Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stimpy jeśli do mnie była dedykowana ta odpwiedz to ja nie mam zamiaru rozwiazywac umowy z cyfra tylko jak juz zrobie MR cyfry na te dwa dekodery to poprostu chce migrowac do nc+ na MR od cyfry o to mi chodzi bo po co mi ciagac tyle kabli po domu to jakies smieszne jest. a sprzet nie jest konieczny do wymiany po przejsciu do nc+ ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waldini

To dzisiaj APSy czynne? Daj znac jak sie dowiesz co i jak. Ja wybiore sie dopiero jutro.

 

Czynne, drugą kartę Cameleon załatwiłem od ręki. Drogo, bo aż 20 zł/msc i póki co zupełnie mi niepotrzebne, bo mam splitter, ale to był ruch wyprzedzający z mojej strony. Jeśli zdecyduję się na migrację to tylko do all inclusive, pod warunkiem wszakże, że cena będzie oscylowała koło 140 zł, nie jest to więcej warte, a z miejsca zrezygnuję z VOD, NC+Go i ich dekoderów, rzecz jasna przy darmowym MR. Jeśli się nie zgodzą, to się pożegnamy i stracę tyle tylko, co za ten MR. Myślę, że w ciągu miesiąca się odezwą, więc nie będzie to wyższa kwota niż 20-40 zł.

 

W APS dostępne są tunery C+. Sagemcom za 149 zł na własność i te z twardym dyskiem za 20 zł/msc. Jak powiedział facet, tych z dyskiem sprzedawać im nie wolno. Jak się dowiedziałem, oferta na kartę MR i zakup/wynajem dekoderów C+ będzie ważna dopóki nie zrobi się migracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej juz wszystko jasne ;-) tylko jeszcze mam jeden dylemat .... mam pakiet CANAL+ OPTIMUM HD i teraz pytanie czy bede mial po przejsciu do nc+ duble takich kanalow jak C+Sport HD i te nowa paczke Canal+ w wersji SD??? czy oni tylko w tej ,,nowej definicji,, planuja zrobic te kanaly w HD ??? Bo od tego zalezy czy bede musial wziasc od nich drugi dekoder HD pod MR a tego PACE SD DSR 2221 odlozyc w kąt..........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie można wykupić Mediabox lub turbo lub innych to co to są za ceny 199zł, 149 zł na dole przy dekoderach na stronie nc+ ?

 

vanulek7 to są opłaty aktywacyjne np. w przypadku mediaboxa 49zł i 10zł miesięcznie opłaty za użytkowanie lub 199zł i 0zł za użytkowanie - ale dekoder nie jest twój, ani w jednym, ani drugim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

okej juz wszystko jasne ;-) tylko jeszcze mam jeden dylemat .... mam pakiet CANAL+ OPTIMUM HD i teraz pytanie czy bede mial po przejsciu do nc+ duble takich kanalow jak C+Sport HD i te nowa paczke Canal+ w wersji SD??? czy oni tylko w tej ,,nowej definicji,, planuja zrobic te kanaly w HD ??? Bo od tego zalezy czy bede musial wziasc od nich drugi dekoder HD pod MR a tego PACE SD DSR 2221 odlozyc w kąt..........

 

W NC+ może faktycznie być lipa z kanałami SD, pewnie będą dostępne czas jakiś, bo jakiś procent starych użytkowników C+ ma dekodery SD wciąż, ale raczej ta technologia nie będzie już wspierana. Zresztą to dla nich koszty, za miejsce na transponderach Hot Bird płaci się słono. Możesz próbować wyrwać jakiś dekoder jeszcze od C+, albo kupić coś na wolnym rynku. Ja kupiłem dwie Arivy 200 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro nie można to mam ich gdzieś a druga kartę ma ojciec i on jeszcze nie ma tv HD. Dla córki z kolei chyba będę musiał jakiś spliter np.diviso kupic i tak ciągle z nimi przedłużać umowę żeby zostac na własnych dekoderach i tyle w temacie i wtedy i ojciec i córka tez będą mieli nc+ :D:jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwosc ze udostepnia mi ten HD SAGEMCOM DSI83 za 1zł ??? bo w październiku skorzystałem z promocji i za pakiet CANAL+ OPTIMUM HD (wszystko razem z HBO i Cinemaxami) płace 107 zł + udostepnili mi takiego HD SAGEMCOM DSI83 właśnie za 1zł i chciałbym jeszcze jeden taki wziasc pod MR , bo nie chce wykupywac tych dekoderow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczymy na jak długo będzie seca gdyż mogą po jakimś czasie zostawić nagrę i parowany conax dwa ostatnie nie rozdzielisz na dzień dzisiejszy żadnym spliterem

 

Nagra jest tunelowana przez Secę, właśnie po to, żeby uniknąć wymiany sprzętu. Na pewno nie zrobią tak, że wyłaczą tunelowanie i powiedzą radźcie sobie w sensie weźcie od nas dekoder i zapłaćcie. Być może będą zmierzać ku temu, żeby wszystko było sparowane, ale do tego jeszcze długa i bardzo kręta droga. NC+ kilka razy sobie w stopę strzeliła, każde wynurzenie Pani prezes pogarsza sytuację (ich nie naszą na szczęcie), ale wyłączenie tunelowania (czyli przymusowa wymiana kart) to na chwię obecną byłby strzał w głowę.

 

@ptaqx

Sama druga karta 20 zł/msc. Dekodery z dyskiem (zrozumiałem, że chyba wszystkie) kolejne 20 zł/msc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy do multiroomu z 2 kartami Cameleon Cyfry muszę mieć chociaż jeden ich dekoder, czy mogę wziąć samą kartę na dwa własne dekodery? I czy ktoś już migrował w takiej konfiguracji do nc+? Jeżeli tak, czy da się tak samo zrobić w nc+ ( czyli dwa własne dekodery i dwie karty Cameleon ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwosc ze udostepnia mi ten HD SAGEMCOM DSI83 za 1zł ??? bo w październiku skorzystałem z promocji i za pakiet CANAL+ OPTIMUM HD (wszystko razem z HBO i Cinemaxami) płace 107 zł + udostepnili mi takiego HD SAGEMCOM DSI83 właśnie za 1zł i chciałbym jeszcze jeden taki wziasc pod MR , bo nie chce wykupywac tych dekoderow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by wyłączyć tunelowanie nie potrzeba wymieniać kart wystarczy wyłączyć system kodowania seca i zostawić nagrę i po kłopocie dadzą ogłoszenie o wyłączeniu seca i sam przyjdziesz do APSu ale nie po wymianę karty tylko po inny dekoder który będzie ją nagrę obsługiwał typu sagemcomhd lub moduł CI+ dawnej cyfry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest mozliwosc ze udostepnia mi ten HD SAGEMCOM DSI83 za 1zł ??? bo w październiku skorzystałem z promocji i za pakiet CANAL+ OPTIMUM HD (wszystko razem z HBO i Cinemaxami) płace 107 zł + udostepnili mi takiego HD SAGEMCOM DSI83 właśnie za 1zł i chciałbym jeszcze jeden taki wziasc pod MR , bo nie chce wykupywac tych dekoderow.

 

Raczej bez szans. Ktoś wcześniej wspominał, że przed migracją można spróbować dobrać drugi dekoder - ale z tego co wiem to w cyfrze nie pozwalali na 2 sagecomy tylko jeden sagecom i jeden pvr -> więc po migracji i tak za dekoder do multiroom wołali by 20zł (główny - sagecom 0zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

by wyłączyć tunelowanie nie potrzeba wymieniać kart wystarczy wyłączyć system kodowania seca i zostawić nagrę i po kłopocie dadzą ogłoszenie o wyłączeniu seca i sam przyjdziesz do APSu ale nie po wymianę karty tylko po inny dekoder który będzie ją nagrę obsługiwał typu sagemcomhd lub moduł CI+ dawnej cyfry

 

Nie jestem przekonany, czy obyłoby się bez wymiany kart. Poza tym, jeśli już zaproszą po inny dekoder to przy okazji wcisną coś parowanego z nową kartą. Przecież na NC+ obowiązują teraz dwa systemy kodowania Conax, który działa ze splitterem i Nagra, która działa tylko z tunelowaniem Seca. Tak więc nawet po wyłączeniu tunelowania kanały na Conax powinny chodzić przy podziale. Jeśli będą zmiany to nie na poziomie kodowania takiego czy innego, wyłączenia tunelowania czy nie. Zmiany będą na poziomie parowania kart z dekoderami, a wtedy czy to będzie zaszyfrowane Nagrą, Conaxem czy innym Cryptoworksem nie będzie miało żadnego znaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...