Skocz do zawartości

Multiroom platformy CANAL+


gregry608
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tragedia ta nowa nC+. Ceny i multiroom to jakiś kosmos. W chwili obecnej jestem abonentem C+ i posiadam multiroom z dwoma dekoderami. Jeden dekoder to cyfry PACE w domu, a drugi, włąsny Globo Opticum 9500HD w swojej firmie oddalonej od domu o 30km. Rozumiem, że w momencie kiedy skończy mi się umowa z C+ będę mógł zapomnieć o takim rozwiązaniu oraz będę mógł wyrzucić mojego poczciwego Globo do kosza..?

Ale nam zafundowali niespodziankę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach info moge powiedziec, ze od ponad pol roku mam n-kowego mr standard, tego co nazywacie bialym szrotem. nie chcialo mi sie go podlaczac ap-kiem z routerem i dziala kompletnie bez pobierania uprawnien- kiedy sie blokuje robisz restart i masz spokoj na jakis czas. generalnie 4 godziny bez przerwania. czasami dwa razy co 5 minut chce uprawnienia, robisz restart i dalej jest znowu spokoj na 4 godzinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ramach info moge powiedziec, ze od ponad pol roku mam n-kowego mr standard, tego co nazywacie bialym szrotem. nie chcialo mi sie go podlaczac ap-kiem z routerem i dziala kompletnie bez pobierania uprawnien- kiedy sie blokuje robisz restart i masz spokoj na jakis czas. generalnie 4 godziny bez przerwania. czasami dwa razy co 5 minut chce uprawnienia, robisz restart i dalej jest znowu spokoj na 4 godzinki.

 

to w jaki sposób masz podłączony ten biały w końcu bo nie rozumiem ? kablowo ? piszesz, że działa kompletnie bez pobierania uprawnień czyli co że niby nie trzeba go podłączać do sieci LAN ani Wi-fi wcale ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

btw rozumiem, że skoro ludzie się chwalą że zaakceptowali oferty migracji z cyfry do NC+ na zasadzie że zachowują swój stary sprzęt tj dekodery cyfry i ew. stary "cyfrowski" multiroom oraz przede wszystkim starą NIESPAROWANĄ zwykła kartę cyfry ze starym systemem kodowania czyli to oznacza, że w takiej sytuacji splittery dalej będą działać i nie wyginą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze strony NC+: http://ncplus.pl/pomoc/faq-najczesciej- ... tandard-hd

...Doprowadzenie kabla sieciowego do wszystkich dekoderów może stanowić problem. Niewielka ilość danych przekazywana między dekoderami, umożliwia zbudowanie sieci LAN z wykorzystaniem sieci elektrycznej (HomePlug - PLC (jest o tym parę postów wyżej) lub połączenia bezprzewodowego (WiFi)..

WiFi za pomocą punktu dostępowego AP ale nie wiadomo czy to zapewnia operator czy to po stronie abonenta ale zapłacić za to będzie trzeba na pewno.

HomePlug PLC na jednej fazie:

...jest tez inna opcja- moim zdaniem idealna do domu gdzie nie wchodzi w gre kabel na 50 metrów, lub brak / słaby zasięg WiFi, pozatym jest tansza niz te Access Ponty WiFi. Wystarczy kupic sobie adapter internetu przez gniazdko 220v- komplet 2 szt. kosztuje ok 140 zł na necie. Jak wiadomo w domu jest wspólna instalacja elektryczna, podpinasz kabelek ethernet od dekodera głównego do takiego adaptera, adapter do gniazdka, wybieram sobie dowolny pokój gdzie ma stac drugi dekoder zależny, podpinam drugi adapter, od niego kabel ethernet do dekodera zależnego, i po kłopocie z brakiem wifi lub rutera. Mozna tych "wtyczek" uzyc równiez przy założeniu ze chcemy korzystac z netu na dekoderze zależnym, tyle ze juz musi byc ruter jakis z netem ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponawaiam pytanie jesli ktos wie ...

 

orientuje sie ktos jakie KOMBINACJE z dekoderami beda w MR

biore mediaBOXA+ i jaki zaproponuja mi dekoder do MR standard , dadza drugiego PVR np turboBOXA+

Weź sobie zrób symulację zakupu na stronie NC+ i bedziesz wiedział, jaki dekoder możesz wziąć i za jakie pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej. posiadam teraz sagemcoma DS187. Chcialbym teraz wziasc MR standard i moje pytanie czy moge wykorzystac ten dekoder jako ten drugi? I bede mogl na nim nagrywac programy na swoj dysk zewnetrzny? Czy do tego potrzebna jest jednak opcja MR premium? jakie rady?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod warunkiem, że gniazda 230V będą na tej samej fazie.

Czy znaczy "pod tym samym bezpiecznikiem/korkiem/obiegiem"?

Na tej samej fazie, ale nie koniecznie na tym samym bezpieczniku. Poczytaj sobie trochę o elektryce w domu. Do większości domów podłączane są 3 fazy. Przeważnie instalacja jest tak zrobiona, żeby obciążenie poszczególnych faz było podobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie do fachowców - czysto teoretycznie.

 

mam w domu wifi ale jak czytam to multiroom po wifi działa mizernie.

u mnie miałby do pokonania strop (główny dekoder na dole, pokoje na piętrze) i ściany więc odpada.

jaka jest opcja żeby taki MR zadziałał u mnie bez kucia w ścianach (nie wchodzi kompletnie w grę)?

 

póki co mam MR od C+ z dwiema niezależnymi kartami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...