Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania:

Pierwsze - pisaliście kiedyś, że do podłączenia dekodera 5500s do internetu wymagane jest podłączenie modułu Wi-Fi (TP-Link TL-WR702n). Czy dekoder posiada jakieś własne zasilanie? Czy można podłączyć do niego zwykły moduł wi-fi, bądź kartę sieciową (jak do starych komputerów, które nie miały wbudowanej karty sieciowej)? Czy jest jakakolwiek możliwość podłączenia dekodera bez tego TP-Link TL-WR702n?

 

 

Drugie - odnośnie dekodera do naziemnej TV: Podarowałem go bliskiej osobie, która w linii prostej mieszka ok. 500 m od nadajnika telewizji naziemnej (Tarnów, Góra Marcina). Zainstalowałem kanały - pokazało mi ich więcej niż 24 podstawowe + 6 płatnych - odbierało płatne co jakiś czas je przycinając - myślałem, że to wina pogody. Po paru dniach ich odbiór nie był możliwy , odinstalowałem je, zainstalowałem, ale już na liście się nie pokazały...Na infolinii powiedziano mi jak sprawdzić zasięg - chyba kanał 55(?)...tam jakość sygnały była bliska zeru. Dziadek ma wspólną antenę z innymi w bloku - i zastanawiam się, czy kupić mu antenę pokojową dla wzmocnienia sygnału. Nie chcę kombinować z zewnętrznymi, jak i grzebać na dachu bloku...Czemu w miejscu, gdzie powinno wszystko działać są takie problemy? Jak mogę wzmocnić zasięg kodowanych kanałów?

kanały naziemne działają jak najbardziej w porządku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania. Wiele nie wiemy o instalacji antenowej wykorzystywanej przez Twoją bliską osobę, ale powodem może być skierowanie anteny w innym kierunku i przez to faktycznie sygnał odbierany jest słaby lub antena jest skierowana w dobrym kierunku, ale z powodu bliskiej odległości sygnał jest zbyt silny (stawiam na ten problem). W obu wypadkach dekodery i TV wyświetlają komunikat o braku sygnału.

Mała antena pokojowa (pasywna) powinna wystarczyć. Przed zakupem umów się na możliwość zwrotu ewentualnie lub wymiany na inną. Ja w Rybniku na osiedlu pod kominami elektrowni, na której jest nadajnik MUX4 (w prostej linii około 700m odbierałem prawidłowo sygnał na najzwyklejszej antenie teleskopowej dołączonej do TV takiej jak ta: http://regat.com.mx/252-thickbox_defaul ... tenna-.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do zasięgu u dziadka - nie powinno być problemu, przy instalacji kanałów podstawowych na telewizorze z wbudowanym dekoderem zainstalowało kupę kanałów więcej niż obecne 24 - zastanawia mnie czy za dobry zasięg może być przyczyną braku sygnału...

Czy pomoże coś takiego?:

http://allegro.pl/antena-pokojowa-dvb-t-68db-nowosc-2015-film-i4780183122.html

Czy wystarczy

http://allegro.pl/estetyczna-mocna-antena-tv-pokojowa-dvb-t-42-db-i4869402532.html

 

Co do mojego pierwszego pytania z wczoraj - odnośnie podłączenia dekodera do wifi, czy hd5500 obsłuzy http://allegro.pl/karta-sieciowa-wifi-wi-fi-adapter-usb-wlan-5db-iii-i4948948693.html czy preferowany jest tp link ze strony Cyfrowego Polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po jakie licho aktywna antena 42db a nawet 68db do odbioru sygnału z nadajnika oddalonego o 500m?! Będzie śliczny komunikat "Brak sygnału..." Przy tej odległości to na tzw. zwykłym drucie odbierze sygnał. Zerknij tutaj: viewtopic.php?f=148&t=1880&start=645#p1041416 W tej lokalizacji jest około 2-3km do nadajnika MUX4 w prostej linii i wokół są 10-piętrowe bloki.

Poczytaj sobie w jakim zakresie pracuje głowica dekodera i co się dzieje, kiedy sygnał jest poza tym zakresem.

Żaden dekoder CPT nie obsłuży polinkowanej tej (ani podobnych) kart sieciowych. Albo TP-Link z oferty CP (nie musi być kupiony w CP), który można skonfigurować bezpośrednio przez MENU dekodera, albo inny Access Point w funkcji klient skonfigurowany za pomocą komputera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę,że regularnie zaglądają tutaj osoby związane z CP.Pytanie do nich.Od wyamiany kilka miesięcy już walczę z głośnością dźwięku w HD 5500s poprzez kino domowe.W poprzednim hd 5000 było ok.Słuchałem programów na poziomie ok 20 na skali KD.Obecnie te same kanały na Hd 5500s muszę słuchać na poziomie ok 30-40 na skali KD.Więc o około 2razy ciszej jest w porównaniu do Hd 5000.Kable te same wszytko przez hdmi ,kino to samo nawet sam dekoder hd 5500s już tez był wymieniony więc to nie jego konkretnie problem tylko wszystkich Hd 5500s.Soft najnowszy nie ma nowszego.Kilka razy dzwoniłem na infolinię oraz do ICOK-bez rezultatu.Czy wydacie jakiś nowy soft który to załatwi i KIEDY???.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie do znawców.

 

Przeczytałem dzisiaj komunikat w moim telewizorze Viera, że po 20 kwietnia 2015 roku przestanie mi działać YouTube.

 

Czy w dekoderach od CP (kompatybilnych z internetem) są wgrane jakieś inne aplikacje oprócz Ipli typu YouTube, TVN Player, DailyMotion, Eurosport, TVP, Iplex itp. (???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @SatExpert - czyli już wiem co napiszę w wątku: "Czego brakuje lub co trzeba zmienić w dekoderach CPT" :wink:

 

A tak w ogóle to czy istnieją jakieś przesłanki, że te aplikacje które wymieniłem kiedykolwiek się pojawią? Najbardziej zależy mi na wspomnianym YouTube i TVP, bo tą pierwszą niedługo stracę, a drugiej jeszcze nie miałem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Szybkie pytanie. Dzisiaj rano, nagle zanikł obraz i pojawiła się informacja o braku sygnału. W Menu pokazywało dobrą siłę i jakość. Po paru- parunastu minutach brak kompletny sygnału w Menu. Po kolejnym dość krótkim okresie, sygnał powrócił na poziom taki jak sprzed "awarii", ale na kanałach wciąż pokazuje brak sygnału. Mam multi room i na drugim dekoderze sytuacja identyczna. Co może być przyczyną? Najpierw myślałem ze spadający śnieg z dachu znowu przemieścił mi antenę (co zdarzyło się już w przeszłości) ale teraz to odpada, bo chociaż troszkę pada, to czemu sygnał raz jest i raz go nie ma (w menu) a kanałów jak nie ma tak nie ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli gdzieś daleko prószy... to u Ciebie ma działać! Wyjdź i zobacz swoją antenę, czy nie jest oblepiona śniegiem i ewentualnie odśnież ją. Jeśli mimo braku śniegu problem nadal będzie występował, to ewidentnie sprawdzenia wymaga ustawienie anteny, sprawność konwertera, połączeń kablowych i stanu mechanicznego przewodu antenowego (czy nie jest spękany).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena ani konwerter nie są oblepione śniegiem. Przesunięcie anteny raczej też wykluczam, bo wczoraj wiało (wcześniej tez) i nigdy nie miałem problemu. Do dzisiejszego poranka. Wodę w kablu chyba też można wykluczyć, bo w dwóch na raz (główny dekoder i multiroom) zawsze w tym samym czasie? Wspólny mianownik to konwerter. Na razie za mocno pruszy żeby sprawdzić kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cholek3, nic się nie przejmuj "TTTM" tzn. ten typ tak ma :)

Mam to samo, przytrzymuje czerwony przycisk żeby sprawdzić poziom sygnału i czasami pokazuje zero czyli żadnych pasków a program leci bez żadnych zacięć nawet w HD. Wyłączam wtedy dekoder, włączam z powrotem i już wszystko wraca do normy.

Jeśli chodzi o zacinanie na słynnym trasponderze 10,910 to chodzi teraz u mnie któryś już tam model PVR HD7000 i w tym najmniej przycina obraz ale jednak zacina a mam na TLC HD górny pasek zielony do końca i dolny prawie do końca (brakuje ze 2 cm na ekranie TV 32 cale) Dodam jeszcze że antenę mam bardzo dobrze wyregulowaną miernikiem, konverter firmy Inverto i czaszę Famaval 85cm, przewód nowy montowany w Październiku 2014r.

Jeszcze wspomnę że dekoder ma numer D8AE-141590xxxx

Takie to niestety usterkowe dekodery ale da się z tym żyć choć nie ukrywam że po zakończonej umowie czyli 12 m-cy jak nic się w tych dekoderach nie zmieni lub nie wyprodukują czegoś lepszego to rozważam zmianę operatora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@swojadroga, tak dokładnie te dekodery.

Problem jest chyba już rozwiązany. Gdy przestało padać w końcu się lepiej przyjrzałem i na konwerterze była cienka warstwa śniegu, niewidoczna z większego dystansu. Dopiero gdy wszedłem na drabinę, delikatnie miotełką wyczyściłem i na razie, od paru godzin jest dobrze. Nie sądziłem że taka mała warstwa śniegu może aż tak zakłócić sygnał.

W każdym bądź razie dzięki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do drugiego pytania. Wiele nie wiemy o instalacji antenowej wykorzystywanej przez Twoją bliską osobę, ale powodem może być skierowanie anteny w innym kierunku i przez to faktycznie sygnał odbierany jest słaby lub antena jest skierowana w dobrym kierunku, ale z powodu bliskiej odległości sygnał jest zbyt silny (stawiam na ten problem). W obu wypadkach dekodery i TV wyświetlają komunikat o braku sygnału.

Mała antena pokojowa (pasywna) powinna wystarczyć. Przed zakupem umów się na możliwość zwrotu ewentualnie lub wymiany na inną. Ja w Rybniku na osiedlu pod kominami elektrowni, na której jest nadajnik MUX4 (w prostej linii około 700m odbierałem prawidłowo sygnał na najzwyklejszej antenie teleskopowej dołączonej do TV takiej jak ta: http://regat.com.mx/252-thickbox_defaul ... tenna-.jpg

Dalej mam problem z ustawieniem kanałów u Dziadka (T-HD 210). Przypomnę, że chodzi o kanały kodowane.

Antena ustawiona jest na nadajnik:

http://www.sat-charts.eu/nadajnik,23TarnowgswMarcina.html

natomiast najbliżej MUX - 4 odbiera

http://www.sat-charts.eu/nadajnik,55TarnowBEcho.html

Nie chcę przestawiać anteny - zbiorcza dla małego bloku.

Pisaliście o antenie pasywnej - czy taka może być?

http://allegro.pl/hd-b-mocna-antena-pasywna-dvb-t-panel-zewnetrzna-i4812698517.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam polecam tą antenę http://www.dipol.com.pl/antena_telewizyjna_uhf_11-elementowa_dipol_11-21-60_A1112.htm lub http://www.dipol.com.pl/antena_asp-4_z_symetryzatorem_A0050.htm jeśli pierwsza nie zda egzaminu i ustaw ją w pionie na nadajnik mobilnej tv (k. 55). Ta z allegro to jakiś wynalazek. Problem może być jeszcze za silny sygnał z pozostałych muxów . Pytanie jeszcze czy są jakieś przeszkody po drodze. Podaj Swoją lokalizację ,to pozwoli okreslić problem i lepiej doradzić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...