy paczka warta jest swoich pieniędzy? Moim zdaniem nie. Filmy rok po premierze jako kontent premium są tylko w głowach tych, którym tak wmówiono. Tyczy to nadawców, dystrybutorów jak i samych wytwórni, które nie chcą pozwolić na łatwiejszy obieg poza rodzimym rynkiem. W ramach usługi Netflix za cenę jednej kanapki w McDonald's mam dostęp do filmów zaraz po premierze dvd/blu-ray, czyli znacznie szybciej. W przypadki skostniałej telewizji za dużo większe pieniądze, to ciągle niemożliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie chyba z filmami Sony/Columbia. Później czytam 'CANAL+, Dziewczyna z tatuażem, Columbia Pictures Industries, Inc'.Hope.

Dziewczyna z tatuażem to film dystrybucji MGM.

MGM sprzedaje swoje prawa telewizyjne bezposrednio.

W pakiecie sprzedanym Netflix, Film1, C More są wymienione wszystkie współprodukowane filmy MGM oprócz jednego Hope Springs.

Na rażie nie ma filmów Sony/Columbia w Canal+ i nie wiadomo kiedy bedą i czy w ogóle bedą.

HBO ma obecnie prawa do Sony/Columbia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

C+ Family to jakieś nieporozumienie, jest JEDEN tytuł familijny w tygodniu... WTF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co w tym dziwnego, że są starsze filmy? Zapowiadali to, zresztą na zagranicznych kanałach premium jest podobnie.

No ale jaka to premiera, skoro sam Avalon swego czasu widziałem w Canal+. Ja rozumiem emitować filmy starsze, czasem pierwszy raz na tym kanale, ale nie wpisywać jako premiery ewidentnej powtórki. Raczek widzę że już od[beep]ziela to samo co w nFilmie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Canal+Family lecą filmy dla dorosłych, a na C+Film... familijne. -_-

 

Co do atrakcyjności oferty, z dotychczas ujawnionych premier 7 filmów klasyfikuję jako "muszę obejrzeć", a kolejnych 15 jako "z chęcią zobaczę". Więc miesiąc jak najbardziej w porządku, odkąd jestem w TV premium tak dobrej oferty nie doświadczyłem.

 

Wracając do tematu filmów Sony w C+, to chyba 21 jump street jest z tej wytwórni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W polsce to norma,na ale kino+leci jakiś stary film z lat 70 i również piszą PREMIERA. :shock:

Jeśli jest to premiera filmu na danym kanale to potrafię to zrozumieć. W USA istnieje takie pojęcie jak "channel premiere" i nasze stacje też wtedy mogłyby to pokazywać, a nie jako zwykła premiera. Ale Avalon na C+ już leciał i teraz oznaczanie go jako premiera to po prostu kpina w stylu Raczka i jego działalności swego czasu w nFilm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...