Skocz do zawartości

Odbiorniki Polsat Box - pytania, problemy, komentarze


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam konwerter twin, idą dwa kable (GLOBO o ile dobrze pamiętam). Montażysta nie miał co rozwiązywać. Założył nowy talerz, nowy konwerter z CP. Miałem tylko jeden dekoder. Obojętnie pod który podpinałem kabel to grał. Teraz znów zamieniłem dekodery i wszystko chodzi jak należy, tylko ta odwrotność nie do końca mi pasuje. Dlatego pytam na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam konwerter twin, idą dwa kable (GLOBO o ile dobrze pamiętam). Montażysta nie miał co rozwiązywać. Założył nowy talerz, nowy konwerter z CP. Miałem tylko jeden dekoder. Obojętnie pod który podpinałem kabel to grał. Teraz znów zamieniłem dekodery i wszystko chodzi jak należy, tylko ta odwrotność nie do końca mi pasuje. Dlatego pytam na forum.

Zamień kable miejscami przy konwerterze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako że mam telefon w Plusie zastanawiam się nad dobraniem drugiej oferty z smart dom. Na stronie Cyfrowego Polsatu widzę że full pakiet w tej opcji jest za 49.95 zł. Uważam że jest to kusząca oferta ponieważ w NC+ za sam Cinemax + HBO trzeba płacić 35zł nie mówiąc o reszcie. Zastanawiam się nad sprzętem. Mam w domu Tv Samsung UE55F6500 który posiada złączę na CI+ więc jest to chyba dość dobre rozwiązanie. Jeden pilot i brak dodatkowych urządzeń. Tylko jak to działa z tego co czytam trochę po forach to niektórzy narzekają na te moduły. Jedyny minus tego rozwiązania to brak multiroom ale idzie to przeżyć. Inną opcją jest wybór jakiegoś dekodera ale jakiego i tu się tyczy też moje pytanie. Który jest najlepszy. APS chwali PVR Sagemcom ESI-88 jednak miałem już go kiedyś i jak to ma być najlepszy to wole nawet ten stary z NC+. Co do innych to nie mam pojęcia bo nigdy nie miałem z nimi kontaktu. Głównie chodzi o płynność działania. Wkurza mnie coś co cały czas laguje i nie mogą tego naprawić. Co byście wy polecili przy obecnej opcji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie polecam ten nielubiany przez Ciebie Sagemcom ESI-88.Mam ten sam egzemplarz od czterech lat i jestem z niego bardzo zadowolony gdyż spisuje się znakomicie,Właśnie płynność działania to jedna z jego zalet nie zapominając o reszcie.Jedynym minusem jest nieaktywne złącze internetowe co wiąże się z brakiem dostępu do Ipli.Co zaś do dekoderów NC+ to nie zauważyłem u nich żadnej różnicy na plus.Pozdrawiam i życzę zadowolenia z ESI-88.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam moduł CI+ od CP z TV Samsung Ue55F9000 i powiem Ci , że żaden tuner od CP nie ma takiego obrazu jak jest bezpośrednio z modułu. Mam jeszcze trzy tunery od CP ( Samsung 370 HD. Mini 3000 HD i Mini 2000 HD ) wszystkie z aktualnymi pakietami, więc mam porównanie. W TV masz lepsze EPG , swoje listy , lepszy dźwięk , lepszy odbiór itp. itd.

Wybór należy do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanałach HD rzeczywiście obraz będzie lepszy na telewizorze z CI+. Jednak kanały SD ponieważ nie są upscalowane (jak w dekoderze do 1080i) tylko wyświetlane w rozdzielczości kanału SD czyli 576i (poniżej natywnej rozdzielczości ekranu 1080) to obraz jest gorszy w porównaniu z dekoderami. EPG w telewizorze dla większości kanałów jest pobierane tylko na 24h (standard DVB) a w dekoderach jest na 6 dni (private EPG CP) i działa.Czas przełączanie kanałów na module CI+ (nawet po wyłączaniu kontroli rodzicielskiej) zbliżony jest do czasu na dekoderach.

Podsumowując, telewizor z modułem CI+, to jeden pilot do wszystkiego + nieco lepsza jakość kanałów HD. Na minus, mniejsze możliwości w niezależnym nagrywaniu programów oraz gorsza jakość wyświetlania kanałów SD, ograniczone możliwości pobierania pełnego EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzam się z Twoją opinią , w moim tv EPG pobierane jest na tydzień i szybciej się ładuje aniżeli w tunerze od CP, poza tym jest bardziej przejrzyste , bardziej wszechstronne , możliwości w nagrywaniu mam większe niźli w tunerze ( dysk twardy bez ograniczeń pojemności , dwa tunery ), PiP , obraz w SD jest w TV bardziej czysty i nie ma porównania do tunera. I jeszcze jedna sprawa , nie każdy telewizor jest równy z innym telewizorem. Ja opisuje to co widzę na moim telewizorze czyli na Samsungu UE55F9000 UHD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, że masz dwa tunery DVB-S? Moduł CI+ dekoduje tylko jeden strumień więc możesz tylko nagrywać jeden kodowany kanał i ewentualnie oglądać inny kanał FTA. Mam u siebie kilka telewizorów włączenie z 4k i wiem co pisze, ale najważniejsze, że jesteś zadowolony z wydanych pieniędzy.

Nie wnikając w tematy typu kalibracja tv to zalety telewizora 4k można wyłącznie docenić mając kontent w tej rozdzielczości. Inaczej brakujące informacje są wypełnianie powielonymi informacjami z sygnału HD, więc nie można uzyskać "super jakości" na matrycy UHD nie mając kontentu w tej jakości, ale marketing czyni cuda a jak wiadomo są i tacy którzy w nie wierzą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zastanawia mnie sprawa z dekoderami Esi88 i 5500s mianowicie o siłę i jakość zasięgu.Na esi88 pokazuje mi siłę 61% a jakość wysoką.Na dekoderze 5500s pokazuje mi siłę 100% a jakość waha się od około 70-80%.

P.S. Czy jakość sygnału jest dobra,jeżeli cały czas jest zielony pasek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj padł mi wpierw na moim dekoderze jeden multiplex gdzie były tvp hd tvp1 hd discovery hd a później na reszcie.Lekko poruszyłem konwerterem i jest już ok.A co do jakości,czasami jakby nie był większy zasięg nie byłoby lepszej jakości?Chociaż wydaje mi się,że jest 1080i ale na niektórych kanałach słaby Bitrate

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do jakości,czasami jakby nie był większy zasięg nie byłoby lepszej jakości?Chociaż wydaje mi się,że jest 1080i ale na niektórych kanałach słaby Bitrate

 

Chodzi ci o to że jakby była lepsza jakość sygnału to był by lepszy obraz ?.Raczej nie ma to żadnego wpływu jeżeli jakość jest za słaba to poprostu krzaczy ci się obraz albo zanika całkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie,myślałem,że jak jest lepsza jakość sygnału wtedy jest lepsza jakość/obraz.Narazie nic nie ścina nawet BBC Brit i Supertennis HD przestały ścinać,czekać tylko do deszczu bądź burzy i zobaczymy jak to będzie.Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz kiedyś chciał wycisnąć maksimum sprawności zestawu antenowego, to ustawienie anteny i skos konwertera reguluj na kanałach TVN HD i HBO2 HD oraz BBC Brit HD. Wyciągnięcie maksymalnych wskazań paska jakości na tych transponderach będzie gwarantować osiągniecie maksymalnej sprawności zestawu antenowego.

Trzeba pamiętać, że regulacja skosa konwertera pomiędzy TVN HD, HBO2 HD a BBC Brit HD może powodować wzajemnie zmiany wskazań jakości. Należy jednak znaleźć (na zasadzie próB) ustawienie skosu konwertera przy którym, dla obydwu polaryzacji V i H będzie najlepsze wskazanie jakości sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...