Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy dobrze rozumiem, jeśli nie mam w domu routera to żeby mieć multiroom muszę połączyć dekodery kablem? Mam telewizory oddalone od siebie o około 12 metrów w linii prostej, przegrodzone trzema ścianami, nie ma szans połączyć ich kablem, bo by się plątał po podłodze. Routera tylko dla nc+ kupować nie chcę. Dekodery na pewno nie dadzą rade same się namierzyć przez wifi? Mam obecnie dekodery sd więc wymiana będzie konieczna a umowa kończy się już w maju.

 

same przez wifi sie nie dadzą rady "złapać", musi byc ruter jesli przez wifi mają działać. Ale jest tez inna opcja- moim zdaniem idealna do domu gdzie nie wchodzi w gre kabel na 50 metrów, lub brak / słaby zasięg WiFi, pozatym jest tansza niz te Access Ponty WiFi. Wystarczy kupic sobie adapter internetu przez gniazdko 220v- komplet 2 szt. kosztuje ok 140 zł na necie. Jak wiadomo w domu jest wspólna instalacja elektryczna, podpinasz kabelek ethernet od dekodera głównego do takiego adaptera, adapter do gniazdka, wybieram sobie dowolny pokój gdzie ma stac drugi dekoder zależny, podpinam drugi adapter, od niego kabel ethernet do dekodera zależnego, i po kłopocie z brakiem wifi lub rutera. Mozna tych "wtyczek" uzyc równiez przy założeniu ze chcemy korzystac z netu na dekoderze zależnym, tyle ze juz musi byc ruter jakis z netem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osób które miały MR Standard w n-ce:

czy dekoder zależny musi mieć podpiętą antene w MR Standard ? jesli TAK, to dlaczego?? skoro w MR Premium podają ze dekoder zależny korzysta z instalacji dekodera głównego, a w Standard ze muszą miec każdy z osobna podpiętą antene. Przeciez idąc tokiem rozumowania, to w MR Standard (przy założeniu ze mam tylko 1. dekoder dodatkowy zlaeżny, a nie jak tam podali w przykładzie 4-5 szt) RÓWNIEŻ dekoder zależny powinen miec możliwośc "korzystać" z instalacji antenowej dekodera głównego ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku ze strasznymi cenami nc+ zainteresowałem się multiroomem. Chciałbym go wziąć razem z przyjacielem na pół (4 dekodery). Ale problem jest taki, że przyjaciel mieszka w innej części miasteczka, nie ma możliwości połączenia dekoderów przez wifi lub po kablu.

Czy jest jakaś szansa na działanie MR u mnie i u przyjaciela? Wtedy koszta możnaby podzielić na pół i byłoby znośnie....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku ze strasznymi cenami nc+ zainteresowałem się multiroomem. Chciałbym go wziąć razem z przyjacielem na pół (4 dekodery). Ale problem jest taki, że przyjaciel mieszka w innej części miasteczka, nie ma możliwości połączenia dekoderów przez wifi lub po kablu.

Czy jest jakaś szansa na działanie MR u mnie i u przyjaciela? Wtedy koszta możnaby podzielić na pół i byłoby znośnie....

Pozdrawiam

Nie ma szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku ze strasznymi cenami nc+ zainteresowałem się multiroomem. Chciałbym go wziąć razem z przyjacielem na pół (4 dekodery). Ale problem jest taki, że przyjaciel mieszka w innej części miasteczka, nie ma możliwości połączenia dekoderów przez wifi lub po kablu.

Czy jest jakaś szansa na działanie MR u mnie i u przyjaciela? Wtedy koszta możnaby podzielić na pół i byłoby znośnie....

Pozdrawiam

Zapomnij. Chociaż podobno są spece, co to robią przez internet, ale to jest NIELEGALNE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ta sktętka to niby ten kabel taki zwykł internetowy?? jeśli w domu nie mam internetu to nici z oglądania??

 

Jeśli nie masz netu w domu to możesz połączyć tylko matkę i deka skrętką -MR działa tylko nie masz funkcji internetowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasujemi kupic 1 dekoder ten za 149zl i 3 te box hd najtansze do mr, doradzcie mi jak je zakupic? Bo nie chce placic miesiecznych oplat za nie chba 15zl/szt..?

Sprzęt tylko i wyłącznie od operatora, żadne tam allegro, czy inne takie..

Ale mozna je kupic od nc gotkwa od razu tak aby nie placic nic miesiecznie za mr?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przecież łączy sie w MR Standard dekodery kablem ethernet to jak w koncu ? co za idiotyzm ze strony operatora z tymi instalacjami antenowymi w MR Standard i Premium. Gorszego g.ówna chyba nie dało sie wymyślec, omg...

czytalem o MR na stronie n-ki wczoraj, ale niestety nie wyjasniono tam DLACZEGO w Standard musze kazdy dek podpiąc do anteny, mimo ze jest podpięty do deka głównego kablem ethernet =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toż już pisałem. W standard połączenie między dekoderami służy tylko do wymiany uprawnień. Zgadzam się z Tobą, że ten pomysł jest poroniony od samego początku istnienia. Problemy z instalacją a potem dopiero się zaczyna..... Wystarczy poczytać forum N-ki. Współczuję tym, którzy będą musieli się przesiąść z multiroom Cyfry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forum n-ki tez nie omieszkałem "liznąć", duza większośc mocno narzeka na połączenie przez wifi, więc juz wiem ze w razie gdyby to nie skorzystam z tej możliwości łączenia, tylko wykorzystam liveplug do gniazdka. Póki co mam 2 osobne karty, i tego sie trzymam jak najdłużej. Choc pozniejsze 20 zł za pozostawienie tej formy MR nie do końca mnie przekonuje, to i tak wypada korzystniej bo nie potrzebuje zadnych połączeń kablami, itd. A i szwagier sie ucieszy ze nadal bedziemy miec na pół =) Może uda sie za jakis czas ugrać darmowe MR z 2 kartami, gdyby tylko cena pakietu po przejściu do nc+ nie była tak przarażająca =]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W związku ze strasznymi cenami nc+ zainteresowałem się multiroomem. Chciałbym go wziąć razem z przyjacielem na pół (4 dekodery). Ale problem jest taki, że przyjaciel mieszka w innej części miasteczka, nie ma możliwości połączenia dekoderów przez wifi lub po kablu.

Czy jest jakaś szansa na działanie MR u mnie i u przyjaciela? Wtedy koszta możnaby podzielić na pół i byłoby znośnie....

Pozdrawiam

tak, tunelowanie VPN jak obaj macie internet,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...