Skocz do zawartości

TVP World – anglojęzyczny kanał informacyjny TVP


tttttyyyyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

Tyle że kartę powinności o ile się nie mylę ustala sama TVP i ona mogłaby ulec zmianie.

Tylko jak na razie nie została zniemiona, więc wyłaczenie 3 kanałów i pasm lokalnych było pogwałceniem tego dokumentu i dalej jest przez nieemitowane programów TVP world

10 godzin temu, dvbtowiec napisał(a):

do końca nie rozumiem jak TVP World który miał znikomą oglądalność (nadawanie w sieci) ma kształtować świadomość o Polsce na świecie.

O tym już parę razy pisałem, ale jak widać albo tego nie czytałeś, albo nie pamiętasz - zdarza się

W dniu 25.08.2022 o 13:22, Bartosz10 napisał(a):

@emarti To nie wszystkie dostępne źródła emisji tego kanału

 

https://centruminformacji.tvp.pl/61742781/rosnie-ogladalnosc-tvp-world-na-youtube

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczba subskrypcji czy wyświetleń nie jest równoznaczna z liczbą oglądających. Można materiał kliknąć i od razu wyłączyć, statystyka kliknięcia się zapisała. O tym wielokrotnie było pisane, może nie czytałeś, lub nie pamiętasz - zdarza się. 

Danych o oglądalności z nielicznych innych źródeł dystrybucji  brak. 

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o YT, a o platformy, na których ten kanał był dostępny - w przyczoczonym poście cytowałem ten fragment, ale nie jest pokazywany cytat podczas cytowania postu

Specjalnie dla Ciebie zacytuję to jeszcze raz:

Cytat

TVP World stale zwiększa swoje międzynarodowe zasięgi dystrybucyjne. Obecnie kanał dostępny jest w zagranicznych sieciach kablowych m.in. w Zjednoczonym Królestwie (za pośrednictwem platformy Freeview, w ramach usługi Channelbox), Stanach Zjednoczonych (za pośrednictwem serwisu Sling TV), a także w ogólnokrajowej telewizji naziemnej na Litwie oraz w Estonii. 

 

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że dystrybucję można poszerzyć, ale to wymaga dodatkowych nakładów finansowych, które nie gwarantują zwrotu środków. Mówimy o publicznych środkach, które powinny być wydawane racjonalnie zwłaszcza w obliczu ogromnego długu TVP.

Lepszym pomysłem wg mnie byłaby ściślejsza współpraca z Euronews. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2024 o 07:56, dvbtowiec napisał(a):

Lepszym pomysłem wg mnie byłaby ściślejsza współpraca z Euronews. 

Mam wrażenie, że regionalne Euronews mają teraz nieco większą autonomię choć z pewnością są produkowane taniej. Myślę, że polskie Euronews byłoby nie głupie.

 

Jeśli już TVP World, to nadal nie ma planów puszczenia tego z satelity? Miejsce na transponderach leży i kwiczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, an10ka napisał(a):

Przecież jest TVP POLONIA więc po co TVP WORLD?

TV Polonia ma inny charakter, to kanał polonijny, natomiast TVP World ma podobną rolę co na przykład France 24 albo BBC News w wersji międzynarodowej.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie za dużo już tego rozdrobnienia w TVP.

To niech TVP INFO będzie międzynarodowy (wiadomości z kraju i ze świata).

I niech odkodują TVP INFO  na satelicie.

A TVP3 - wiadomości z kraju i regionu.

 

Porozrzucali seriale po wszystkich TVP i zadowoleni.

Co robi "Karino" na TVP HISTORIA i inne seriale?

Od tego jest TVP SERIALE i TVP HD.

 

Więc dlatego takie moje podejście do tworzenia następnego kanału TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no faktycznie :)

Tak mało oglądam TVP INFO że nie zauważyłem, że jest FTA :)

Posiadam TNK HD więc nie zwróciłem na to uwagi.

Bardzo mało oglądam programy informacyjne.

 

To tym bardziej przerobić TVP INFO na WORLD.

Edytowane przez an10ka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, DanielK napisał(a):

Przecież TVP Info jest niekodowane z 13E zdaje się od 2015 roku

TVP info jako niekodowana stacja z 13E nadaje od 27.12.2014 roku ale pod koniec rządów Daszyńskiego zakodowano stacje. Decyzje cofnął natychmiast Jacek Kurski i stacja nadaje ponownie FTA od 30 stycznia 2016 roku.

TVP World za czasów Kurskiego miał trafić na Astre co nawet pisano na sat kurier i podano planowane parametry ale to muszę sprawdzić

 

Edytowane przez Mateusz2006
  • Popieram 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadawanie z Astry byłoby strzałem w stopę o to takim samym jak emitowane stamtąd TV Trwam. Już Hot Bird byłby tutaj lepszą opcją gdyż mimo że jest droższy to jest jednak używany przez Polaków.  

Tymczasem do powrotu TVP World nie doszło z powodu przedłużającego się (kolejnego) remontu w jeżeli mnie pamięć nie myli studiu B. Wirtualnemedia podają że stacja ma nadawać 9 godzin premierowego programu dziennie: https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-world-ramowka-kiedy-start-zmiany

Moim zdaniem z uwagi na serwisy informacyjne ten czas powinien być nieco dłuższy. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że TVP World jest skierowany do zagranicznego odbiorcy posługującego się językiem angielskim.

Ten kanał nie jest skierowany do Polaków, Wiec nadawanie z innej pozycji niż Hot Bird byłoby wskazane.

Chodź myślę że dobrym pomysłem byłoby włączenie kilku najbardziej atrakcyjnych jeżyków obcych do przekazu TVP Polonia.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Poland napisał(a):

Tymczasem do powrotu TVP World nie doszło z powodu przedłużającego się (kolejnego) remontu w jeżeli mnie pamięć nie myli studiu B.

Studio B oddawane do użytku w listopadzie wymaga już remontu? To istne bajki dla widzów, a dałeś im się nabrać.

 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszą je dostosować do TVP World przy okazji wynosząc urządzenia do tworzenia wirtualnej rzeczywistości tak by trafiły one do studia głównych serwisów czy TVP Info. 

10 minut temu, wizjaplus napisał(a):

Tylko że TVP World jest skierowany do zagranicznego odbiorcy posługującego się językiem angielskim.

Ten kanał nie jest skierowany do Polaków, Wiec nadawanie z innej pozycji niż Hot Bird byłoby wskazane.

Nie powiedziałbym. Gdyby to co piszesz miało sens to przekazu chociażby takiego Deustche Welle nie byłoby na Astrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...