Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aby obraz był stabilny (bez przycinania i klatkownia) wskazanie siła i jakość sygnału muszą być stabilnie w kolorze zielonym.Na wszystkich kanałach w polskich platformach jest stosowany zmienny bitrate, dlatego jakość obrazu może być zmienna w zależności od współdzielenia pasma pomiędzy kanałami na danym transponderze. Generalnie podstawą jakości kanałów HD jest jakość techniczna emitowanego materiału, czyli czy dany program był nakręcony w HD i na jakim sprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorry za spam ale [beep]a znów mam problem.Po sobocie w której nie działał mi discovery HD TVP1 HD pod wieczór zaczął działać i przez niedzielę nie ścinało nic nawet na SuperTennis HD i BBC BRIT HD dziś od 20 znów zaczął ścinać Discovery HD TVP1 HD,BRIT HD,klatkuje się strasznie,dźwięk zanika.Co robić,zawołać technika?

EDIT:Zauważyłem,że znów dzieję się to tylko na dekoderze ESI88 a na pozostałych hd 5500s jest ok.Ogólnie w sobotę miałem taki problem,że nie odbierało mi na esi88 TVP1 HD TVP HD DISCOVERY HD,kiedy podłączyłem 5500s programy były lecz kiedy znów podłączyłem esi88 ich nie było.By sprawdzić dla pewności co z esi88 podłączyłem go pod inny kabel lecz tam sygnał był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy w pobliżu dekodera nie stoi access point Wif z LTE ,telefon komórkowy lub telefon bezprzewodowy DECT. Ponadto wykonaj sprawdzenie sygnału na tych konkretnych kanałach przytrzymując przez co najmniej 3 sekundy czerwony przycisk na pilocie (ten obok zielonego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wosiu - mi to wygląda na awarię konwertera bo skoro na innym kablu jest ok to dlaczego ścina Ci na tym/ch które masz podpięte pod ESI88?

Jeśli używasz konwertera quatro to może przepnij kable przy antenie bo na tych hd 5500 jest dobrze,może im wystarcza słabszy sygnał czy jego jakość:?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że odkryłem czemu się ścina. Na 5500s zrobiłem test i jakość sygnału na BBC brit HD i TVP 1 HD jest gdzieś w okolicach 60%. Esi widocznie potrzebuje lepszą jakość sygnału.

Pytanie-Konwerter poruszać prawo lewo by uzyskać lepsza jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę,że odkryłem czemu się ścina. Na 5500s zrobiłem test i jakość sygnału na BBC brit HD i TVP 1 HD jest gdzieś w okolicach 60%. Esi widocznie potrzebuje lepszą jakość sygnału.

Pytanie-Konwerter poruszać prawo lewo by uzyskać lepsza jakość?

HD 5500s zawyża pomiar sygnału jakość w stosunku do innych dekoderów CPT HD mniej więcej o 20%.

Skos ustawienia konwertera (kąt A) reguluje się od jego pionowej pozycji stojąc przed anteną, obracając konwerter w lewo.

 

Obrazek pokazujący zasadę regulacji skosu konwertera

 

kat.jpg

 

Odległość konwertera od czaszy również ma znaczenie dla jakości sygnału.

Odsuwając od czaszy delikatnie (poluzowany wcześniej w uchwycie) konwerter należy znaleźć miejsce w którym jakość sygnału na kanale TVN HD i BBC Brit HD jest najlepsza.

 

Przykład niepoprawnego mocowania konwertera

 

konwmoc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ESI-88 nie ma opcji kontroli sygnału na konkretnym kanale.

Wykorzystaj HD 5500s do weryfikacji pomiaru jakości sygnału.

Sprawdź pomiar na kanale BBC Brit HD k.101.

Dobrze wyregulowany zestaw antenowy na tym kanale powinien zapewniać wskazanie jakość sygnału na poziomie 3/4 długości paska oraz stabilnie kolor zielony.

Kanały na których powinno się weryfikować pomiar jakość sygnału: TVN HD, HBO2 HD oraz BBC Brit HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie raczej ogólne ale tyczy programów nadawanych z tp. CP. Otóz od 2. dni zauważyłem na HBO HD, Fox HD czy Polsat HD, ze dekoder Ariva ma problemy z załapaniem poprawnego obrazu. Co ciekawe inne kanały chodza dobrze, sygnał na tych wymieniaonych 75% czyli niezły...skąd problem. Wykluczam uszkodzenie sprzetu ( oczywiście podejrzewałem głowicę) bo podłączałem inny i to samo.

Zauważyłem też, że poziom BER skacze nawet do 4 mimo wysokiego poziomu jakości sygnału. Wtedy dochodzi do zacięcia obrazu badż obszernej pikselozy.

Jest teraz przesilenie słoneczne, ale objawy są w nocy więc to też nie to.

Na liście podejrzanych CP lub konwerter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra panowie problem rozwiązany.Okazało się,że konwerter Comsat był zepsuty.Wymieniłem na Inverto i moc zasięgu jest na wszystkich kanałach 100%,jakość zasięgu na Polsat HD,TVP HD,TVP1 HD,TVP 2 HD,TVN HD,HBO HD,HBO 2 HD jest 100% i wielu innych.BBC BRIT HD ma Jakość zasięgu tak na oko 80-85%.Także wielkie dzięki za pomoc,teraz jest wszystko ok.

P.S. Myślę by już nic nie grzebać bo i tak pewnie z BBC BRIT HD nie wyciągnę jakości zasięgu 100% a jest teraz 80-85%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@misiek2000wp

Faktycznie, żaden z tych kanałów też nie hula i pojawia się identyczny komunikat. Czyli czeka mnie zabawa z talerzem? :)

Przy okazji, orientujesz się może czy to normalne że niektóre kanały HD rwą podczas kiepskiej pogody? Po przełączeniu na "zwykły" kanał jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich. Od ponad 2 lat posiadam nieużywany dekoder cyfrowego Polsatu DVBT-T HD 210. Kupiony bez abonamentu. Czy on jeszcze nadaje się do użytku? Czy trzeba go jakoś aktywowac? Lub doładować konto, by móc go używać? Podłączam go do telewizora, ale nic się nie dzieje...jest tam jakiś numer klienta czy uzytkownika widoczny w ustawieniach, więc nie wiem...?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do odbioru niekodowanych kanałów naziemnych DVB-T nie trzeba doładowywać konta.Do odbioru naziemnych kanałów cyfrowych należy posiadać odpowiednią instalacje antenową podłączona do dekodera.

Więcej masz tu http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... oru-ntc.cp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakaś aktywacja? Podłączyłam antenę zbiorcza do dekodera i potem ten dekoder kablem scart do TV i nie da się nic wyszukać żadnych programów...

 

Z tego, co zrozumiałam czytając regulaminy potrzebna jest rejestracja i jednorazowa aktywacja dekodera w momencie jego zakupu, a ja go kupiłam ponad 2 lata temu...czy nadal można go aktywować do odbioru tej bezpłatnej tv?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...