Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warunkiem koniecznym do włączenia funkcji multiroomu jest posiadanie na umowie dekodera 4K, Wifipremiumboxa, Mediaboxa lub Turboboxa. Jak nie masz go na stanie no możesz mieć problem z dobraniem go bez przedłużenia jeżeli zostało mniej jak 6 m-cy umowy. Jeżeli natomiast masz którykolwiek z tych dekoderów bez problemów dobierzesz multiroom.

Edytowane przez roberttosat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, zastanawiam się nad dobraniem multiroomu w nc+, obecnie mam mediaboxa i umowę od mniej więcej pó roku, przy dokupieniu opcji multiroom jako drugi dekoder dostanę pewnie wifibox.
Teraz moje pierwsze pytanie; czy jest opłata aktywacyjna za drugi dekoder?
2. Czy można wybrać inny dekoder i czy wtedy jest jakaś dodatkowa opłata za niego? Poza opłatą na MR.
3. Czy wysokość opłaty za Mr jest stała, czy można negocjować? Bo w nc+ w przypadku wielu rzeczy można :)
4. Czy obydwa dekodery muszą być podłączone do internetu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sytuacja techniczna w przypadku np. 4 dekoderów w ramach MR? Czy wszystkie muszą być podpięte do jednego routera, czy mogą być podłączone przez Wi-Fi do sieci domowej? Sieć domowa z racji wielkości domu składa się z 3 routerów, aby w każdym zakątku był zasięg.

Edytowane przez Barti
Zdanie pytające kończymy znakiem zapytania, a nie kropką. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Internet podłączony do Routera nr 1 (sieć Wi-Fi z niego ma nazwę np. DOM1); Router nr 2 podłączony przewodowo z Routerem nr 1 (sieć Wi-Fi z tego routera ma nazwę np. DOM2); Router nr 3 podłączony przewodowo z routerem nr 2 (sieć Wi-Fi z tego routera ma nazwę np. DOM3). Czy jeżeli każdy z dekoderów będzie podłączony przez Wi-Fi do innego routera to przejdą uprawnienia na każdy z dekoderów?

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn., że wszystkie routery / dekodery podpięte do Wi-Fi muszą mieć adresy IP z tej samej podsieci, czyli Router 1 ma 192.168.1.1, a dekoder 1 ma adres IP 192.168.1.10, następnie R 2 ma 192.168.1.2, gdzie D 2 ma 192.168.1.20, analogicznie R 3 ma x.x.x.3 i D 3 ma x.x x.30.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z dzisiejszą akcją aktualizowania oprogramowania Pejsów mam oczywisty problem. Specjalnie nie mam ochoty biegać z kartą po mieszkaniu.

Trzeba więc pomyśleć o przejście na "nowy" multiroom. Umowę mam do końca roku, więc przedłużyć już mogę, ale niestety do wypowiedzenia jeszcze kawałek czasu.

Jak jest z tym nowym multi? Mam 3 dekodery. W mieszkaniu router, ale możliwość połączenia tylko po wifi. Czy dobrze rozumiem, że każdy z dekoderów będzie musiał mieć adapter wifi? Czy potrzebne jest mocne i stabilne wifi czy wystarczy jakotakie (tylko autoryzacja kart)?Jaki dekoder główny i jakie dodatkowe są polecane a jakich się wystrzegać? Z tego co widzę przy wzięciu wifi premiumBox do niego nie trzeba mieć adaptera. Czy za adapter może służyć repeater wifi z gniazdem ethernet podłączany do gniazda sieciowego? Jak ogólnie ten multiroom działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie dekodery dodatkowe muszą być w jakiś sposób połączone z głównym. Mogą być połączone ze sobą kablem LAN (tylko dekoder główny + jeden dodatkowy) lub kablem LAN z wykorzystaniem routera (internet nie jest wymagany) i przy tej opcji już możesz połączyć więcej dekoderów dodatkowych lub pozostaje połączenie WiFi i tu też potrzebny jest router.

 

Multiroom powinien ograniczać się do jednego gospodarstwa domowego- tyle teoria. Praktyka bywa inna, są sposoby by multiroom był połączony a fizycznie będzie w innych domach. Ja jednak nie znam się na tym.

Edytowane przez Ozzy666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...