Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o kąt działania pilota to w HD5000 jest bardzo duży i pilot działa nawet z odbicia od przeciwległej ściany (pilot CRB47A00)

Raczy pan żartować :)

Jeśli jednak jest to na poważnie to proszę o wyjaśnienie dlaczego mnóstwo klientów rok czy dwa temu raportowało - mało powiedziane - było wkurzonych na kąt działania pilota? Taka wersja modelu dekodera czy może pilota?

HD3000 i HD6000 w czasie pracy biorą ok. 8W. HD5000 nie mierzyłem. Nowy pilot od tunerów CPT działa wyśmienicie. Celuję gdzie chcę i działa.

Ok, sprawdzałem na HD2000 i HD5000 - zła wersja zasilacza? Przecież były takie. Może więcej danych? W końcu zasilacze też są "markowane" CP Tech i mają nawet swój SN...

 

Drugi link google pilot CRB47A00 pokazuje zupełnie inny pilot niż ja dostałem i sprzedawałem - czyżby jednak winny był pilot? Tylko dlaczego Sagemcom ESI-88 działał dobrze z pilotami od HDx000?

 

Nie, winny jest jednak dekoder. Mój telewizor odbiera sygnał każdego pilota i mruga jeśli dostanie cokolwiek w podczerwieni. Testowałem właśnie pilota od ESI-88 pod różnymi kątami pionowymi (odbicia od ścian i sufitu co na oko około 20 stopni) siedząc 2 metry naprzeciw TV i dekodera HD2000 leżącego na poziomie podstawy telewizora. Lampka w TV mruga niezależnie gdzie skieruję pilota, dekoder reaguje tylko jeśli wyceluję pilota bezpośrednio w niego...

Wniosek: nędzny odbiornik pilota w dekoderze. Potwierdzenie opinii dziesiątek klientów.

 

Ktoś może wyjaśnić dlaczego ma inne obserwacje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także i ja wymieniłem/szukając ciągle i namiętnie lepszej jakości obrazu/z hd5000 na ten nowy dh5500s.No i cóż....lepszy niby procesor i wszystko lepsze wg opisu i nic.Obraz nie rzucił mnie na kolana ;-).Bez zauważalnej różnicy w jakości .Generalnie jest mniejszy gabarytowo i wagowo od hd 5000,aż się bałem czy nie za mały i lekki ,ale kable go nie przewracają.Przełączanie kanałów także trwa wieki jak w hd5000 wduszenie ok trochę przyspiesza ten czas.Na + lepiej działa mi z diseq-em niż poprzedni szybciej przełącza satelity i jest przygotowany pod jakąś osobną kartę wifi.

I tutaj pytanie do Was zawsze wraca ono po każdym resecie do fabrycznych lub na nowym:W jaki sposób teraz po Ich wymianie softu/na hd5000 juz tak było/szukać poszczególnych kanałów.Dogrywam sobie zawsze całego HB i astrę/nie kodowane/,kiedyś to szukać można było nazwie kanału a teraz te ich grupy i bądź tu mądry jak znaleść jakiś kanał z poza listy CP.Jaki macie na to sposób czy tylko taki jak ja czyli jechanie po kolei i dodawanie sobie do listy ulubionych?.Już dawno jak tylko to zmienili dzwoniłem do Nich ,ale co jeden telefon załatwi?.

ps...lepszego obrazu chyba nie znajdę wogóle-jak pisał jeden z kolegów,a już na pewno nie w CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także i ja wymieniłem/szukając ciągle i namiętnie lepszej jakości obrazu/z hd5000 na ten nowy dh5500s.No i cóż....lepszy niby procesor i wszystko lepsze wg opisu i nic.Obraz nie rzucił mnie na kolana ;-).Bez zauważalnej różnicy w jakości .Generalnie jest mniejszy gabarytowo i wagowo od hd 5000,aż się bałem czy nie za mały i lekki ,ale kable go nie przewracają.Przełączanie kanałów także trwa wieki jak w hd5000 wduszenie ok trochę przyspiesza ten czas.Na + lepiej działa mi z diseq-em niż poprzedni szybciej przełącza satelity i jest przygotowany pod jakąś osobną kartę wifi.

I tutaj pytanie do Was zawsze wraca ono po każdym resecie do fabrycznych lub na nowym:W jaki sposób teraz po Ich wymianie softu/na hd5000 juz tak było/szukać poszczególnych kanałów.Dogrywam sobie zawsze całego HB i astrę/nie kodowane/,kiedyś to szukać można było nazwie kanału a teraz te ich grupy i bądź tu mądry jak znaleść jakiś kanał z poza listy CP.Jaki macie na to sposób czy tylko taki jak ja czyli jechanie po kolei i dodawanie sobie do listy ulubionych?.Już dawno jak tylko to zmienili dzwoniłem do Nich ,ale co jeden telefon załatwi?.

ps...lepszego obrazu chyba nie znajdę wogóle-jak pisał jeden z kolegów,a już na pewno nie w CP.

Różnice w obrazie w minimalnym, często niezauważalnym stopniu zależą od sprzętu. Problem leży po stronie słabych parametrów nadawania kanałów z satelity. I niezależnie, czy bedziesz oglądał TVP2 HD na Mediaboxie, czy na HD5000 obraz będzie tak samo żałosny, bo obydwie platformy pobierają sygnał z tego samego transpondera.

Natomiast co do tego przełączania, to moim zdanie lepiej, że jest czas na skorygowanie numeru kanału, niż żeby od razu przełączało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafnov potwierdzam fakt w dekoderach sd tego nie było-dopiero w hd 5000 to się pojawiło i nadal jest.

arko07 fakt jest na stronie 7 u dołu. dllczego nie czytałem -bo 100 razy czytałem w hd 5000 o tym i tam ani słowa-więc założyłem,ze tutaj będzie podobnie.

Przy okazji-chodzi o ten [beep] Ich układ kanałów.Nie muszę pisać ile to razy do Nich dzwoniłem w tej sprawie-no ale jeden u[beep]liwy klient..co im tam.Ja widzę to tak,że Oni mają nas w D...e.Mówię im skoro preferujecie Hd to czemu nie dacie kanałów tych od 1 na pilocie ,a nie 3razy wciskać aby hd oglądać.Przez to faworyzujecie dziadowskie tv/choć i tak nie do końca bo sami hd dekodery rozdajecie obowiązkowo.To oni mi ,że mogę sobie kanały sam po układać.To ja im a po jakiego skoro każdy reset czy do ustawień fabrycznych i od nowa ustawiać trzeba listę.Mówię jak są takie orły to niech zrobią aby poprzez usb sobie zrobić kopię "swoich"kanałów i zawsze przywrócić.To na to cisza "zagięcie" w słuchawce po drugiej stronie.Nie wiem nie znam się ale czy to taki problem nie do przeskoczenia??.Co o tym myślicie??.To może zasypmy Ich tysiącami maili na Icok lub telefonami na info jak nas będzie więcej może coś się zmieni.No chyba ,że to faktycznie tyko mnie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś jedynym, który uważa domyślną listę oraz sposób zarządzania ulubionymi za beznadziejne. Widać to po komentarzach w necie a także po opiniach użytkowników/klientów. W nowych softach jest już lepiej, bo można sobie posortować, ale to czy aktualizacja usuwa listy nie stwierdzę dzisiaj - ostatnio wydaje się to być losowe. Na jednym dekoderze po aktualizacji softu wyzerowane zostały ustawienia DiseqC i zniknął sygnał z Astry, na innym znikła lista, ale konfiguracja "zeza" została. Nie wiem od czego to zależy i za dużo jest czynników, by to stwierdzić (łącznie z daną wersją softu oraz ingerencją użytkownika, który rękami i nogami zapiera się, że on na pewno nic nie zmieniał w ustawieniach... ta, a zasilanie LNB to wyłącza się samo...)

Ustawienia fabryczne - pierwsza i najlepsza wg konsultantów metoda na pozbycie się problemów z dekoderem zawieszającym/resetującym/nie reagującym na pilota - usuwają, ale do tego właśnie powinien być "backup" o którym piszesz.

Przyznam, że ja zrezygnowałem z ustawiania listy - znam układ swoich kanałów tak dobrze, że z automatu wbijam cyferki, a układanie własnej listy i uczenie się od nowa pozycji kanałów byłoby zbyt męczące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam układ swoich kanałów tak dobrze, że z automatu wbijam cyferki, a układanie własnej listy i uczenie się od nowa pozycji kanałów byłoby zbyt męczące.

To zrób tak jak ja. Zrobiłem swoją własną listę ulubionych na której podmieniłem kanały w SD na ich odpowiedniki w HD. Lista wydaje się nienaruszona, a jednak kanały HD są na początku listy. Kanały SD przeniosłem na dawne miejsca kanałów HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty myślisz, że w dekoderach NC+ przełącza w sekundę? Pace to taki muł, że gorszego nie było. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że każdy dekoder hd ze stajni CP jest lepszy od Packa.

I może dlatego nie jest już oferowany ten dekoder tylko chyba wymiany.Oficjalnie są oferowane inne dekodery jaki problem wymienić?A co to za problem że chwilę potrwa zmiana kanałów dla mnie nie jest to problemem pomimo że mój ADB robi to szybciej niż HD3000.Chyba najistotniejsze jest aby dekoder był stabilny i działał bez problemów a do tego miał wszystko to co jest potrzebne dla przeciętnego użytkownika.I choć ADB uruchamia się kilka razy dłużej to nie wymieniłbym go na żaden dekoder z CP dobre dekodery były kiedyś Samsung HD370 i Echostary teraz dekodery te są bez wsparcia technicznego i nie działają jak potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam również ADB i niedobrze mi się robi jak przez kilka minut patrzę na ekran uruchamiania. To już wolę oczo*ebne menu i zwalone listy, ale żeby po wejściu do domu czy obudzeniu rano dekoder zastartował mi kilka razy szybciej. Wolę/wolałbym. Akurat w tym momencie wybranie ADB było kompromisem, bo to kablówka zamiast CP, innymi słowy dobry internet i gorsza telewizja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty myślisz, że w dekoderach NC+ przełącza w sekundę? Pace to taki muł, że gorszego nie było. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że każdy dekoder hd ze stajni CP jest lepszy od Packa.

I może dlatego nie jest już oferowany ten dekoder tylko chyba wymiany.Oficjalnie są oferowane inne dekodery jaki problem wymienić?A co to za problem że chwilę potrwa zmiana kanałów dla mnie nie jest to problemem pomimo że mój ADB robi to szybciej niż HD3000.Chyba najistotniejsze jest aby dekoder był stabilny i działał bez problemów a do tego miał wszystko to co jest potrzebne dla przeciętnego użytkownika.I choć ADB uruchamia się kilka razy dłużej to nie wymieniłbym go na żaden dekoder z CP dobre dekodery były kiedyś Samsung HD370 i Echostary teraz dekodery te są bez wsparcia technicznego i nie działają jak potrzeba.

 

 

Ale jest nadal w użyciu i gro ludzi go ma. Co do stabilności, codziennie musze pobierać epg, bo ginie mi. Czasami nie nagra mi jakiegoś programu zaplanowanego, muli strasznie, nie można utworzyć własnej listy ulubionej. To tylko najważniejsze rzeczy, których pacek nie ma, bądź źle funkcjonuje. A Ty czerstwy nadal broń NC+ jak ojczyzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Ty myślisz, że w dekoderach NC+ przełącza w sekundę? Pace to taki muł, że gorszego nie było. Pokusiłbym się o stwierdzenie, że każdy dekoder hd ze stajni CP jest lepszy od Packa.

I może dlatego nie jest już oferowany ten dekoder tylko chyba wymiany.Oficjalnie są oferowane inne dekodery jaki problem wymienić?A co to za problem że chwilę potrwa zmiana kanałów dla mnie nie jest to problemem pomimo że mój ADB robi to szybciej niż HD3000.Chyba najistotniejsze jest aby dekoder był stabilny i działał bez problemów a do tego miał wszystko to co jest potrzebne dla przeciętnego użytkownika.I choć ADB uruchamia się kilka razy dłużej to nie wymieniłbym go na żaden dekoder z CP dobre dekodery były kiedyś Samsung HD370 i Echostary teraz dekodery te są bez wsparcia technicznego i nie działają jak potrzeba.

 

 

Ale jest nadal w użyciu i gro ludzi go ma. Co do stabilności, codziennie musze pobierać epg, bo ginie mi. Czasami nie nagra mi jakiegoś programu zaplanowanego, muli strasznie, nie można utworzyć własnej listy ulubionej. To tylko najważniejsze rzeczy, których pacek nie ma, bądź źle funkcjonuje. A Ty czerstwy nadal broń NC+ jak ojczyzny.

Powiem tak ja wyraziłem swoją opinię a moje ch[beep]e jest sporadyczne a twoje krytykowanie nagminne.Ile razy już się skompromitowałeś podając argumenty które inni użytkownicy po chwili obalili a Ty szybko nabierałeś wody w usta widząc że po raz kolejny nie wyszło.Część osób po Twoich bredniach już nawet nie odpisuje i nie komentuje Twoich postów traktując Cię jak powietrze.Ja kiedy trzeba to krytykuje i jednego i drugiego operatora bo jestem obiektywny i wyrażam swoje zdanie.Ty bronisz zawsze CP a krytykujesz NC+ jak na byłego pracownika CP przystało.A każdy wie jaka jest prawda wystarczy poczytać wątki o dekoderach obu operatorów.Masz sprzęt po C+ i gdybyś czytał dokładnie posty innych to wiedziałbyś że bardzo często pisałem żle o swoim dekoderze od tamtego operatora ale Ty oczywiście pamiętasz tylko te posty które chcesz.A Twoje oceny jakości technicznej kanałów posiadając tv kineskopowy były mistrzostwem.Ale jak widać jesteś wielkim ekspertem od CP i wszystko wiesz najlepiej nie posiadając nigdy usług tego operatora.Ja natomiast posiadałem CP ponad 11 lat ostatnio wymieniłem stary dekoder SD na HD i posiadałem Premium ponad miesiąc po przerwie blisko 2 letniej.Więc ja mam prawo wyrażać opinię na temat tego operatora ciekawe na jakiej postawie Ty wyrażasz swoje opinie.Chyba na podstawie wiedzy zaczerpniętej z internetu od innych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cd. opinii /subiektywnej/ o dekoderze HD 5500s-muszę uczciwie dopisać .Z perspektywy ponad tygodnia używania ,że ....obraz jednak jest minimalnie ,ale lepszy czyli ten procesor coś jednak daje radę.Szczególnie jest to widoczne oczywiście mowa tu tylko o hd na tych programach -a szczególnie widzę to na TVN-owych??.Nie wiem dlaczego ich hd są jakby lepsze?? skoro z satelity wychodzą jak pisaliśmy o jednakowych parametrach.

Ale aby nie było znowu tak słodko i naj. programy przełączają się jeszcze dłużej niż w hd5000/nawet po naciśnięciu ok/.

2. "minus"przynajmniej u mnie jak słucham poprzez kino domowe to dźwięk jest wyraźnie cichszy niż na hd5000.Jeżeli słuchać tylko na głośnikach TV to jest tak samo jak na hd5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...