Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, ja mam podobnie jak Barti, jednak od wczoraj dekoder Sagemcom od Cyfry świruje, mało tego - mimo pełnego pakietu HD programy HD nie pojawiają się. I co teraz? Mam MR od Cyfry . Miałąm cichą nadzieję , że w końcu pozbędę się tego dekodera i wynegocjuję PVR jakiś . Niby jest okazja, ale ja chcę MR z Cyfry. I co teraz? Bo wyżej napisaliście, że Ultra Box to w ich rozumieniu Pace albo Philips PVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jakoli9

No to może spróbuj w APS-ie wymienić tego Sagemcom'a na np. tego Pace albo Philips PVR. Na stronie nc+ prezentowane są też te dekodery, więc wydaje mi się, że powinny być one też wydawane klientom, jeśli ktoś sobie akurat taki dekoder życzy. Może taka wymiana się uda i Multiroom nadal pozostanie ci w postaci dwóch niezależnych kart Cameleon. Z tego, co wiem to dekodery Pace i Philips korzystają z systemu Seca (Nagra Media Access), więc karta Cameleon jest niezbędna do ich działania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja im tam dziękuje za ich dekodery,pvr,aktywacje,vod,serwisy internetowe,liste z tvn na pierwszym miejscu,łączenie tunerów kablem......mam swojego opticuma który bardzo dobrze chodzi,ma swoją liste kanałów,drugiego sagema (ale to i tak tylko córka używa do bajek),mam tv z smart tv,internet mam w laptopie,telefonie,konsoli:)...nc+ chce mnie na siłe uszczęśliwiać tym z pierwszego zdania?:)...ja dziekuje...zostawiają mi dwie karty,dają platinium za max.80-90zł i zostane....jak nie to bay... i tak zarobią na mnie bo im teraz płace 65zł za c+opticum hd,hd promo i multiroom...umowa do września 2014:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dekodery SD do multiroomu w cyfrze. Przy migracji wiem , że mogę wziąć dekodery enkowe ale czy istnieje możliwość aby otrzymać dekodery HD z cyfry i zostać na dwóch kartach?

 

Da się, ale dekodery HD po Cyfrze w cenie cennikowej

-najpierw jako abonent jeszcze Cyfry - dobierasz multirooma, wydzierżawiasz dekodery HD ( lub kupujesz Sagemcoma za 198) i po chwili migrujesz do nc+.

Na multirooma może dostaniesz w nc+ rabat, na dekodery od cyfry na pewno nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w tej chwili w domu 3 tunery (własne) i każdy ma podpięty dysk, bo na każdym chcę nagrywać (usb). Ponadto wszystkie są czarne bo mam taki kaprys (bo np. pasuje mi do stolika).

No i co mi nc+ zaproponuje, skoro u nich w MR można max. nagrywać na 2 tunerach i poza tym wszystkie oprócz "matki" są białe (będą mi pasowały jak G w lesie)?

Mogę wziąć wszystko od nich, podłączyć wszystko pod router ale niech mi dają 3 czarne tunery i każdy będzie mógł nagrywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam MR od Cyfry na dwóch oddzielnych dekoderach. Sagecom od Cyfry i Ariva. Działają w dość "odległych" miejscach. Czy po migracji do NC+ MR będzie działał tylko w zasięgy Wifi bądź po kablu??? Bo nie bardzo rozumiem o co z tych chodzi?

Przy migracji do NC+ z CYFRY+ jest możliwość pozostania na dotyczasowym całym sprzęcie. Taką informację podają na forum. Ja jestem w podobnej sytuacji. Jednak jeszcze nie migrowałem. Dopiero to rozważam. W przypadku Multirom to po migracji z dwoma niezależnymi kartami Cameleon, usługa kosztuje 20 zł miesięcznie. Ja obecnie mam Multiroom za 10 zł miesięcznie.

 

W Nc+ przy migracji przy niektórych pakietach też dostaniesz ten swój stary MR za 10 PLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam dekodery SD do multiroomu w cyfrze. Przy migracji wiem , że mogę wziąć dekodery enkowe ale czy istnieje możliwość aby otrzymać dekodery HD z cyfry i zostać na dwóch kartach?

 

Da się, ale dekodery HD po Cyfrze w cenie cennikowej

-najpierw jako abonent jeszcze Cyfry - dobierasz multirooma, wydzierżawiasz dekodery HD ( lub kupujesz Sagemcoma za 198) i po chwili migrujesz do nc+.

Na multirooma może dostaniesz w nc+ rabat, na dekodery od cyfry na pewno nie.

 

Czyli cenowo wychodzi podobnie jak nowe dekodery. Tego Sagecoma można później podłączyć do nc go np i tych wszystkich internetowych dodatków?

 

Jeszcze pytanie odnośnie nowych dekoderów czy np mogę głównym dekoder podłączyć do routera od internetu a do drugiego dekodera dokupić AP i wtedy będzie działać multiroom przez Wifi czy mam po prostu kupić dwa razy AP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, może ktoś z Was mi podpowie jakie są moje opcje. Mam C+ i N. C+ odbieram na nboxie z Enigma2 a N na zwykłym białym bez PVR od N. Planuję przenieść się do NC+ z opcją multiroom i teraz kwestia dekoderów. Czy nbox z enigmą będzie działać? Podejrzewam że ten od N będzie ok. Jakie są dla mnie inne opcje jeśli nie. Mam teraz 1x karta cameleon i druga od N. Czy można będzie zrobić z tego MR na innych dekoderach niż te co teraz oferują? np ferguson, VU, nbox E2, czy jakieś arivy? Czy już nie będę miał takiej możliwośći bo ten cameleon nie będzie pracował z nową kartą i czy jedyna opcja na multiroom dla mnie to 2 nowe sparowane dekodery od nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam nowy multiroom i działa to sprawnie (wersja standard) Sprzety podpięte po wifi. Tzn Internet-> Router WIFI ----- AP KLIENT -> DEKODER 1 i AP KLIENT -> DEKODER 2.

 

 

Czyli router nie może pełnić funkcji AP i konieczne jest kupienie dwóch AP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory, w sypialni oglądałem po SCART wysyłającym do domowej zbiorczej, a w livingroomie po HDMI. Moje dzieci też mają w swoich pokojach telewizorki odbierające c+ z anteny zbiorczej. Jak ktoś chciał oglądać c+, to kto inny w livingroomie włączał naziemną i jakoś dawało radę przeżyć. Teraz widzę, że w nowych mediabox i turbobox nie ma możliwości równoczesnego odbierania z HDMI i SCART... :( Trza przełączać w konfiguracji - nie jest to chyba za wygodne?

Jeśli więc chce się mieć nowy sprzęt, to trza pomyśleć o MR. No i jakość o lata świetlne lepsza niż ze SCART-a. Po przeczytaniu wątku - żegnaj MR. Zawsze myślałem też o multiroomie w kontekście ewentualnego podłączenia w domku letniskowym.

 

PS

Mogę ewentualnie zaprogramować sekwencję przełączającą SCART/HDMI w mojej harmonii. Hm... poczekam i zobaczę co z tego wszystkiego się urodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale dekodery HD po Cyfrze w cenie cennikowej

-najpierw jako abonent jeszcze Cyfry - dobierasz multirooma, wydzierżawiasz dekodery HD ( lub kupujesz Sagemcoma za 198) i po chwili migrujesz do nc+.

Na multirooma może dostaniesz w nc+ rabat, na dekodery od cyfry na pewno nie.

Czyli co? Jeśli teraz mam Multiroom w postaci dwóch niezależnych kart Cameleon i w tym jeden tylko dekoder wynajęty od CYFRY+ (Sagemcom) za 0 zł miesięcznie to po migracji do nc+ będę musiał za ten dekoder bulić dodatkowo miesięcznie 15 zł? :crazy: Bo tyle chyba standardowo kosztuje/kosztował najem tego dekodera... :roll:

Ehh, jakoś nie chce mi się w to wierzyć. W ten sposób na pewno nie zatrzymają klientów... :roll:

 

 

Nie ma co brać nowego sprzętu. Od bajerów internetowych jest komputer albo tv z internetem. Pozdrawiam

Dokładnie! Jestem tego samego zdania. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli macie opcję (MR lub nie) od cyfry+ to mając samą kartę lub dwie a nie mając sprzętu od cyfr+, chcąc wydzierżawić lub zakupić sprzęt a SZCZEGÓLNIE MODUŁ CI+ należy to zrobić jak najszybciej i oczywiście przed przejściem do NC+ . Moduły CI+ od cyfry+ będą wycofywane a nowe , które wejdą późnej będą parowane i na bank nie będą oferowane do oferty MR nowej platformy . Ja o mały włos bym się przejechał gdyż chciałem przejść do NC+ z MR dwie karty od cyfry+ (jak najbardziej można) już umowa była wydrukowana ale chciałem dobrać po podpisaniu umowy jakiś sprzęt była taka możliwość ale uwaga !!! tylko i wyłącznie sprzęt HD taki jak oferowała cyfra+ , niestety nie było możliwości wynajmu lub nawet zakupu modułu CI+ a na takim bardzo mi zależało (18 mc spokoju na TV z wejściem CI+). W APSie było kila cen za to samo (canal+ platinum bez HBO) czyli 99 / 109 i 119 wszystkie na 18 miesięcy (dodatkowo 10 zł za MR/mc. Wybrałem tą za 99 + 10 z MR , dotąd miałem superpremium z HBO za 99 + 20 za MR . Następnego dnia wycofałem nową umowę - wolę jednak dojechać na starych warunkach do końca (z HBO), chyba że zniknie kilkanaście kanałów a w zamian nic nie dojdzie to wtedy przejdę do NC+ z dwoma kartami opcją MR i modułem CI+ . Jeśli w między czasie zniknie taka możliwość to pożegnam się z cyfrą+ a nie przywitam Z NC+ tylko zmienię pakiet na wyższy w POLSACIE (mam moduł na własność i pakiet rodzinny hd zależało mi na polsat - sport i sport extra) i dobiorę MR . Mam też moduł n na kartę (nie zasilam od jakiegoś czasu) i kartę smarthd (obecnie działa ze względu na nsport - DODAM , ŻE KARTĘ SMARTHD MOŻNA ROZDZIELIĆ SPLITEREM NA KILKA TV SPRAWDZONE NA SPLITERZE BEZPRZEWODOWYM SMARTWI CZY NA INNYCH NIE WIEM ) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli pamiętam to można dzierżawić lub wykupić na własność ale za ile to musisz się dopytać a w APSie , ja moduł mogłem tylko kupić o wynajmie nie było takiej możliwości a po przejściu na NC+ to modułu nie kupisz i nie wynajmiesz a inny sprzęt tylko wynajem , jesli komuś zależy na kupnie obojętnie czy modułu czy dekodera to przed przejściem do NC+ !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...