Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To w MR Premium są przesyłane nie tylko uprawnienia ? :shock:

W ence w skrócie wygląda to tak ( i tak będzie w encepence)

MR standard

 

Do każdego dekodera podłączamy sygnał antenowy czyli potrzebujemy co najmniej konwerter quad do luksusowego działania. Dekodery łączymy bezpośrednio kabelkiem ethernet albo przez router jak ktoś ma sieć domową. Przy połaczeniu przez router na dekach będzie dostęp do usług internetowych. Jak ktoś ma router wi-fi to do dodatkowych deków możne podłączyć AP i po konfiguracji będzie miał sieć bezprzewodową. Po sieci latają tylko uprawnienia. Nie wiem jak wyglądało splitterowanie w C+ bo mam enkę od zawsze ale pewnie to coś podobnego.

 

MR premium

 

Dekoder dodatkowy nie potrzebuje sygnału antenowego. Połączenia między dekami tak jak przy standard. Gdy nie mamy w dodatkowych dekach podłączonej anteny to sygnał TV leci kablem lub przez wi-fi z głównego dekodera. I o ile przy połączeniu kablowym działa to całkiem całkiem to przy wi-fi przy dalszych odległościach i grubych ścianach wifirifi nie wyrabia. Dodatkowa korzyść przy MR premium - korzytanie z nagrań zapisanych na głównym deku.

 

A jeżeli mam tylko konwerter twin i każdy z dekoderów jest podłączony do anteny oddzielnym kablem to będzie dzałać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień na quada - podłączysz główny dwa kable oraz dodatkowo dwa następne lub nie wymieniaj wtedy do głównego dwa kable drugi nie potrzebuje anteny ale to tylko w MR premium (tylko dwa dekodery a w standard aż do 6-tylko wtedy konwerter octo na 8 wyjść .

Rozumiem że jeżeli nie będe wymieniał konwertera i zostanę na twin a do głównego dekodera będę miał podłączony tylko jeden kabel to problem tylko będzie z nagrywaniem i w tym samym czasie oglądaniem kanału na i TP. Tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jest opcja dla mnie - MR premium. Na działce TV nie będzie - trudno.

Ale mam jeszcze wiele niejasności.

Mam nadzieję, że da się wziąć MR premium w opcji mediaBOX+ (sic) i BOX+

(a nie tylko tak jak na stronie http://ncplus.pl/oferta/multiroom)

Z tego co wywnioskowałem z tabelki na stronie, do głównego podłączyłbym dwa kable z satelity, a do dodatkowego DVB-T.

Czy do głównego też mógłbym DVB-T?? Wg tabelki nie, bo tam nie uwzględnili konfiguracji z mediaBOX+.

Czy nagrywanie po sieci z dodatkowego na dysku głównego wymaga szybkich łączy, czy wystarczy AP po wifi?

Czy na obu będzie można równocześnie nagrywać, pauzować, przewijać...? Obawiam się, że nie.

Czy do dodatkowego da się podłączyć zewnętrzny HDD, by to lepiej działało (nagrywanie, pauzowanie, przewijanie).

Czy oprócz 20zł/miesiąc, muszę zabulić za dwa dekodery?

 

Na razie tyle niejasności. O cenie 20zł jeszcze będę myślał czy jest to warte zachodu. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja odnosnie mutiroomu c+ z innego forum

"Stary MR C+ można jeszcze brać tzn, dwie niezależne karty plus dwa x Pace, jeżeli ktoś ma abonament bez MR i segacom może stary dekoder wymienić na PVR i do brac drugiego PVR z drugą kartą. 100 % sprawdzone. (osobiście tak wymieniłem)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz umowę z cyfrą+ to można dobrać ale wyraźnie mówię nowej umowy nie podpiszesz z cyfrą+ tylko n NC+ i będąc jeszcze w cyfrze+ należy dobrać MR i jakiś sprzęt jeśli nie masz MR a przejdziesz do NC+ to nie ma możliwości dobrania MR w takiej formie że dostaniesz drugą kartę tak jak w cyferce+ , jeśli będzie taka możliwość to znaczy że im rura zmiękła gdyż tak sądzę iż abonenci cyfry a ich jest trochę więcej od N o takim MR w wydaniu N nie chcą nawet słyszeć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dekoder od Cyfry+ HD SAGEMCOM DSI83 i od N-ki biały nbox,podlacze za ich pomoca sobie Multiroom NC+ w domu na dwóch telewizorach? bo wczoraj ktoś mi napisal w innym temacie tego forum,że nie bo jeden jest cyfry dekoder a drugi n-ki ale jak platformy sie polaczyly i w ich ofercie są obydwa dekodery to wszystko powinno byc ok.Niech mi ktoś odpowie kto na prawde się na tym zna a nie żeby nabic posty sobie. z góry dzięki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha no to w poniedzialek zglosze sie do punktu cyfry i załatwie to no chyba ze mozna telefonicznie jeszcze

Jeszcze jedno pytanie mam a jak wynosza oplaty za MR w cyfrze bo nie idzie tego sprawdzic na stronie bo wyskakuje odrazu reklama nc+?No i oplata za dekoder glowny od cyfry bo sagema to bym zachowal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...