Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dorabiasz uchwyt żeby antene szło obrócić o 90 stopni i tyle. Tu prawdopodobnie będziesz musiał zastosować pułapki kanałowe na k.23, k.26, k.45, k.50 ,a napewno na kanał 50 .Mobilną masz na kanale 55 i antene musisz ustawić na nadajnik Tarnów - Lichwin .Spróbuj najpierw z samą anteną oczywiście bez jakichkolwiek wzmacniaczy bo masz blisko nadajnik ,który nadaje z dużą mocą .Mapka bardzo przydatna Tobie http://www.dvbtmap.eu/mapdistance.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie powinno się udać przy tej odległości spokojnie odebrać sygnał nawet przy antenie ustawionej w polaryzacji poziomej i wszystko odbierać ze swojej anteny. Gdyby jednak był problem to MUX1/2/3 odbierałbym ze zbiorczej anteny a MUX4 z najprostszej pasywnej anteny. Sygnały zsumować zwrotnicą, ale tu już może być większy problem dla @hruszcz. Prawdopodobnie ze "zbiorczej" trzeba "wyciąć" kanał 55.

PS. Administrator budynku jak się zapatruje na skonfigurowanie zestawu antenowego, aby umożliwić odbiór MUX1/2/3 i 4 z instalacji zbiorczej? Pytałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, mam problem z BBC Brit

Mam PVR HD 7000 + Multiroom HD 5500

 

Na wyżej wymienionym kanale pisze informacja o błędnym podłączeniu anteny lub konfiguracji dekodera (HD 7000), natomiast na HD 5500 wszystko działa bez zarzutu.

Zamieniłem już miejscami dekodery i na dodatkowym dekoderze działa wszystko OK, a na HD 7000 nie.

 

Wymieniłem już w Punkcie Obsługi Cyfrowego Polsatu 3 razy dekoder i bez żadnego rezultatu.

 

Ma może ktoś jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Czy ktoś się spotkał może z podobnym problemem ? Nie chodzi o sam dekoder a o pilota do dekodera HD 3000. Nowe baterie, pilot fatalnie działa, trzeba super dokładnie wycelować w dekoder aby reagował na pilota. Czy to wina dekodera czy pilota ? Nie wyobrażam sobie takiej obsługi. Poproszę o radę. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Również posiadam dekoder HD 3000 i nie mam takich problemów. Najlepiej byłoby sprawdzić innym pilotem, czy jest jakaś zmiana czy nie ma. A może spróbować wymienić dekoder?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Chyba jednak wina pilota. Spróbowałem z innym i działa bez zarzutu. Czy wymienią taki pilot w APS ? A jak zrobią tam testy i nie zauważą niezgodności (może tak być) czy będą chcieli wymienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od trzech miesięcy na dekoder dodatkowy MR (HD3000) nie spadają uprawnienia co miesiąc muszę dzwonić i prosić o ponowienie co zaczyna mnie już irytować.

Czy z takim problemem mogę udać się do punktu i poprosić o wymianę sprzętu ? umowa przedłużona w grudniu zeszłego roku bez wymiany dekodera MR i od tego momentu zaczęły się właśnie szopki z uprawnieniami na HD3000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nick_usuniety

Sprawdź czy na przykład nie jest pęknięty promiennik konwertera. Wtedy konwerter do wymiany.

Sprawdź jeszcze czy przewód jest poprawnie połączony ze złączkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było już o tym pisane, ale 151 stron to trochę dużo.

Ktoś wie dlaczego Cyfrowy Polsat przestaje nadawać jeśli dekoder przez długi czas nie był włączany? Trzeba potem do nich dzwonić żeby wznowili sygnał albo przez ICOK samemu robić.

Chyba że to jakaś kwestia techniczna a nie celowe działanie ze strony CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprawnienia na karcie mają określony termin ważności, w przypadku Polsatu są to (z moich obserwacji) 2 miesiące od daty kiedy karta te uprawnienia odebrała. Jeśli w tym czasie karta nie odbierze aktualizacji (po na przykład dekoder był przez tyle czasu odłączony czy to z zasilania, czy od anteny), to nic nie będzie świecić. Jak masz pad zasilania na 2 godziny, to zwykle uprawnienia są po jego przywróceniu nadal ważne.

 

Ot i cała tajemnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od 2010 roku posiadam dekoder HD Echostar HDS-400E. Od jakiegoś czasu nękają go jednak pewne awarie. A to pilot szwankuje, a to dekoder się zacina lub w ogóle nie chcę się włączyć, a to jeszcze coś innego.

 

Mam takie pytanie czy mógłbym go wymienić na dekoder PVR z funkcją nagrywania i czy taka wymiana wiązałaby się z dodatkową opłatą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...