Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale podłączam rzutnik do laptopa tym samym konwerterem pod hdmi więc co to za różnica. Może odrobinę sprostuję bo wyczuwam błąd w opisie problemu. Podłączam do dekodera konwerter hdmi na vga + audio jack do wzmacniacza. Na rzutniku wyskakuję monit o braku sygnału natomiast jak podłącze ten sam konwerter pod laptopa mam obraz na rzutniku i dzwiek na wzmacniaczu. Gdyby to byla wina obrazu to mialbym we wzmacniaczu jakis dzwiek ale nie mam nic. Tak jakby sygnal z dekodera nie przechodzil nigdzie dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że pewnie jest to już wcześniej napisane ale mam pytanie chciałbym wziąć sobie CP i powiedzcie mi jaki dekoder z twardym dyskiem jest tam najlepszy PVR7000? Czy on też zacina się jak odbiorniki nc+ czy działa lepiej. I Pytanie 2 jak ma się Multiroom co jaki czas mniej więcej trzeba aktywować kartę na drugim odbiorniku? Z góry dzięki za odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czerstwy, skoro :

.../,dziala super bez zacięć,nie zawiesza się i prawidłowo nagrywa..../.

... to po co mu (esi-88) jakieś wsparcie techniczne i aktualizacje, które mogą więcej [beep] niż pomóc? :crazy:

U konkurencji każda kolejna superhiperaktualizacja więcej psuje niż przynosi pożytku więc od ESI-88 ręce precz !

 

@PIOOLE, bierz ESI :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz tego dekodera to nie zabieraj głosu bo to nie ma sensu.Jestem jego długoletnim użytkownikiem i mam prawo go oceniać,a jak działa dobrze to poco aktualizacja.Ostatnią CP wprowadził strefę abonenta i komu to potrzebne jak dane w niej są sprzed 5 m-cy bo ich operator nie aktualizuje. Pomocy technicznej też nie trzeba do dobrze działającego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być użytkownikiem by sporo wiedzieć o tym dekoderze.Są osoby które mają z nim problemy mniejsze lub większe o czym informują na forach czy na FB CP.To że jesteś użytkownikiem to oceniasz tylko swój konkretny dekoder i może Ci trudno w to uwierzyć ale ludzie mają z nim problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako użytkownik(4 lata) tego dekodera wyrażam wiarygodną opinię w odróżnieniu od oponenta.A co do spaceru,to wczorajszy był 20-kilometrowy.Dzisiaj będzie taki sam,co radzę też p.swojadroga chociażby jak wskazuje nick po swojej drodze w Rybniku nota bene w którego sąsiedztwie mieszkam.Pozdrawiam i życzę szczęśliwego Nowego Roku 2015!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie kwestionuję Twojego zdania. Proszę jednak o wyhamowanie w słownych uszczypliwościach wobec siebie.

 

Dziękuję za życzenia. Od siebie tylko dodam, że jak i w przyszłym roku, tak i w ostatnich dniach tego roku życzę sobie i Wam merytorycznych dyskusji oraz jak najmniej szpilek wbijanych swoim oponentom.

 

Dla @PIOOLE - Chyba najbardziej wiarygodnie będzie poczytać wątek (wcale nie cały) o dekoderze PVR700, ESI-88 oraz usłudze Multiroom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podłączam rzutnik do laptopa tym samym konwerterem pod hdmi więc co to za różnica. Może odrobinę sprostuję bo wyczuwam błąd w opisie problemu. Podłączam do dekodera konwerter hdmi na vga + audio jack do wzmacniacza. Na rzutniku wyskakuję monit o braku sygnału natomiast jak podłącze ten sam konwerter pod laptopa mam obraz na rzutniku i dzwiek na wzmacniaczu. Gdyby to byla wina obrazu to mialbym we wzmacniaczu jakis dzwiek ale nie mam nic. Tak jakby sygnal z dekodera nie przechodzil nigdzie dalej

 

 

A nie będzie tutaj jakiegoś problemu np. HDCP? Spróbuję dzisiaj takiej zabawy (mam jakieś konwertery HDMI->DSUB używane do Maliny) z dekoderem CP i nc+, podzielę się spostrzeżeniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Proszę o poradę w sprawie mojego małego problemu z dekoderem CP HD5000

 

Dekoder ma problem z zapamiętywaniem ustawień.

 

Jak wygląda sytuacja:

- sprzęt podłączony kablem hdmi do tv full hd,

- w opcjach ustawienia obrazu wybieram 1080i, ustawienia zapisuję ale po ponownym włączeniu (np. po nocy) dekoder wyświetla obraz w 576p.

 

Czy mogę jakoś ominąć ten codzienny rytuał wchodzenia w ustawienia i zmianę rozdzielczości.

 

To mój drugi dekoder (także model HD5000) i na obu sprzętach występuje ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Proszę o poradę w sprawie mojego małego problemu z dekoderem CP HD5000

 

Dekoder ma problem z zapamiętywaniem ustawień.

 

Jak wygląda sytuacja:

- sprzęt podłączony kablem hdmi do tv full hd,

- w opcjach ustawienia obrazu wybieram 1080i, ustawienia zapisuję ale po ponownym włączeniu (np. po nocy) dekoder wyświetla obraz w 576p.

 

Czy mogę jakoś ominąć ten codzienny rytuał wchodzenia w ustawienia i zmianę rozdzielczości.

 

To mój drugi dekoder (także model HD5000) i na obu sprzętach występuje ten problem.

 

Może sprubójj podmienic kabel hdmi, u mnie ten problem na Hd2000 i Hd3000, ten ostatni wymienilem a pomogla dopiero wymiana kabelka hdmi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/tele ... ternetu.cp

 

Do podłączenia dekoderów Cyfrowego Polsatu do Internetu zaleca się wykorzystanie przewodu sieciowego zakończonego końcówkami RJ-45 (bezpośrednio do routera, udostępniającego Internet w Twoim domu). Dekoder skonfiguruje swoją kartę sieciową automatycznie. Stan podłączenia do Internetu można sprawdzić w menu dekodera: Menu / Ustawienia / Sieć.

(...)

Jeśli podłączenie dekodera bezpośrednio przewodem do routera nie jest możliwe lub jest niewygodne, można skorzystać z następujących rozwiązań technicznych:

•poprzez Wi-Fi, przy użyciu modułu Wi-Fi (TP-Link TL-WR702n),

•poprzez urządzenia wykorzystujące sieć energetyczną, oparte o standard HomePlug AV,

•LTE Cyfrowego Polsatu z routerem Wi-Fi (router z modemem podłączony przewodowo z dekoderem).

(...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hruszcz lub możesz jeszcze jedno wyjście zastosować-jak ja.Myślę,że w podobnej cenie jak karta wifi jest zwykły router -klient ap.Przerzucasz do niego wifi bezprzewodowo i z niego zwykłym kabelkiem 0,5lub 1m podpinasz dekoder.Ja mam tak zrobione bo z klienta Ap mam kilka urządzeń tak podpiętych:tv ,dekoder,amplituner,blu-ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie wiem czy jest to odpowiedni dział, z góry przepraszam. Mam problem z brakiem sygnału - Od dwóch dni nie mam na dodatkowym dekoderze sygnału. Wszystko było dobrze, nic nie przerywało żadnych zakłóceń a tu nagle włączam dekoder i mam informację Brak sygnału z anteny sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera. Na głównym dekoderze wszystko działa. Podłączyłem dodatkowy zamiast głównego i jest ok, główny w miejsce dodatkowego i to samo brak sygnału, następnie sprawdziłem przy konwerterze podłączenia i później tak przełączyłem kabel z głównego w miejsce dodatkowego i działa czyli nie jest to wina konwertera. Zostaje tylko kabel ale nic nie było ruszane wszystko wygląda tak jak powinno nic się nie poluzowało wiec już nie mam pomysłu. Muszę wymieniać kabel ? W dodatkowym dekoderze mam ok 20m kabla od anteny do dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...