Skocz do zawartości

4K DualBox+ (ADB-G9SE)


Dj.Graal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@lakimanNie zależy mi raczej na ofercie łączonej z Viaplay ;) Ale nawet jeśli, to patrz poniżej…

@UrkisatWłaśnie, właśnie, mniej niż 2 tygodnie, więc tak: załóżmy, że dzisiaj przystaję na jakąś ofertę konsultanta po znanych i lubianych cenach z wymianą na 4K Ultraboxa+, mam 7 dni na akceptację, więc się wstrzymuję do ostatniego momentu (=8 września), akceptuję, mam 7 dni na wymianę dekodera (=15 września), a wtedy nowa oferta będzie już znana. Jeśli mi się spodoba, to po prostu bezczelnie wykorzystuję moje konsumenckie prawo i odrzucam całe przedłużenie umowy, a jak się okaże, że ta nowa oferta to nie będzie nic ciekawego, to po prostu zostaję na tym, co wynegocjowałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę zaskoczony jak okaże się, że kanał można dokupić.

Raczej nie jest to kanał   na  poziomie zapetlonego  Muzeum 4K  który jest ofercie w wyższych pakietach.

A zresztą szykują się zmiany w pakietyzacji, więc wszystko możliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tad788@ Taniej raczej nie będzie 🤑 Patrząc na przykładzie ofert Canal+ on line. Tu jest zobowiązanie na abonament, tak że aż tak z ceną nie mogą przesadzić. Ale mogą też skonstruować pakiety tak jak Polsat Box, gdzie ludzie jak zobaczyli nowe pakiet to stare umowy na starych zasadach/pakietach chcieli przedłużać na 36 mieś 😀 Nowy dekoder na pewno jest jakimś magnesem na klienta, ale jak ktoś ma już UltraBox4K to raczej nie bardzo. Ja nauczony doświadczeniem z Canal+ zapewniłem sobie Technicolor na 24 mieś.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po samej nazwie kodowej dekodera — N8 — w stosunku do N9, którym odznacza się 4K Ultrabox+ — podejrzewam, że chyba naprawdę nie ma na co czekać. Czuję, że będzie to niemal całkowity downgrade w stosunku do Ultraboxa. Może tylko SoC będzie nowszy i mocniejszy. (W ogóle nie wspominam już o nowej pakietyzacji, która będzie pewnie powtórką tego, co widzieliśmy w Polsacie.)

Nie liczę też na nowe oprogramowanie, bo też jaki sens miałoby wprowadzanie graphyne3 pół roku przed wprowadzaniem nowego dekodera? Przecież przygotowanie od podstaw softu, interfejsu użytkownika to są potworne koszta. Po co C+ miałby je podejmować, mając z tyłu głowy fakt, że za pół roku wprowadzają nowy, "rewolucyjny" sprzęt z nowym softem? Gdyby w Dualboksie miało być coś nowego, to przecież zostawiliby pudrowane Carbo na Ultraboksach w spokoju, a ludzie, po premierze Dualboksa, pognaliby do APSów wymieniać sprzęt z powodu nowego UX.

Jedyne, na co liczę, to jednak to, że wraz ze startem nowej oferty, uda się wdrożyć IPTV wzorem Polsatu. Ale z tym i Ultrabox nie powinien mieć problemu, w końcu baza oprogramowania powinna być ta sama. Pytanie tylko, czy pozwolą dotychczasowym użytkownikom korzystać z wariantu IPTV obok SAT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też na to zwóciłem uwagę N8 vs. N9. Dualbox+ wydaje mi się, że będzie tańszą opcją (zamiast Wifibox+/Wifi Premiumbox+), natomiast Ultrabox+ pozostanie tym numerem 1. Dodatkowo może to być też dekoder dodatkowy do MR Standard, w przypadku MR High Standard byłby to dalej Ultrabox+. Samo USB 2.0 oraz dysk 500GB wskazują na to że nie będzie to następca Ultraboxa a właśnie wspomnianych już dekoderów HD. Czyli wycofanie z ofert dekoderów HD i pozostawienie jedynie dekoderów 4K. Dodatkowo sukcesywna wymiana dekoderów HD u abonentów na 4K i tak jak pisałem kiedyś w innym wątku za 4-5 lat przejście z kodeka MPEG4 na HEVC na wszystkich kanałach.

Co do obsługi IPTV to spokojnie nawet pierwsze nboxy pamiętające czasy n poradziłyby sobie z obsługą IPTV. Sam Multiroom Premium działał na zasadzie IPTV -> sygnał dostarczany był z głównego dekodera do dodatkowego za pomocą skrętki.

 

Więc na 99,9% Ultraboxy dostaną aktualizację softu pozwalającą na obsługę IPTV, tak samo jak Evoboxy w Polsacie.

Edytowane przez extor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, extor napisał:

Też na to zwóciłem uwagę N8 vs. N9. Dualbox+ wydaje mi się, że będzie tańszą opcją (zamiast Wifibox+/Wifi Premiumbox+), natomiast Ultrabox+ pozostanie tym numerem 1. Dodatkowo może to być też dekoder dodatkowy do MR Standard, w przypadku MR High Standard byłby to dalej Ultrabox+. Samo USB 2.0 oraz dysk 500GB wskazują na to że nie będzie to następca Ultraboxa a właśnie wspomnianych już dekoderów HD. Czyli wycofanie z ofert dekoderów HD i pozostawienie jedynie dekoderów 4K. Dodatkowo sukcesywna wymiana dekoderów HD u abonentów na 4K i tak jak pisałem kiedyś w innym wątku za 4-5 lat przejście z kodeka MPEG4 na HEVC na wszystkich kanałach.

Ten nowy dekoder wygląda na zlepek leżaków magazynowych, ot w myśl zasady byle jak najtaniej.

 

1. Dysk twardy 500 GB - tego na masową skalę już nikt nie produkuje

2. USB 2.0 - witamy ponownie w latach 2000

3. Absolutnie nijaki wygląd urządzenia

Edytowane przez kris194
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.08.2022 o 13:20, _Artek_ napisał:

Mi wystarczy info czy będzie nowy normalny pilot bo ten obecny mnie strasznie wkurza i czy będzie możliwość ustawienia pełnego iptv na świetle od orange, póki co ten dekoder wygląda na gorszy od ultrabox, byłoby dość logiczne bo ultra powinno być lepsze od dual 😜 

Pilot ponoc ma byc ten sam co juz jest z ultraboxem. Dysk bedzie 500gb podlaczany pod usb 2.0 do tunera i od strony dysku gniazdo micro usb. Takze ten dualbox to krok w tyl a nie w przod.

 

Ceny najmu takie same jak teraz dla ultraboxa maja byc. A nowe ofert od 13.09. to glownie podwyzka cen pakietow. Takie info mam od zaufanego dystrybutora. Czekamy co z tego wyjdzie.

 

Edit: Dysk będzie mniej więcej wielkości dekodera i ma być stawiany pod dekoder.

Edytowane przez Urkisat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna pewna rzecza jest to, ze przecieki o nowosciach sa. Ale za malo pewne wedlug mnie zeby pisac o tym. Juz raz dostalem przecieki potem sie z nich wycofali i znow wracaja do tego samego. Ale na razie nazw kanalow nie podam. Napisze tylko, ze testy id i dtx z 10834 i 11449 maja teraz staly bitrate jakiego uzywaja kanaly spi/kino polska. A ten trop pokrywa sie z przeciekiem. I pewnie dadza love natue 4K wreszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Urkisat Co prawda nie ten temat, ale istnieje możliwość, że dodadzą inne kanały z portfolio SPI Polska, których dotąd nie było na satelicie. Jakoś nie spodziewam się, żeby byli w stanie [beep]ć od siebie coś więcej.

 

Gdyby kiedyś nastąpiła dużo głębsza integracja między Kino Polska/SPI a C+ Polska, to portfolio można by było bardzo ładnie poukładać i przede wszystkim wzmocnić. Zoom TV, Stopklatka czy Kino Polska mam wrażenie, że bez przerwy puszczają na okrągło kilka tych samych polskich filmów. Same nazwy Kino TV, Kino Polska, Ale kino+ ładnie mogą komponować się pod wspólną nazwą Kino+. Dla menadżerów to chyba byłaby zbyt duża rewolucja, patrząc na to, że rebranding nSport+ trwał prawie 10 lat...

 

A nie masz żadnych przecieków kto może być producentem nowego dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecieki na temat kanalow sa. Ale tak nakrecone, ze nic wole nie pisac na ich temat. Nawet na swojej stronie na razie milcze w temacie.

 

Co do dekodera nie mam pojecia kto go produkuje. Ale jesli bedzie to wygladac jak na foto, ktore dostalem to dekoder z dyskiem wyglada jak dekoder postawiony na skrzynce z warzywniaka. Doslownie tragedia i pilot faktycznie wyglada jak juz dobrze znane modele. Nie moge jeszcze fotki wstawic, bo infromator nie chce miec problemow. Ale wkrotce pewnie cos z nim pogadam i zaprezentuje.

 

W kazdym razie sam dysk w tej obudowie jest wiekszy, a raczej wyzszy niz dekoder. Mi sie to kojarzy ze sprzetami z lat 80ch, albo kratkami wentylacyjnymi w autach z tamtego okresu. Prawdziwy szok, ze takie cos mozna wypuscic w 2022 roku. Jakbym nie wiedzial, ze gosc jest zaufany bym myslal, ze jaja sobie robi!

 

EDIT

Dodam, ze soft wizualnie wyglada tak samo jak w Ultrabox+. Zapewne nawet jest to ta sama wersja.

 

Wiadomo tez, ze pilot jest z tylu bialy, z przodu czarny. Tak jak dla Ultraboxa. No i raczej BT to to nie bedzie, jak w PB.

Edytowane przez Urkisat
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LorDx napisał:

Pod potrzeby operatora wystarcza, będzie chodzić to co powinno.

Jeśli ktoś chce mercedesa musi iść do sklepu i sobie kupić.

Jakiego znowu Mercedesa? Dysk podłączany do dekodera przez USB 2.0 to idiotyzm na który tylko "księgowy" mógł wpaść.

 

10 godzin temu, Urkisat napisał:

W kazdym razie sam dysk w tej obudowie jest wiekszy, a raczej wyzszy niz dekoder. Mi sie to kojarzy ze sprzetami z lat 80ch, albo kratkami wentylacyjnymi w autach z tamtego okresu. Prawdziwy szok, ze takie cos mozna wypuscic w 2022 roku.

Canal+ dość dosłownie wziął powrót mody z lat 80ch 🤣

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...