Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

PRZEZ TEL NIC NIE ZAŁATWISZ SZKODA PIENIĘDZY 2 KARTĘ DOSTANIESZ W APSIE ZA mr NAWET JAKO W CYFRZE BĘDZIESZ MIAŁ 20 ZŁ TO I TAK JEŚLI PRZEJDZIESZ DO NC+ WYTARGUJESZ 10 LUB 0 ZŁ ZA DEKODER ZALEŻY CO UTARGUJESZ Z NC+ MOŻESZ GO LUB JE WYKUPIĆ ALE MUSISZ TO ZROBIĆ JESZCZE BĘDĄC W CYFRZE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie wszystko się mylisz, albo nie do końca tak jest.

Poczytaj tu http://forum.ncplus.pl/forum/forumdisplay.php?f=126, dużo tego, zacznij od FAQ.

Chyba jest opcja dla mnie - MR premium. Na działce TV nie będzie - trudno.

Ale mam jeszcze wiele niejasności.

Mam nadzieję, że da się wziąć MR premium w opcji mediaBOX+ (sic) i BOX+

(a nie tylko tak jak na stronie http://ncplus.pl/oferta/multiroom) różnica DVB-T

Z tego co wywnioskowałem z tabelki na stronie, do głównego podłączyłbym dwa kable z satelity, a do dodatkowego DVB-T. zalecana sat. również do Białego

Czy do głównego też mógłbym DVB-T?? Wg tabelki nie, bo tam nie uwzględnili konfiguracji z mediaBOX+. można

Czy nagrywanie po sieci z dodatkowego na dysku głównego wymaga szybkich łączy, czy wystarczy AP po wifi? nadrywa tylko master

Czy na obu będzie można równocześnie nagrywać, pauzować, przewijać...? Obawiam się, że nie. Biały tylko odtwarza, wtedy pauzujesz

Czy do dodatkowego da się podłączyć zewnętrzny HDD, by to lepiej działało (nagrywanie, pauzowanie, przewijanie).nie

Czy oprócz 20zł/miesiąc, muszę zabulić za dwa dekodery?oczywiście

Uciekłem z "n" z powodu MRP, tylko MRS po WiFi, MRP nawet po kablu z dobrym routerem się sypie. Może z mediaBOX zrobili cuda i będzie działać, w co nie wieżę. Mój Biały grzał się mocno, stał na nakrętkach po Coca dla lepszej wentylacji, o tym poczytaj w postach sprzed ponad 2 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem te 20 zł, gdybym nie widział, to bym nie podawał pakietu jaki mam. Rzecz w tym, że konsultant proponował parę miesięcy temu MR i to było bodaj 15, bo uzależnione od oferty programowej, dlatego zapytałem.

 

edit. No właśnie, 10 a 20 to jest różnica. Dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam. mam pytanie, skoro multiroom mozna polaczyc przez wifi, to rownie dobrze mozna zrobic zrzute z kilkoma sasiadami, wykupic sobie pakiet all inclusive i placic mniej ??

 

Kabel antenowy musisz do dekodera pociągnąć, konwenter pewnie wymienić na quada, a jak wifi to adapter do kazdego dekodera za 100zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ptaqx

 

Nie wiem na jakiej zasadzie, dziś się wybiorę i dowiem. Jak wyżej było napisane, fuzja fuzją, ale w APS C+ został jeszcze sprzęt, na którym można nieco zarobić.

 

@knoxville

 

Równie dobrze możesz tylko, że rozwiązanie, które proponujesz jest raczej na pewno nielegalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy MR standard

 

dekodery laczy sie razem w celu pobierania przez drugiego uporawnien ...

 

dekodery podlacza sie do domowego modemu internetowego tak aby glowny np mial dostep do internetu , i drugi tez podlaczam do sieci i wtedy oba maja dostep do siecie i pobiera uprawnienia "bialy"

 

bo ... gdy np polacze je oba LANem to żaden nie ma wtedy dostepu do sieci ...

 

dobrze kumam czy musze wziac MR PREMIUM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem abonentem C+ (multiroom) z dwoma dekoderami SD (Philips'owe) w pakiecie (nie pamiętam jaki pakiet ale w sumie płacę 82zł/mies.) Wcześniej miałem 1dekoder w HD ale były straszne kłopoty z nim i rodzina stwierdziła by wsiąść drugi też SD, (długo by opowiadać...). Patrząc na oferty NC+ widzę podobną ofertę o nazwie Universe+ (59zł) + (15zł multiroom) = 74zł. Wychodzi korzystniej od obecnej mojej oferty. Wcześniej, zanim dowiedziałem się o NC+ chciałem kupić moduł CAM C+ do nowego TV, ewentualnie zakupić dekoder HD na allegro a przy drugim dekoderze zostać na SD. Pytanie: co dalej z modułami CAM, czy warto kupić moduł czy dekoder HD na allegro? Do kiedy z taka ofertą uciągnę? Bo nie za bardzo mi się łączyć dekodery "skrętką".

Wybaczcie jeśli napisałem to niezrozumiale :)

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papryk Dodatkowy w MRS ma bardzo małą funkcjonalność i co Ci da w nim Internet, w głównym będzie Internet. Zawsze lepiej przez router.

 

@krzysiek-krze można przejść z obecnym sprzętem, na przyszłość gwarancji Ci nikt nie da.

 

@ Elmo dowolny AP z funkcją klient bridge, musi być "przejrzysty" w sieci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakoli9

No to może spróbuj w APS-ie wymienić tego Sagemcom'a na np. tego Pace albo Philips PVR. Na stronie nc+ prezentowane są też te dekodery, więc wydaje mi się, że powinny być one też wydawane klientom, jeśli ktoś sobie akurat taki dekoder życzy. Może taka wymiana się uda i Multiroom nadal pozostanie ci w postaci dwóch niezależnych kart Cameleon. Z tego, co wiem to dekodery Pace i Philips korzystają z systemu Seca (Nagra Media Access), więc karta Cameleon jest niezbędna do ich działania.

Dzięki, czyli klapa. Mam zatem dylemat, bo chciałam wycisnąć jakoś ten dekoder PVR Cyfry zamiat tego zdechłego Sagema Tyle, że będę musiała za dzierżawę zabulić dodatkowo 20 zł.. Pomyslałam sobie - poczekam na tę nc+ i pewnie przy migracji będzie okazja na PVR, teraz płacę 157 zł w Cyfrze( promocja z tel LG) razem z płatnym RM za 20 , mam 3 telewizory , 2 działają w MR , trzeci u dziecka niestety nawet nie jest podłączony bo nie mam pojęcia jak to zrobić - nie śmiać się! Teraz mając pakiet HD nawet HD na tym szrotowym Sagemie nie odbieram. Ja już nie wiem co mam robić - musze mieć zuzel ligę i GP. Niech to szlag!

 

a może wezmę ten PVR za 2 dychy przed migracją i później wynegocjuje się w nc+ jaakas niższą ofertę? Marzenia, wiem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostaw sobie MR od cyfry dobrze radzę przed przejściem zrób tak abyś miał dwa dekodery od cyfry może nawet dwa pvr sagem sd koniecznie wymień by móc odbierać na trzecim tv musiałbyś mieć trzeci dekoder i jakiś spliter ale nie wiadomo jak długo przetrwa system kodowania seca gdyż tylko on daje możliwość rozdziału uprawnień na więcej niż dwa tv można również przejść na nowy MR w nc+ nawet na 6 dekoderów ale do każdego należy doprowadzić kabel z anteny sat i dodatkowo każdy z nich musi być połączony kablem lan z głównym dekoderem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrycja jestem - tylko prosze bez komentarza:) Mam niby 3 dekodery C+, ten pechowy Sagemcom to dzierżawa z tej promocji za free - 2 pozostałe to antyki ale na własność ( jakiś Pace i inny jeszcze starszy). Hm, no mam problem, przeszłabym do PC albo innego UPC lecz tam nie będzie nsport ( liga żużlowa ). Teraz MR Cyfry to tez mi idą 2 kable z konwertera , 3 też jest podpięty do konwertera tylko tak na przyszłośc( czyli maiło być na teraz) Tak sobie kombinuję, to może twarde negocjacje z nc+ 3 dekodery MR od nich lecz niech przyjadą i mi to założą, może jest taka opcja? Nie każdy ma Waszą wiedze......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcąc odbierać na kilku dekoderach to należy do każdego z nich doprowadzić kabel a ant sat - jest jeden wyjątek MR premium ale tylko na dwa dekodery i muszą być połączone kablem lan wtedy wystarczy tylko do głównego dekodera doprowadzić jeden kabel z ant (kiepsko to wszystko chodzi) lub dwa kable i to w miarę płynnie dopiero lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@papryk Dodatkowy w MRS ma bardzo małą funkcjonalność i co Ci da w nim Internet, w głównym będzie Internet. Zawsze lepiej przez router.

 

czyli obydwa dekodery pierwszy mediabox i drugi bialy do mr podlaczam do modemu do internetu przez LAN ( w ramach jednej sieci domowej)

i po podlaczeniu obydwu do neta uprawnienia przejda na bialego tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...