Jump to content

AtoMan

Users
 • Content Count

  1297
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

20 Dobra

About AtoMan

 • Rank
  Połowa mocy ;)

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. AtoMan

  Polsat Games

  Problem w tym, że sam tłumacz nie rozumie, co się dzieje na ekranie, kwestie są ewidentnie w złej kolejności, a lektor też nie pomaga. W innym odcinku była scena, gdzie jedna postać pod oknem w myślach komentuje, druga w chatce mówi, a lektor najpierw z opóźnieniem czytał kwestie postaci w chatce, a potem tej z pierwszego planu, kiedy już dawno nie było jej na ekranie. Takie coś nie powinno trafić do emisji, ale jak widać nawet Polsatowi na tym nie zależy.
 2. AtoMan

  Polsat Games

  Dzięki. Filmik ciekawy, natomiast podsumowuje dokładnie, dlaczego lektor w anime jest najgorszym możliwym pomysłem - zabija całą dynamikę sceny. Tłumaczenie Marty Bem nie wypada tu jakoś szczególnie na minus w porównaniu z resztą - ba, jest zgodne z kanonami tłumaczenia lektorskiego: skrótowe, pozbawione ładunku emocjonalnego czy jakichkolwiek usprawnień pozwalających na lepsze zaangażowanie widza. Da się to oczywiście lekko podkręcić, chociażby dobierając odpowiedni głos lektora plus odpowiednie tłumaczenie, ale i tak powyżej pewnego poziomu się nieprzeskoczy. Generalnie widać, dlaczego anime w Polsat Games jest taką porażką - z takim podejściem nie było szans, żeby coś poza Dragon Ballem zebrało sensowną widownię. Janusz Szydłowski w młodzieżowej produkcji? Po spektakularnej klapie Sailor Moon z Olejniczakiem pracownicy Polsatu sami przyznawali, że to było fatalne posunięcie (skutkujące kiepską oglądalnością) i że dubbing zadziałałby lepiej, ale po co się starać?
 3. AtoMan

  Polsat Games

  Nie, nie był dobry. Jako wierny widz serialu od początku mam chyba prawo powiedzieć, że oglądać się tego nie da żadną miarą. TVP ABC było zainteresowane następną serią, ale Polsat ją podkupił i najprawdopodobniej zmarnuje kolejną licencję. Co do twojego kanału - nie widze nigdzie linka?
 4. AtoMan

  Polsat Games

  Nie do końca "starych godzin", bo wcześniej blok zaczynał sie o 15, a teraz o 14:30 i układ zupełnie inny. One Piece - cóż, emisji z lektorem nie bardzo szkoda, tak samo braku emisji Akademii, szkoda za to zabrania serialu sprzed nosa TVP ABC, które było serialem zainteresowane, a które emituje poprzednią serię z normalnym dubbingiem - z niezłymi wynikami oglądalności. O ile oczywiście PG nie zdecyduje sie na dubbing - co wątpliwe - znowu będzie zapychacz bez widowni. Niegłupi pomysł, ale musieliby na niego wpaść, a z logicznym myśleniem jest u nich spory problem, co pokazuje ta ramówka właśnie.
 5. AtoMan

  Polsat Games

  Tak naprawdę wystarczyłoby mądrzejsze ułozenie emisji i nie traktowanie anime jako zapełniacza, robionego co gorsza jak najniższym kosztem.
 6. AtoMan

  Polsat Games

  No właśnie przeważającej większości odpowiada Niestety, kanał traktuje anime jako zapychacz ramówki i kompletnie zapomina o sporej części widowni, dla której jest to główny sens istnienia kanału - a ta w przeważającej większości o godzinie 15-16 nie ma możliwości go oglądać.
 7. AtoMan

  Polsat Games

  Wczoraj patrzyłem i odcinek leciał ze środka s2, więc nie trzeba było czekać do dziś Tymczasem od 1 maja blok anime przesuwa się na 18 - po części ze względu na rozgrywki LOLa, ale nie mam wątpliwości, że jak zobaczą wyniki oglądalności, to już tak zostanie
 8. AtoMan

  2x2

  http://www.krrit.gov.pl/dla-nadawcow-i-operatorow/koncesje/wykaz-koncesji-i-decyzji/details,20556164.html - faktycznie, chociaż link do decyzji nie działa.
 9. AtoMan

  Polsat Games

  A jestes pewien, ze nie licza od 1 odcinka 1 sezonu?
 10. AtoMan

  Kanały Top Kids

  Jakieś szczegóły?
 11. AtoMan

  TV 4

  W sobotę podczas Kosmicznego Meczu nie widziałem
 12. AtoMan

  Polsat Games

  Które jest już dawno wypełnione. Chyba, że z niewiadomych przyczyn nie liczą transmisji na żywo...
 13. AtoMan

  Polsat Games

  Czy możesz mi zacytować, ile konkretnie tej "polskiej produkcji" PG ma emitować? bo w tej chwili jest to jakieś 66% dziennej ramówki. A można źródło tych danych? Bo ostatnio słyszałem to samo o Dragon Ballu...
 14. AtoMan

  Polsat Games

  Tak, jest ramówka na ostatni tydzień marca - Bleach po zakończeniu jedzie od początku. Trochę to zajęło, mało kto zauważył w międzyczasie, że w ogóle był w emisji, więc na razie pewnie ten slot zostanie bez zmian.
 15. AtoMan

  Super Polsat

  Ja się zainteresowałem programem przypadkiem, kiedy niecałe 2 lata temu zobaczyłem w nim swój komentarz z Reddita xD
×