Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, patryszq napisał:

Serio większość łudzi się że za darmoszkę dostaną , obowiązkowy czynsz , jednorazowa kaucja to NIEUNIKNIONE ! czy tego chcemy czy nie . 

W promocji świątecznej będzie za 0 zł. :P

Dobra, żartowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, patryszq napisał:

Inny sie nie pojawi , czy od iWedia - to oczywiste :) 

 

Tego kompletnie nie jestem w stanie rozstrzygnąć. Bardziej wyrażam wątpliwość, aby mieć na uwadze możliwe scenariusze. Może po prostu zbyt optymistycznie połączono informacje z przecieku C+ wraz z doniesieniami o pracy nad dekoderem od iWedia. Może ten 4K DualBox+ był planowany i produkowany wcześniej, i może muszą go wypuścić, i będzie miał oprogramowanie od ADB. [beep]a wie...

 

Trudno to ocenić ze względu na chaos i bałagan jaki u nas panuje. Bo z jednej strony oficjalnie podano, że na rynkach międzynarodowych będzie jeden dekoder od iWedia (producent głównie oprogramowania), a z drugiej ADB przeprowadza aktualizację dekoderów do zupełnie nowej wersji.

 

16 godzin temu, mikoko napisał:

To jednak prawda. Dawali go do muliroomu. No nie wiem co ja uważam emoji848.png37096f73587a5a689cc15baa1cb25dd2.jpg

 

15 godzin temu, Urkisat napisał:

To zupełnie inny dekoder niż Dualbox+

 

Tak samo jak widoczny wyżej Decodeur G9 jest inny niż 4K Ultrabox+, szczególnie w wersji JADA. Inne oprogramowanie, inne bebechy (szczególnie przy JADA), inny pilot (bluetooth). To, co zostało przeniesione w zasadzie 1 do 1 to wygląd/obudowa oraz w większości sprzętowa funkcjonalność (4K, HDR, nagrywanie na trzech kanałach, na czwartym oglądanie, unicable itp.).

 

W ogóle we Francji na swoim rynku działają bardzo logicznie i wielki żal, że kompletnie nie zależy im aby te zasady wdrażać na naszym rynku. Zgodnie z cyklem technologicznym, co 5-10 lat wdrażany jest zupełnie nowy dekoder, który jest "jedynym" wiodącym w danym momencie. Wszystko do siebie pasuje, jest harmonia i co ważne nowe dedykowane oprogramowanie.

 

Kiedyś znalazłem cały timeline ze wszystkimi wersjami dekoderów. Na szybko znalazłem tylko taki mały wycinek. Le Cube z 2008 wygląda jak nasz Premiumbox+, ale to również inny dekoder.

 

decodeurs-canal1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pilocie wiem tyle, że go nie dodali do fotek dodanych do info powyżej :D Może on będzie bez pilota, obsługa głosowa :P A na poważnie, jak się czegoś dowiem będę od razu pisał :D

 

Mam dogadane z ziomkiem z APS, że jak tylko piloty dotrą do niego prześle fotkę. Więc czekamy :D

Edytowane przez Urkisat
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Tak samo jak widoczny wyżej Decodeur G9 jest inny niż 4K Ultrabox+, szczególnie w wersji JADA. Inne oprogramowanie, inne bebechy (szczególnie przy JADA), inny pilot (bluetooth). To, co zostało przeniesione w zasadzie 1 do 1 to wygląd/obudowa oraz w większości sprzętowa funkcjonalność (4K, HDR, nagrywanie na trzech kanałach, na czwartym oglądanie, unicable itp.).
 
W ogóle we Francji na swoim rynku działają bardzo logicznie i wielki żal, że kompletnie nie zależy im aby te zasady wdrażać na naszym rynku. Zgodnie z cyklem technologicznym, co 5-10 lat wdrażany jest zupełnie nowy dekoder, który jest "jedynym" wiodącym w danym momencie. Wszystko do siebie pasuje, jest harmonia i co ważne nowe dedykowane oprogramowanie.
 
Kiedyś znalazłem cały timeline ze wszystkimi wersjami dekoderów. Na szybko znalazłem tylko taki mały wycinek. Le Cube z 2008 wygląda jak nasz Premiumbox+, ale to również inny dekoder.
 
decodeurs-canal1.jpg


Tu masz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mikoko napisał:

Tu masz.

 

Ja, chyba to jest to.

 

Oni mieli kolejne wersje oprogramowania, a u nas w Cyfrze+ pakowali stary soft z Mediasatów. n-kowy ADB to było niebo a ziemia. Fajny za to był ten pilot Philipsa. Wygląda zwyczajnie, ale dobrze się go używało.

Edytowane przez WebMat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak operator będzie mnie próbował zmusić do wymiany obecnego dekodera mediabox+ na to nowe coś to biorę moduł CI i inwestuję w własny sprzęt. Gdzie czasy n a później nc+ gdzie mieliśmy takie dekodery jak turbobox czy też mediabox. 500 GB dysk, USB 2.0, brak wyświetlacza, design a raczej jego brak i to wszystko w 2022 r., oni tak na poważnie z tym dekoderem? Wcale się nie dziwię, że to miał być sprzęt typowo na Afrykę.

Edytowane przez kris194
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że jest sens czekać na ten dekoder?

Mam umowę do przedłużenia (obecnie WiFi Premiumbox+), i nie wiem, czy czekać na ofertę z nowym dekoderem czy nie, i po prostu wziąć Ultraboxa. Obawiam się, że od tego mitycznego 13 września ceny pakietów i najmu sprzętu pójdą mocno w górę, analogicznie do cen CANAL+ Online. Jedyne, na czym mi tak naprawdę zależy, to porządny sprzęt z dobrym wsparciem dla nagrywania i, jeśli to wejdzie, to możliwość odbioru kanałów po sieci.

Jeśli chodzi o dekoder, to coś mam wrażenie, że im więcej informacji na jego temat wypływa, tym bardziej dochodzę do wniosku, że nie ma na co czekać… Przykładowo, brak S/PDIF czy USB tylko w standardzie 2.0, podczas gdy 4K Ultrabox+ wymaga połączenia dysku po eSATA żeby nagrywać więcej niż jeden program jednocześnie. O odbiorze wszystkich kanałów po sieci też cicho sza. Chyba najlepiej będzie, jak się zgodzę na jakąś ofertę przedłużeniową, poczekam sobie z jej akceptacją na ogłoszenie nowej oferty przez CANAL+ i ewentualnie ją odrzucę, gdy nadzieje pokładane w tym sprzęcie i nowej ofercie nie okażą się płonne…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...