Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie do fachowców - czysto teoretycznie.

 

mam w domu wifi ale jak czytam to multiroom po wifi działa mizernie.

u mnie miałby do pokonania strop (główny dekoder na dole, pokoje na piętrze) i ściany więc odpada.

jaka jest opcja żeby taki MR zadziałał u mnie bez kucia w ścianach (nie wchodzi kompletnie w grę)?

 

póki co mam MR od C+ z dwiema niezależnymi kartami.

Masz juz WIFI? Jaki masz zasieg miedzy tymi lokalizacjami?

 

Bez przesady z tym zasiegiem. Ze 2 pietra i kilka scian WIFI przenika. A jak nie to zawsze mozna zwiekszyc zasieg stostujac dodatkowy router w formie repeatera (koszt od 50zl). Szczegolnie jesli chodzi o uprawnienia. Bo material HD przez WIFI to juz moze byc bardziej zalezny od zasiegu (jakosci sygnalu WIFI).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. posiadam teraz sagemcoma DS187. Chcialbym teraz wziasc MR standard i moje pytanie czy moge wykorzystac ten dekoder jako ten drugi? I bede mogl na nim nagrywac programy na swoj dysk zewnetrzny? Czy do tego potrzebna jest jednak opcja MR premium? jakie rady?

Jeżeli zdecydujesz się na mutiroom NC+ to niestety musisz wziąć od nich nowe dekodery. Na sagemcom nie pójdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw rozumiem, że skoro ludzie się chwalą że zaakceptowali oferty migracji z cyfry do NC+ na zasadzie że zachowują swój stary sprzęt tj dekodery cyfry i ew. stary "cyfrowski" multiroom oraz przede wszystkim starą NIESPAROWANĄ zwykła kartę cyfry ze starym systemem kodowania czyli to oznacza, że w takiej sytuacji splittery dalej będą działać i nie wyginą?

To nie jest pytanie czy, tylko kiedy - czyli do kiedy będą działać?

I na to pytanie nikt z nc+ nie raczy odpowiedzieć podobnie jak co do oferty przed jej wprowadzeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do fachowców - czysto teoretycznie.

 

mam w domu wifi ale jak czytam to multiroom po wifi działa mizernie.

u mnie miałby do pokonania strop (główny dekoder na dole, pokoje na piętrze) i ściany więc odpada.

jaka jest opcja żeby taki MR zadziałał u mnie bez kucia w ścianach (nie wchodzi kompletnie w grę)?

 

póki co mam MR od C+ z dwiema niezależnymi kartami.

Masz juz WIFI? Jaki masz zasieg miedzy tymi lokalizacjami?

 

Bez przesady z tym zasiegiem. Ze 2 pietra i kilka scian WIFI przenika. A jak nie to zawsze mozna zwiekszyc zasieg stostujac dodatkowy router w formie repeatera (koszt od 50zl). Szczegolnie jesli chodzi o uprawnienia. Bo material HD przez WIFI to juz moze byc bardziej zalezny od zasiegu (jakosci sygnalu WIFI).

 

zasięg mam całkiem dobry. tablet, telefony - w każdym miejscu bezproblemowo.

ok czyli opcji kilka jest i w razie co temat do ogarnięcia.

to mnie cieszy, dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, chcialem jeszcze wniesc swoje dwa grosze do tematu.

 

Jak dobrze mi sie wydaje, tunery podlacza sie do routera badz switcha. Mozna zrobic to uzywajac dosc kompaktowego adaptera z lan na wifi (wlasciwie to taki maly access point w trybie client). Dzieki niemu nie trzeba ciagnac kabli. Urzadzonka nazywa sie Vonets VAP11G... Do nabycia na pewno na ebayu. Ja zamawialem z UK.

 

Urzadzenie zasilanie ciagnie z usb badz dodatkowego zasilacza.

 

Vonets._VAP11G_U_4ec9a6e99ae1b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inne pytanie. Czy jakbym wziął MR Premium, to czy bym mógł jeden dekoder podłączyć kablem do routera, a drugi do adaptera i wszystko będzie działało? Różnica jest około 10 metrów między drugim dekoderem a routerem. Czy lepszym rozwiązaniem będzie adapter sieciowy?

 

A teraz drugie, czy jeżeli główny dekoder musi być podłączony do anteny hot-bird i astra, to dodatkowy nie musi już być? A jak jest z nagrywaniem? Na głównym mogę nagrywać np. canal+ film a oglądać mecz np. canal+sport? Bo na drugim dekoderze chyba będzie możliwość nagrywania tylko tego co się ogląda( ten dekoder nie będzie podłączony do anteny)

 

Wiem, że może takie coś już było, ale to ważne, bo chcę wiedzieć, czy to ma sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, mam C+ Optimum HD z Multiroomem (PVR Pace + moduł CAM ale wadliwy bo nie obsługuje mi kilku kanałów w HD, np. Film czy Gol)

w ramach przejścia na NC+ zaproponowano mi Platinuma z MultiRoomem i wynajem za 0zł tzw. "Ultra Boxa", cena całkowita 109zł (ale nie w tym rzecz)

 

konsultant zapewniał że MultiRoom znany z Cyfry+ będzie działał w ten sam sposób jak dotychczas (czyli bez parowania) a moduł CAM zamienię sobie wynajętym od nich "Ultra Boxem"

 

rozumiem że Ultra Box to jest dekoder znany jeszcze z "cyfry+", pewnie Philips... prawda li to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Posiadam MR od Cyfry na dwóch oddzielnych dekoderach. Sagecom od Cyfry i Ariva. Działają w dość "odległych" miejscach. Czy po migracji do NC+ MR będzie działał tylko w zasięgy Wifi bądź po kablu??? Bo nie bardzo rozumiem o co z tych chodzi?

Przy migracji do NC+ z CYFRY+ jest możliwość pozostania na dotyczasowym całym sprzęcie. Taką informację podają na forum. Ja jestem w podobnej sytuacji. Jednak jeszcze nie migrowałem. Dopiero to rozważam. W przypadku Multirom to po migracji z dwoma niezależnymi kartami Cameleon, usługa kosztuje 20 zł miesięcznie. Ja obecnie mam Multiroom za 10 zł miesięcznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...