Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://ncplus.pl/oferta/multiroom

 

Podoba mi się Multiroom Premium HD ;-)

 

A 15 zł/mies w Multiroom Standard HD to za jeden dodatkowy dekoder. Za max. 5 dodatkowych dekoderów łatwo policzyć, że wychodzi 75 zł/mies !!

I jeszcze brak wbudowanego WiFi w dekoderach ! Porażka ?

Zapraszam do dyskusji ;-)

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pel ... 8f291.html

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brak wbudowanego WiFi, skoro "Warunkiem koniecznym jest połączenie dekoderów (turbodekodera HD z cyfrową nagrywarką i dekodera HD) w internetowej sieci domowej LAN – przewodowo lub przez WiFi." oraz "Doprowadzenie kabla sieciowego do wszystkich dekoderów może stanowić problem. Niewielka ilość danych przekazywana między dekoderami, umożliwia zbudowanie sieci LAN z wykorzystaniem sieci elektrycznej (HomePlug - PLC) lub połączenia bezprzewodowego (WiFi)."

To chyb znaczy, że dekodery mają WiFi...

 

W wersji standard każdy dekoder musi być podłączony do anteny, a wersji premium nie musi - ciekawe czy transmisja po WiFi wystarczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś tak jak małemu dziecku o co chodzi w tych MR? Czym różnią się dotychczasowe karty Cameleona z C+ od tych nowych MR z nc+? Dodam, że mam mieszkanie dwupokojowe i w każdym z pokojów stoi dekoder. Jaka jest różnica? Teoretycznie mogę zostać ze starym MR, ale tu opłata wynosi 20 zł, a nowy MR kosztuje zawsze te kilka złotych mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego brak wbudowanego WiFi, skoro "Warunkiem koniecznym jest połączenie dekoderów (turbodekodera HD z cyfrową nagrywarką i dekodera HD) w internetowej sieci domowej LAN – przewodowo lub przez WiFi." oraz "Doprowadzenie kabla sieciowego do wszystkich dekoderów może stanowić problem. Niewielka ilość danych przekazywana między dekoderami, umożliwia zbudowanie sieci LAN z wykorzystaniem sieci elektrycznej (HomePlug - PLC) lub połączenia bezprzewodowego (WiFi)."

To chyb znaczy, że dekodery mają WiFi...

 

W wersji standard każdy dekoder musi być podłączony do anteny, a wersji premium nie musi - ciekawe czy transmisja po WiFi wystarczy...

 

Będzie potrzebny chyba adapter WiFi.

 

W wersji standard każdy dekoder musi być podłączony do anteny, a wersji premium nie musi - ciekawe czy transmisja po WiFi wystarczy...

 

Że co ? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nC+ przy MR będziesz musiał połączyć dekodery za pomocą kabla (skrętki) lub za pomocą WiFi domowego jeśli masz takowy żeby przesłało uprawnienia z "dekodera matki". Sam mam też dwa kameleony i nie wiem co dalej ale przy migracji chyba będzie trzeba je zdać i wziąć ich nowe dekodery :( Nigdzie jasno powiedzianego tego nie można znaleźć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w MR Premium są przesyłane nie tylko uprawnienia ? :shock:

W ence w skrócie wygląda to tak ( i tak będzie w encepence)

MR standard

 

Do każdego dekodera podłączamy sygnał antenowy czyli potrzebujemy co najmniej konwerter quad do luksusowego działania. Dekodery łączymy bezpośrednio kabelkiem ethernet albo przez router jak ktoś ma sieć domową. Przy połaczeniu przez router na dekach będzie dostęp do usług internetowych. Jak ktoś ma router wi-fi to do dodatkowych deków możne podłączyć AP i po konfiguracji będzie miał sieć bezprzewodową. Po sieci latają tylko uprawnienia. Nie wiem jak wyglądało splitterowanie w C+ bo mam enkę od zawsze ale pewnie to coś podobnego.

 

MR premium

 

Dekoder dodatkowy nie potrzebuje sygnału antenowego. Połączenia między dekami tak jak przy standard. Gdy nie mamy w dodatkowych dekach podłączonej anteny to sygnał TV leci kablem lub przez wi-fi z głównego dekodera. I o ile przy połączeniu kablowym działa to całkiem całkiem to przy wi-fi przy dalszych odległościach i grubych ścianach wifirifi nie wyrabia. Dodatkowa korzyść przy MR premium - korzytanie z nagrań zapisanych na głównym deku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ...

 

MR Standard -> uprawnienia przez WiFi lub LAN oraz w każdym dekoderze Internet

MR Premium -> to co wyżej oraz korzystanie z nagrań zapisanych na głównym dekoderze gdy każdy dekoder pobiera sygnał z satelity ;-)

 

Dobrze rozumiem ?

Czyli MR nie jest taki zły, ale 15 zł/mies za każdy dodatkowy dekoder to według mnie przegięcie :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kumam różnicy między MR Standard, a MR Premium. czym sie to różni? ze w Premium moge oglądac filmy z VOD i nagrania z dekodera głównego? i dlatego 20 zł? to przeciez łącząc w MR Standard dekoder (albo dekodery) tez chybe bedzie możliwość pobierac filmy z głównego dekodera. WTF?! z góry są przypisane przez operatora te dekodery dodatkowe wraz z kartami? popiiiier.lone to z deczka ;/ albo ze do Premium TYLKO jeden moge podłączyc dodatkowy dekoder? jeżeli bede miał 4 dekodery w MR Standard podpięte kablem to dlaczego nie da rady zeby te 4 były bez kabla antenowego, skoro w Premium ten jeden dodatkowy mzoe byc bez anteny? jakies to pokręcone z deczka wszystko jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok - 1 karta w głównym dekoderze, a podrzędne/dodatkowe pobierają uprawnienia z głównego. A co z resztą niewiadomych?? te dekodery dodatkowe w MR są ściśle przypisane od operatora, sam nie moge sobie kupic np w alledrogo tego białego i podpiąc, mając aktywowaną którąs z opcji MR u operatora? i reszta pytan z mojego poprzedniego postu - ? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostajesz dekodery od operatora, każdy ze sparowaną kartą. Łączysz wszystkie skrętką z dekoderem głównym. Generalnie porażka. I jeszcze te białe szroty w multoroom standard. Myślałem, że tego badziewia już nie będą wciskać. Trzymać się multiroom C+ dopóki się da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również przyłączam się do pytania @czarek007.

Obecnie mam Multiroom CYFRY+ w postaci dwóch niezależnych kart i jeden dekoder wynajęty od CYFRY+ (Sagemcom). Drugi dekoder mam swój własny (Ferguson). Zależy mi na tym, aby była możliwość migracji do nc+ pozostawiąc to wszystko, co mam obecnie. Nie interesują mnie dedykowane "pudła" nc+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeżeli jesteś Abonentem platformy n i chcesz skorzystać z oferty nc+, nie musisz wymieniać swojego dekodera.

 

Jeżeli jesteś Abonentem CYFRY+ i chcesz skorzystać z oferty nc+, nie musisz wymieniać swojego dekodera, jeżeli posiadasz jeden z poniższych modeli:

 

PACE PVR HD

PHILIPS PVR HD

SAGEMCOM DSI87 HD

SAGEMCOM DSI83 HD

PHILIPS DSR 6201 HD

Jeżeli jesteś Abonentem CYFRY+ i nie posiadasz żadnego z wyżej wymienionych modeli, wymiana dekodera będzie niezbędna". Wynika z tego, że będzie można zostać przy starych dekoderach. Tylko, czy nie zrobią jakichś zaporowych warunków cenowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeśli nie mam w domu routera to żeby mieć multiroom muszę połączyć dekodery kablem? Mam telewizory oddalone od siebie o około 12 metrów w linii prostej, przegrodzone trzema ścianami, nie ma szans połączyć ich kablem, bo by się plątał po podłodze. Routera tylko dla nc+ kupować nie chcę. Dekodery na pewno nie dadzą rade same się namierzyć przez wifi? Mam obecnie dekodery sd więc wymiana będzie konieczna a umowa kończy się już w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...