Skocz do zawartości

TVP World – anglojęzyczny kanał informacyjny TVP


tttttyyyyy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście, że ta druga. „Poland In English” jest za długa. A TVP Info i TVP World to dwa osobne kanały, gdzie to w tym ostatnim audycje prowadzono stosunkowo drętwo, niekiedy łamaną angielszczyzną. Stąd liczę na odmienność i żeby kanał dorównał chociaż France 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, hgf22593 napisał(a):

Widocznie dali tą czołówkę, której używali do grudnia w tym studiu. W końcu tu kiedyś produkowano Panoramę. Liczę na to, by ten kanał wrócił do tv naziemnej. Może nie będzie już takiej amatorki, jak do tej pory 😌

Poza tym, aby kanał był bardziej rozpoznawalny, można wrócić do starej nazwy, którą nie wiedzieć po co Kurski wyrzucił do kosza. 
Trzymam kciuki za nowe TVP World 👍

Ten kanał będzie w telewizji naziemnej gdyż ma on zarezerwowane miejsce na MUX6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, hgf22593 napisał(a):

gdzie to w tym ostatnim audycje prowadzono stosunkowo drętwo, niekiedy łamaną angielszczyzną.

Akurat wtedy część prowadzących mówilo lepiej po angielsku niż po polsku, więc oni raczej nie mówili łamaną angielszczyzną, polscy prezenterzy też dosyć dobrze mówili po angielsku - np. Michał Rachoń

No ale zobaczymy co pokaże nowa ekipa stacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest już kanał „TVP World”, na którym leci plansza odsyłająca do TVP GO :)

 

12 godzin temu, Bartosz10 napisał(a):

Akurat wtedy część prowadzących mówilo lepiej po angielsku niż po polsku, więc oni raczej nie mówili łamaną angielszczyzną, polscy prezenterzy też dosyć dobrze mówili po angielsku - np. Michał Rachoń

No ale zobaczymy co pokaże nowa ekipa stacji

 

Nie sądzę, by tacy ludzie jak Rachoń byli odpowiedni do naśladowania angielskiej wymowy. Jeśli TVP sprowadziłoby z Anglii prezenterów Kasię Maderę i Tomka Schafernakera, to zdecydowanie lepsze wrażenie by to sprawiało niż program w dotychczasowej koncepcji, niemający żadnej widowni i tym bardziej rozgłosu.


Niemniej należy takie kanały trzymać w ofercie naziemnej, by ludzie mający problemy z internetem i innymi formami dostępu do anglojęzycznych TV, mogli trzymać kontakt z językiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, hgf22593 napisał(a):

niemający żadnej widowni i tym bardziej rozgłosu.

No nie powiedział bym, że mieli zerową widownię - wystarczy sprawdzić różne głosy i posty w mediach społecznościowych po wyłączeniu tego kanału

15 minut temu, hgf22593 napisał(a):

Tak, jest już kanał „TVP World”, na którym leci plansza odsyłająca do TVP GO :)

Ja nie widzę żadneko kanału, ani planszy w mobilnej aplikacji TVP GO

Skoro jest odsyłacz to w TVP go coś powinno być, bo jeśli nie to ten odsyłacz jest bezsensu

Edytowane przez Bartosz10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te „różne” głosy nie są środkiem zarobku dla TVP World, a dotacja z MSZ wszystkiego nie załatwi. Nie pisałem o żadnej planszy w mobilnej aplikacji, ale o planszy w tv naziemnej, która jest na tym kanale, jak tylko dojdziesz do tego jak przeszukać kanały w telewizorze :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hgf22593 napisał(a):

 Nie pisałem o żadnej planszy w mobilnej aplikacji, ale o planszy w tv naziemnej, która jest na tym kanale, jak tylko dojdziesz do tego jak przeszukać kanały w telewizorze :lol2:

Ty piszesz o kanale wirtualnym HbbTV z MUX3 który jest na liście od miesięcy. Ten kanał działał długo jako kanał wirtualny. 

 

Ewentualne włączenie tego  kanału do MUX6 - będę równie krytyczny jak poprzednio. Zapchajdziura która polskiego widza kompletnie nie interesuje, podobnie jak Belsat. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Ty piszesz o kanale wirtualnym HbbTV z MUX3 który jest na liście od miesięcy. Ten kanał działał długo jako kanał wirtualny.


No to nie ma sensu trzymać drugiego dubla dla TVP World, skoro będzie leciało to samo. Dobrze by było, aby wprowadzili już ramówkę programu do EPG. A w naziemnej kanał musi zostać, żeby ludzie z mniejszymi możliwościami doboru kanałów mogli podtrzymać kontakt z angielskim, a także dowiedzieć się więcej rzeczy ze świata niż na TVP Info. Chyba, że lepiej retransmitować BBC News przez godzinę lub dwie na którejś z głównych anten, jak w latach 90. robiono to z CNN.

Edytowane przez hgf22593
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od nauki angielskiego mógłby być kanał TVP Nauka.

A TVP Wolrd nie będzie pokazywał rzeczy ze świata, a to samo co jest w 19:30, Panoramie, czy TVP Info, tylko przetłumaczone na język angielski.

Dla polskiego widza kanał nie ma żadnej wartości. Ten kanał powinien nadawać do widza za granicą.

53 minuty temu, hgf22593 napisał(a):

No to nie ma sensu trzymać drugiego dubla dla TVP World, skoro będzie leciało to samo.

Nikt nie mówi o dublu, sprostowałem jedynie Twoją informację że kanał się rzekomo już pojawił. To co masz zaprogramowane to kanał wirtualny z MUX3 który w NTC jest od dawna.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że TVP Nauka jako pierwsza zostanie objęta planem redukcji kanałów, bo nic poza powtórkami i transmisjami z wydarzeń naukowych emitowanymi od wielkiego dzwonu nie wnosi do oferty publicznej telewizji. A ja przecież nie piszę nic o nauce, tylko o samym kontakcie z językiem. W końcu BBC News albo CNN nie prowadzą nauki angielskiego na swojej antenie.

Edytowane przez hgf22593
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się tak czepił tego BBC czy CNN które nadają w swoim rodzimym języku angielskim i porownujesz to do TVP World. Przecież sens istnienia TVP World nie jest w podszkalaniu języka przez polskiego widza, a dotarcie z informacją o Polsce do widza na świecie.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mastano napisał(a):

Z tego co widzę, to wiele twarzy ze "starego TVP World" zostanie bez zmian - więc tak jak pisał @hgf22593

20 godzin temu, hgf22593 napisał(a):

audycje prowadzono stosunkowo drętwo, niekiedy łamaną angielszczyzną.

tylko w tym wpisie zmienić czas przeszły na przyszły i się będzie wszystko zgadzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sens jest aby kanał pojawił się. TVP World powinien mieć dystrybucje włącznie z kanałem TVP Polonia (tzw. pakiet). Dodatkowo portal internetowy TVP World powinien być kilka wersji językowych tak by docierać do jak najszerszej publiczności za świecie (może i nawet aplikacje na smartfony czy tablety). Czas iść z duchem czasu.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hgf22593 napisał(a):

Nie pisałem o żadnej planszy w mobilnej aplikacji, ale o planszy w tv naziemnej, która jest na tym kanale, jak tylko dojdziesz do tego jak przeszukać kanały w telewizorze :lol2:

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem, to wyjaśniałem, że chodziło mi o to że pisałeś, że jest odsyłacz do TVP GO, więc jak jest odsyłacz, to w wywołanym źródle coś powinno być, bo jeśli jest odsyłacz prowadzący do TVP GO, w którym ma być jakaś zawartość/transmisja TVP World, a tam niczego takiego nie ma, to taki odsyłacz jest bez sensu

I akurat wiem jak przeszukać kanały, więc nie musisz mnie obrażać

2 minuty temu, wizjaplus napisał(a):

Sens jest aby kanał pojawił się. TVP World powinien mieć dystrybucje włącznie z kanałem TVP Polonia (tzw. pakiet). Dodatkowo portal internetowy TVP World powinien być kilka wersji językowych tak by docierać do jak najszerszej publiczności za świecie (może i nawet aplikacje na smartfony czy tablety). Czas iść z duchem czasu.

TVP World miało osobną aplikacje mobilną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, hgf22593 napisał(a):

Mam nadzieję, że TVP Nauka jako pierwsza zostanie objęta planem redukcji kanałów, bo nic poza powtórkami i transmisjami z wydarzeń naukowych emitowanymi od wielkiego dzwonu nie wnosi do oferty publicznej telewizji. A ja przecież nie piszę nic o nauce, tylko o samym kontakcie z językiem. W końcu BBC News albo CNN nie prowadzą nauki angielskiego na swojej antenie.

 

Jeśli masz pisać takie głupoty, to włącz sobie setną powtórkę Rancza na TVP Seriale. Może to cię zadowoli. 

 

TVP Nauka ma doskonale serie dokumentalne autorstwa słynnego fizyka Jima Al-Khalili, dużo filmów z Davidem Attenborough. Do tego cotygodniowy Raport Naukowy. Czego jeszcze chcesz w naukowym kanale? "Jak to jest zrobione"  przez 5 godzin na dobę jak na Discovery Science? Albo Monster Truck???

 

Przepraszam za off-topic.

 

Co do TVP World - cieszę się, że wraca. Mam ogromny żal, że tak długo stacja nie działała. 

 

Jedyne co mnie irytowało w dotychczasowym TVP WORLD to zbyt długie wywiady. Często rozmówcy łączący się zdalnie ze studiem zamiast odpowiadać zwięźle na pytania, dawały kilkuminutowy monolog. Zdarzało się, że niektórzy rozmówcy mówili po angielsku "tak sobie". Nie mam zamiaru krytykować zdolności językowych, bo to indywidualna sprawa i nie powinna nikogo dyskwalifikować, ale gdy wypowiedzi trwały zbyt długo, to stawały się męczące. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dvbtowiec napisał(a):

Coś się tak czepił tego BBC czy CNN które nadają w swoim rodzimym języku angielskim i porownujesz to do TVP World. Przecież sens istnienia TVP World nie jest w podszkalaniu języka przez polskiego widza, a dotarcie z informacją o Polsce do widza na świecie.

Piszę o aspekcie dostępności TVP World w naszej telewizji naziemnej, a nie tylko emisji za granicą, bo widzę że nie chce Ci się zrozumieć potrzeby prostego dostępu w tradycyjnej telewizji do rzetelnej informacji w języku uznawanym za międzynarodowy. Tym bardziej, że kanał ma dużo prostszą i tańszą formułę niż BBCN i CNN.

 

Godzinę temu, CYFROmaniak napisał(a):

Jeśli masz pisać takie głupoty, to włącz sobie setną powtórkę Rancza na TVP Seriale. Może to cię zadowoli. 
 

TVP Nauka ma doskonale serie dokumentalne autorstwa słynnego fizyka Jima Al-Khalili, dużo filmów z Davidem Attenborough. Do tego cotygodniowy Raport Naukowy. Czego jeszcze chcesz w naukowym kanale? "Jak to jest zrobione"  przez 5 godzin na dobę jak na Discovery Science? Albo Monster Truck???

 

 

Najpierw mi wykup dostęp do tych wspomnianych przez Ciebie głupot, bym mógł pisać które, znowu przypiszesz do czegoś niezwiązanego z nauką.

 

1 godzinę temu, Bartosz10 napisał(a):

Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem, to wyjaśniałem, że chodziło mi o to że pisałeś, że jest odsyłacz do TVP GO, więc jak jest odsyłacz, to w wywołanym źródle coś powinno być, bo jeśli jest odsyłacz prowadzący do TVP GO, w którym ma być jakaś zawartość/transmisja TVP World, a tam niczego takiego nie ma, to taki odsyłacz jest bez sensu

I akurat wiem jak przeszukać kanały, więc nie musisz mnie obrażać

TVP World miało osobną aplikacje mobilną


Jakbyś umiał korzystać z tej aplikacji, to zwróciłbyś uwagę że nie ma w niej żadnych tego typu plansz, bo to jest w końcu docelowe miejsce, do którego plansza z DVB-T2 odsyła. A jeśli mają zostać ci sami prezenterzy, to nie będą raczej nadzorowane przez tego samą osobę która kierowana TVP World do grudnia. Co, jeśli nie sam nie dotrzesz do tej myśli, pozwoli na poprawę ich warsztatu dziennikarskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, hgf22593 napisał(a):

bo to jest w końcu docelowe miejsce, do którego plansza z DVB-T2 odsyła. 

Nie wiem ile razy można to wyjaśniać. W przekazie naziemnym masz zaprogramowany kanał wirtualny, internetowy z MUX3, ktory do odbioru wymaga urządzenia z HbbTV. To nie jest kanał ktory teraz dodano, a jest już od miesięcy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, hgf22593 napisał(a):

Jakbyś umiał korzystać z tej aplikacji, to zwróciłbyś uwagę że nie ma w niej żadnych tego typu plansz, bo to jest w końcu docelowe miejsce, do którego plansza z DVB-T2 odsyła.

Wiem, że nie ma takich samych plansz co w HbbTV, ale twierdzenie, że nie ma plansz jest błędne - zobacz na transmisje TVP Parlament, gdy nic nie transmituje.

Co wtedy pokazuje - zapętloną animację z logotypem kanału

I właśnie coś takiego, mogło by być w przypadku TVP World (z tego co widziałem, to mają korzystać z dotychczasowych pauz, więc nic by to nie kosztowało):

Albo plansza z informacją o starcie kanału, a nie tak jak jest teraz jak wejdzie się na ten kanał i HbbTV przekieruje na link ze źródła to wyświetla błąd:

IMG-20240309-202715.jpg

 

Edytowane przez Kirk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości języka angielskiego, to samo mógł bym powiedzieć o np. Al Jazeera English czy France 24. Każdemu się zdarza ;-) 

Znów szkoda że przynajmniej na kilka dni przed startem nie ma emisji jakiejś planszy zapowiadającej start na MUX-6.

Niewątpliwie moim zdaniem kanał powinien w pakiecie z TVP Polonia poszerzyć zasięg z satelity. Przez najbliższe 5-10 lat będzie miało to sens.

Edytowane przez DanielK
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że na razie nigdzie nie padło oficjalnie że kanał będzie w MUX6. Może pozostanie jako wirtualny w MUX3. Zobaczymy zatem jutro. 

Chociaż jest w komukacie TVP

Cytat

Wkrótce zostanie też ponownie uruchomiona transmisja naziemna na Litwie, w Estonii i Austrii, a także na MUX-6 w Polsce.

No to fatalnie. Szkoda pasma na takie zapchajdziury. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...