Jump to content

mirko1801

Users
 • Content Count

  1252
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

8 Neutralna

About mirko1801

 • Rank
  Połowa mocy ;)
 • Birthday 01/18/1959

Informacje o profilu

 • Gender
  Mężczyzna
 • Location
  Szczecin
 1. U mnie już działa na dwóch telefonach i na komputerze.
 2. Nie wiem czy dokładnie poczytałeś o TV Samsung?. Pisałem , że mam kupiony dodatkowo SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 , który dostaje najnowsze aktualizacje (dożywotnio) i żaden najnowszy TV nie ma nic więcej od mojego telewizora. Druga sprawa , mój TV Samsung jest 3D , a znajdź mi dzisiaj TV z taką matrycą. U mnie czerń jest porównywalna z LG , a nie wspomnę już o Samsungach Qled . Jeżeli dzisiaj miał bym możliwość kupić jeszcze dodatkowo Samsunga UE55F9000 UHD to kupił bym ponownie w miejsce Oleda LG. Mój TV Samsung owego czasu kosztował 9999 zł + ( dodatkowo ) SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 za 400 Euro , więc nie jest to tani sprzęt, ale i nie najdroższy. Ja osobiście nie narzekam.
 3. Tak, ale LG OLED55C9 stoi w pokoju żony i aby co chwilę przenosić dekoder to nie na moje siły. Jutro jak będę miał czas to podłączę do tv żony i nagram filmik. Tylko jak pisałem , nie ma żadnej różnicy odbioru od TV Samsung a TV LG.
 4. Różnice jakie ja widzę , nie zauważy laik ( nie do Ciebie ta sugestia ) nawet moja żona czy zięciowie nie widzą różnicy, ale ja widzę i dlatego zdjęcie nie wychwyci tych różnic. Ja jestem maniakiem jakości odbioru i nawet napiszę , że oglądając poprzednio nc+ z dekodera TechniSat DiGYBOXX HD C+ miałem lepszy odbiór według mojej oceny.
 5. Ustawienia w TV są takie same dla modułu jak i dla dekodera, ale to i tak nic nie pomaga. Odbiór z modułu jest lepszy. Mój kabel HDMI jest z firmy Unitek ( kod kreskowy zaczynający się od nr.4 wskazuje na produkcję niemiecką )Premium HDMI 2.0 Cable 4K/60p with HDR10&32 Audio Channels. Czytając w internecie zauważyłem , że powyższy kabel spełnia wszystkie wymogi do odbioru kanałów 4K UHD. Mój TV ma 120 odświeżanie ekranu i jest naprawdę z najwyższej półki. Ponad to TV jest podłączony do SEK-3500ZG UHD Evolution Kit 2015 i ma wszystkie najnowsze aktualizacje dotyczące kodeków i innych nowości. Więc z tego można wnioskować, że dekoder ma gorsze parametry odbioru. Jak wcześniej pisałem , odbiór kanałów FTA UHD, TV odbiera idealnie i dekoder nie odbierał nigdy na tak wysokim poziomie. Mam również TELEWIZOR LG OLED55C9 i na w/w tv również rezultat jest podobny.
 6. Mam ten dekoder podłączony kablem Unitek Premium HDMI 2.0 do TV Samsung Ue55F9000 ( telewizor UHD ) i mam też podłączony moduł CP i co się okazuje - mam lepszy odbiór z modułu aniżeli z dekodera, lepsza ostrość. Jaka może być tego przyczyna, że z modułu uzyskuję lepszy odbiór niż z dekodera ?. Jeżeli dekoder podłączam zwykłym kablem HDMI (1.4 ) nie widzę żadnej różnicy w odbiorze. Gdy włączę kolor UHD w TV , to odbiór jest bardziej matowy. Kanały UHD FTA z Astry w samym TV odbierają bardzo dobrze. Co jest grane ???.
 7. Ok. dzięki. Przy wyłączonym dekoderze mam jasno świecący przycisk ,,Standby,,.
 8. Jestem laikiem w tych sprawach i stąd moje pytanie- czym się różnią dekodery ADM od Technikolor ???.
 9. Ale jak sprawdzić jaki mam dekoder?
 10. Jak mogę sprawdzić jaki mam dekoder 4k? Mój ma opakowanie z niebieskim kolorem. czy mój dekoder jest od ADB , czy od Tschnikolor i który jest lepszy?.
 11. Ja mam umowę do końca stycznia i wypowiedzenie złożyłem ( na koncie NC+ piszą abym wycofał wypowiedzenie ) i ofertę mam włączoną. Prawda , że jest to oferta okrojona gdyż większość kanałów z tej promocji już posiadałem. Moim zdaniem nie ma zależności od złożenia wypowiedzenia , a aktywacją pakietu + miesiąca .
 12. GrubyBubu Jak ktoś użytkuje sprzęt w domu zgodnie z przeznaczeniem to ma gdzieś wymianę karty na inną, ważne aby działało tak jak powinno, płaczą jak zawsze Ci u których 2 dekodek jest u cioci w Londku i nie stać na godzinę pracy żeby opłacić abo, bądź [beep]zkę mają fabryki, ale i tak nic się w 0100 już nie poogląda, więc skończ te sqoje dyrdymały Nie masz pojęcia o czym piszesz. ja mam dwie karty Cameleon i używam obie w jednym gospodarstwie domowym, ale używam je na własnym sprzęcie, a nie od operatora i nigdy nie chcę ich sprzętu. Jeżeli ktoś cały czas ogląda TV na swoim sprzęcie to nie przejdzie na tunery dedykowane.
 13. Także nie działają. Jest ten sam komunikat.
 14. Dwa dni Youtube działało i znowu zdechło. Podłączenie przez kabel , prędkość 120 Mb , pisze tak jak poprzednio --- brak podłączenia z siecią. Czy u Was jest to samo?. Dzwoniłem do firmy Ferguson i oni twierdzą , że wszystko jest ok . i musi działać, ale nie działa. ?
×
×
 • Create New...